Пандемията от COVID-19 (05-07.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
zack
Регистриран: вт юли 24, 2012 12:49 pm
Контакти:

Мнение от zack » нед юли 05, 2020 8:20 pm

Борисов и зомбираните му последователи :grin1: :grin1: :grin1: :grin1:

- 20 заразени на ден - "Трябват КПП-та, парковете са опасни, планината също" :-?
- 200 заразени на ден - "Няма страшно, бутайте се един в друг като овце! Беееееее"

Къде са ония титани на мисълта, дето много блееха :grin1: :grin1: :grin1:
Последна промяна от zack на пон юли 06, 2020 12:27 am, променено общо 1 път.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 05, 2020 9:11 pm

zack написа:
нед юли 05, 2020 8:20 pm
Ето ги :deal: : :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep:

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » нед юли 05, 2020 9:28 pm

Определено Борисов много дразни в момента, разликата в подхода на Гърция и България е очеваден. Това с мачовете , баловете и закритите нощни барове беше и е абсолютно излишно. Поне на мачовете публиката да беше махнал......
И днес гледам , че Балтов потвърждава, че възрастта на приетите се снижава, нещо което американците забелязаха още преди седмица. Същото прочетох, че се случва и в съседна Сърбия, приемат се тежки случаи на млади хора.........

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед юли 05, 2020 10:01 pm

zack написа:
нед юли 05, 2020 8:20 pm
Борисов и зомбираните му последователи :grin1: :grin1: :grin1: :grin1:
Като овце са, дори по-зле :grin1: 20 заразени на ден - "Трябват КПП-та, парковете са опасни, планината също" :-?

200 заразени на ден - "Няма страшно, бутайте се един в друг като овце! Беееееее"

Абсолютно същото, но с обратен знак, може да се каже - и ще е трижди по-точно - за всички вас плювалниците на щат, чиято основна цел в живота е да храчат управляващите, без значение дали е Баце, Маце, Паце или Даце.

Когато имаше 20 заразени на ден - "тия боклуци ни затвориха като животни по домовете, спряха ни от паркове и планини, туриха чак бариери на градовете"

200 заразени на ден - "ето, на тия боклуци не им дреме за населението, гледат да угодят на мутрите по морето, ще ми спасяват икономика и туризъм, чак стадиони и дискотеки пуснаха, па хората нека се заразяват и мрат"

Като некоя шунда на първа среща сте. Ако момчето е по-напористо и директно "ох, ама той само иска да се възползва от мен, чакай да му се правя на недостъпна". Ако момчето е по-кавалер, дава го по-бавно и не бърза да пришпорва нещата "ох, аман вече от неуверени и страхливи мухльовци, дето стъпват на пръсти и ги е страх да бъдат по-дръзки". :grin1:

Нещо ей такова е и вашият вой. Хем ви боли, хем ви сърби. :grin1:

Не, че е и хубаво да бъдеш зомбиран фен на когото и да било - без значение дали е политик, певец, спортист или приятел, но пък вие даже не сте консистентни в хейта си, което е още по-абсурдно. :nono:

Потребителски аватар
zack
Контакти:

Мнение от zack » нед юли 05, 2020 10:16 pm

Stringmeteo написа:
нед юли 05, 2020 9:11 pm
Ето ги :deal: : :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep: :sheep:
Ами дразня се, защото като затвориха всичко не беше по-зле от сега и тогава ме хейтиха.
Сега пак ме обиждат, щото вече нямало страшно. Ей сега слушам пред зала 6 от шатрата някакъв джаз.
Не им дават да ползват залите!
Та разказаха играта на театри, кина, ресторанти и т.н., и сега Боко вика - споко :-? Всичко е точно!
Е хубаво, споко, споко, ама за мачове може, а за културен живот не може :-? Тотално сбъркани действия...

P.S. В един самолет с 200 орки може, без да ги проверяват, а в парка било опасно :grin1:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » нед юли 05, 2020 10:44 pm

Проявете малко разбиране! Връщане на извънредното положение би лишило ГЕРБ от първо място на парламентарните избори. С липсата на мерки борим комунистите. :grin1:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
zack
Контакти:

Мнение от zack » нед юли 05, 2020 10:57 pm

Чухте ли последния запис на починалия лекар от спешното? :cry: Отказват му линейка, като преди това са го изпратили на адрес без предпазно облекло! Затова и си отива човекът :( И са знаели, че пациентът е с корона!
Преди това е бил в Пирогов и е изписан за домашно лечение. И пак са пратили екип без защитно облекло!
Тотално от.бав.не на мерките! :evil: :evil: :evil:
Лошото е, че спешният екип не е знал къде отива и какво ги очаква.... :(

Това е резултатът от 10 години здравна реформа..............

https://btvnovinite.bg/predavania/120-m ... nejka.html

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 06, 2020 1:24 am

Да, от 10 години неистово "борене" на фармацевтичната мафия, ремонти и доставки на оборудване по болниците от "наши" фирми и т.н., и т.н. :? ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 06, 2020 2:52 pm

Испанско проучване на антитела показва, че 5% от населението е било изложено на коронавирус
06.07.20 в 14:22

Оффф, ти му говориш, то ти приказва :palm: , явно са нужни още поне 2-3 вълни, за да се разбере, че далече не всички, контактували с (и преболедували или не под някаква форма) вируса формират откриваеми с тези измислени тестове антитела :dontknow: ...

И все пак, само за протокола, тези проценти правят ~2,4 милиона доказано прекарали вируса. За сравнение, официалната бройка е ~ 300 000, а смъртните случаи - ~28 000...

Ето тук има(ше в цялото интервю) сравнително смислени неща И по тази тема :deal: , въпреки някои залитания в "неправилна" посока :laughm: :

Доц. Анастас Пашов: Изпуснахме да задушим епидемията, но положението не е неспасяемо
06.07.20 в 12:55
„Все още не сме изпуснали всичко. Все още не е неспасяемо положението според мен“. Това каза пред БНР доц. Анастас Пашов от департамента по имунология на Българската академия на науките по повод растящия брой новозаразени с коронавирусна инфекция у нас. Според него сме „по-близко до ръба на пропастта“

А тук долу има малко в повечко чиста медицина... Материалът (интервю) е твърде професионален, изчерпателен и всеобхватен, между другото! :thumbup: :!: И много дълъг, съответно :grin1: ...

Д-р Симидчиев: Ковид е в по-голяма степен васкулит, отколкото пневмония
03.07.2020

Интервю на Калина Андролова с д-р Александър Симидчиев, пулмолог, началник на отделение „Функционална диагностика“ в Медицински Институт на МВР, гр. София, и медицински директор на Центъра за дистанционно обучение към Медицински университет, гр. Пловдив.

СДС настояват за затягане на мерките
06.07.20 в 13:35

А тези смешници от СДС копаят все нови и нови дъна с безпринципните си и напълно безсмислени включвания (по всякакви теми) :dontknow: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 06, 2020 3:50 pm

Учен с революционна теория за коронавируса
Коронавирусът може да е бил в латентно състояние преди пандемията
6 юли 2020, 14:39

:hmm:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон юли 06, 2020 7:05 pm

Просто някои не допускат вируса до себе си, как да имат изградени антитела. Така е при грипа. Някои хора никога не го хващат, дори в стая , където всички са болни. Просто имунната им система спира вируса на входа.
Един малък процент хора просто няма дори да го износят този вирус, въпреки че са изложени наравно с останалите.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пон юли 06, 2020 7:25 pm

Абе то и аз грипа го не бях хващал от 20 години ама този Януари ми разказа играта (много гадно беше и като гледам как прекарват новия вирус повече от половината заразени, то при грипа няма нищо подобно, мачка всички наред и то здраво!!), че бях забравил какво е.....та сега съм една идея по-спокоен, че организма ми е преборил една гад и може би антителата, които съм придобил ще ме предпазят от другата гад. Не е ясно така ли е, засега няма данни по този въпрос, но се надявам, че прекаралите грип няма да се заразят от новия щам на грипоподобния корона вирус. Както се казва надеждата умира последна.... :grin1: А може и да не съм разбрал и да съм го минал и него леко, леко....... :wink:

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » пон юли 06, 2020 9:32 pm

Втора вълна от...ЛЪЖИ! Извадка от цялото предаване.

https://www.youtube.com/watch?v=K1MJNyOaFow
Summer!

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » вт юли 07, 2020 6:02 pm

Изображение

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » ср юли 08, 2020 10:03 am

Протест в Белград против новите мерки срещу коронавируса
Група демонстранти са нахлули в сградата на сръбския парламент.

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/te ... ta-6111987
Summer!

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”