Пандемията от COVID-19 (05-07.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » съб юни 27, 2020 2:46 am

Реалист.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 27, 2020 7:13 am

105 са новите случаи на Covid-19 в България, 87 са излекуваните
27.06.20 в 06:38
105 са новите случаи на Covid-19 у нас, сочат последните данни от Единния информационен портал. Установените заразени са с 61 по-малко от вчера. Направени са 2 750 теста за последното денонощие. Излекуваните са 87, а починалите са четирима.Общият брой на заразените у нас е 4513.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб юни 27, 2020 5:38 pm

От трима, които минахме през аптеката, само аз бях с маска.
Аптеркарите не направиха забележка никому.
За магазините няма какво да говорим - ако съм с маска, съм изключение. Понякога я забравям, никакъв проблем нямам с пазаруването.

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » съб юни 27, 2020 5:42 pm

Интересно е какво ще се случи след няколко дни, когато отминат баловете. Ще се види резултатът от прегръдко-цунковата ''дистанция'' на абитурите :laughm:
Geogri Zahariev написа:
съб юни 27, 2020 5:38 pm
За магазините няма какво да говорим - ако съм с маска, съм изключение. Понякога я забравям, никакъв проблем нямам с пазаруването.
Мен пък не ми е направило впечатление поне в аптеки да се влиза без маски, което е добре. Но забелязах друго от тази извънредна обстановка с мерките - обслужването по рецептурни книжки в аптеките става много бързо, отколкото преди. Може би ще е хубаво да запазят този тип на работа и в бъдеще, дори без ковид. Стоиш на опашка отвън, чакаш, взимат книжката, викат те след малко да си вземеш изписаното и сте само трима макс вътре. А не бутаницата и хаосът с чакане и потене :flourish:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 27, 2020 10:04 pm

Geogri Zahariev написа:
съб юни 27, 2020 5:38 pm
В София в магазините, в които влизам, не съм забелязал някъде да пускат без маски, даже директно гонят, ако някой се опита без :dontknow: . А, да, в малко по-малките (без дюканчетата, за тях не съм сихурен) са мааалко по-либерални, но само малко, навсякъде правят забележки или поне намеци за маските :hmm: ...

Ама нали знаеш кой се хваща за абстрактна реплика извън контекст? (Отговор: който е толкова отчаян, че няма за какво друго да се хване. :tv: ) Едва ли можеш с ръка на сърцето да кажеш, че Мангъров не беше прав като цяло, поне от моментната перспектива. :deal:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » съб юни 27, 2020 11:05 pm

Ами Мангъра е прав за много неща и аз лично не отричам компетентността му по темата, макар и доста кофти изговорена повечето време, но конкретно в цитираната прогноза се провали зловещо и не виждам нищо лошо да се припомнят думите му.

Тънката разлика е, че на такива като него абсолютно никой няма да дири отговорност, поради простата причина, че те не са натоварени с власт, съответно могат преспкойно още няколко месеца да шестват по всички възможни ТВ студия и предавания и да облъчват хората както им е угодно.

Факт е, че - към днешна - дата ситуацията е точно такава, за която Мангъров прокламираше от самото начало на пандемията, но ето, че пак има недоволни и хейтъри, защото сега "сме били пламнали", понеже Баце вдигнал всички мерки.

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » нед юни 28, 2020 3:34 am

Изображение
Синджира си иде, козъта ги нема

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед юни 28, 2020 7:23 am

Нищо не показва това. Да не мислиш че се изследват случайни хора??? Това важи особено за април. В момента много повече се тества и затова процента е по-нисък. При жена ми на всеки 10 дни ги тестват без причина. Заради това процента и пада. През април се тестваха само контактни и съмнителни случаи. ;)

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед юни 28, 2020 8:20 am

:deal: :deal: :deal:

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 4:32 pm

Мнение от bagul » нед юни 28, 2020 9:21 am

Одавна не съм писал в тази темичка, но ще припомня,че още преди месеци казах, че т.н НОЩ няма никаква стратегия.Лъжа е, че чакаме пик и т.н просто за да залъгват хората още малко "да потраят".Вижте къде няма никакви проблеми вече Испания, Италия, Нидерландия, Белгия, Швеция, където просто вируса премина през хората и сега вече няма как да се разпространи.Никой няма да ви каже, че апокалиптичната класация на уърлдометъра, която гледат стейхоумърите е всъщност реалната картинка на всяка грипна епидемия.Така че ако хипотетично приемем че вирус има, Мангъра е ужасно прав и това е.По-добре бързо да премине тежкото, отколкото разтегнат във времето ужас без край на вълни, втори пикове и т.н, което накрая ще доведе до същия резултат.
Иначе горното видео е ужасяващо ако е истина.Но почти съм вече 50/50 че е в ход уродлива форма на опит да се превърнат хората в стадо с наморници и грандиозен експеримент до каква степен могат да бъдат манипулирани и да оставят нормалния си живот и да живеят в страх и ограничения.
Всичко тръгва от Китай, които уж блокират един град и показват как величествено се справят и само така може да бъде спрян "ужасния вирус".Да сте забелязали цял Китай да е бил блокиран.Един 10 млн Ухан е 0.7% от населението на Китай.Това е все едно тук да блокират Асеновград.Пекин уж блокираха няколко улици и пак победиха.Това е износ на фалшиво справяне с цел "успешния пример" да се следва от наплашените европейци, да си съсипят икономиките и накрая на безценица Китай да изкупува акции на Луфтханза или Алиталия за едно евро.Долен жълт опит за заробване и изкупуване на Европа на безценица.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед юни 28, 2020 10:21 am

Вече хоспитализираните са 423 човека, а в тежко състояние са 20. Увеличава се тази бройка. Няма никаква отслабване на вируса според мен. Просто все още 70% от новите случаи са нови и не са дали усложнения.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юни 28, 2020 3:56 pm

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » нед юни 28, 2020 5:46 pm

Време е да поговорим малко за пари и Бил Гейтс....."Паниката наду коронабалона с 400 милиарда" .

https://m.24chasa.bg/novini/article/8749971

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юни 28, 2020 7:02 pm

Доц. Ангел Кунчев: Още сме далеч от „шведския модел“
Според доц. Кунчев отварянето на нощните заведения и стадионите е било прибързано
28 юни 2020

Прилично балансирано участие на Кунчев :thumbup: , особено в сравнение с евентуално подобно на Мутафчийски или, не дай си боже, на Борисов :laughm: ...

Доц. Ангел Кунчев: Най-много ме плаши липсата на лекари
"От самото начало сме наясно, че не можем да спрем въздушно-капкова епидемия", коментира експертът
28 юни 2020

На 180 градуса: Мерките за COVID-19
Власт, думи и дела в извънредна ситуация
28 юни 2020

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед юни 28, 2020 7:11 pm

:grin1: :grin1: :grin1:

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”