Пандемията от COVID-19 (05-07.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 07, 2020 5:07 pm

Биволъ:
34 mins

Това вече е престъпление, Гешев! Да поръчаш за медиците на първа линия не медицински маски, а маски за бояджии, това означава директно да ги хвърлиш на вълците. Мястото на Ананиев е в ареста и да размишлява там на тъмно, като Нено Димов, как е рискувал здравето и живота на десетки хиляди хора с подписа си!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 07, 2020 5:22 pm

Фнимание, фнимание, говори Поразяващата уста! :grin1: Доста смислени неща каза, между другото :thumbup: :deal: ...

Татяна Дончева: Шофьорските курсове и плажните чадъри крепят държавата
Според нея управляващите суспендират Конституцията
07.05.20 в 12:55
„Извънредна епидемична обстановка не променя същността на извънредното положение. Това е само подмяна на термини. Конституцията урежда извънредно положение във всичките му форми, независимо от какво произтича то“. Това коментира пред БНР адвокат Татяна Дончева, лидер на „Движение 21“.

... както и Найден Зеленогорски :thumbup: :

Зеленогорски: По-малко демокрация е отговорността да пада само върху министъра на здравеопазването
07.05.20 в 13:20
„Всички мерки трябва да минават през дискусия в пленарна зала. Идеята, че до момента малък кръг от хора - правителството и Националният оперативен щаб, вземат решение за това накъде вървим, а сега всичко ще се съсредоточи само върху един човек - министъра на здравеопазването, за мен е по-малко демокрация, а това крие опасности“. Това коментира пред БНР Найден Зеленогорски, лидер на „Достойнството на един народ“.

Лични лекари възмутени от посланията на управляващите
07.05.20 в 13:35
Общопрактикуващите лекари от София-област са възмутени от посланията на управляващите, че заразените с Covid-19 медици сами са си виновни, защото не са използвали правилно предпазните средства. Лекарите са изпратили отворено писмо

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет май 07, 2020 8:24 pm

По думите ѝ въпросът е защо се измислят промените в Закона за здравето:

„За да се подмени Конституцията, за да не носи Министерски съвет отговорност за нищо и да прехвърли този горещ картоф на министъра на здравеопазването“.
Mууухахахахах, точно дотук стигнах с поредната словесна чикия, в случая от устата на бившата адвокатка на "Мултигруп". :grin1:
Нали опорката беше, че Бойче е диктатор и коли и беси еднолично в тая теротория, а всички други органи и звена са просто параван и бушон?
Нали това ни се набиваше напоително в главите последните два месеца (най-вече)?! Но не, тревненската кобила направи нов завой. Сега вече излиза, че "диктаторът" искал да набута между шамарите конкретен свой министър, от конкретен ресор, за да можело да "избяга" от отговорност. :dontknow: Тия хора съвсем се сбъркаха.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 07, 2020 9:28 pm

Leberkez, сигурен съм, че си се опитал да кажеш нещо, обаче аз не съм сигурен какво точно. :dontknow: :grin1: Да не би Борисов да не е демонстрирал не знам колко пъти вече, че за него кой да е министър не означава нищо и е потенциален, много удобен бушон в кризисна ситуация, независимо колко добър професионалист е и колко ценен кадър на ГЕРБ е по принцип? :dontknow: (Знаем колко е високо нивото на болшинството от калинки около ГЕРБ и колко неистова е нуждата от истински професионалисти там. :deal: ) В крайна сметка единствено важното е оцеляването на Царя - на всяка цена, всички останали са просто някакви маловажни, заменими пионки. :dontknow: Да, Борисов винаги в такива ситуации се опитва да действа аварийно на принципа "има министър - има проблем, няма го въпросния министър-бушон - няма го съответния проблем" :laughm: . И защо да не действа, след като "народът" му се връзва, нищо че никога това няма много общо с реалното решение на съответния проблем. :dontknow: Да ти дам ли конкретни примери или ти и сам ще се сетиш? ;) НО. Да, има едно доста тлъсто НО. Стига съответният министър да не е кадър на ДПС - в този случй той по никакъв повод и начин не трябва и не може да се бута! :nono: :laughm: Та, какво точно се опита да кажеш? :hmm:

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » чет май 07, 2020 9:40 pm

https://m.fakti.bg/mnenia/471600-balgar ... ksperiment
"Пандемията има потенциала да бъде най-значителното такова събитие след бубонната чума от средата на 14-и век, която допринася много за края на средновековния свят. Не непременно защото това се налага биологически...засега е много малко вероятно той да се окаже на същото ниво като наистина смъртоносните пандемии от миналото. Само че на социално ниво системата е много по-сложна и съответно крехка и чуплива, отколкото е била в миналото. "
"..ако дадена голяма трагедия бъде предотвратена, повечето обикновени хора просто не забелязват, че това е станало и въобще не осъзнават каква опасност е била избегната. Нуждата от вземане на адекватни превантивни мерки се оценява масово само когато те не се вземат и трагедията се случи."

https://lekuvai.bg/88088/
В тази статия има доста полезна информация за начините за ефективно, а не теоритично предаване на вируса от ръководителя на Института по вирусология към Университетската клиника в Бон.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 07, 2020 10:59 pm

:palm: :palm: :palm:
И какво значение има в случая кой взема решенията формално, според закона, след като е ясно кой ги взема реално? :-? :dontknow: Аз пък това не разбрах от сложните ти конструкции. Нали не си мислиш, че той оставя който и да е министър да си прави каквото иска (по ключовите въпроси), тоест каквото лично смята за правилно, да действа по съвест и лична експертиза така да се каже? И изобщо в случая не е важно дали Борисов е диктатор реално (мен ако питаш, той е абсолютен слабак реално, независимо какво се опитва да демонстрира постоянно :laughm: ... всъщност те диктаторите поначало са слабаци и комплексари май, вътрешно :) ), важното е, че той (или някои, които го съветват или направо му казват какво да прави :laughm: ) има навик да жертва министри-бушони, за да отърве кожата и "имиджа" (то пък един имидж...). Това е същественото. :dontknow:

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет май 07, 2020 11:14 pm

Стига ми се фейспалмва, другарю! Попитах просто дали Бибитко е пряк или непряк диктатор, понеже не ви разбирам опорките. Дуднете, накъдето ви е угодно, според деня от седмицата! :thumbdn:

И пак не отговори на въпроса ми от последния абзац! Викаш, по-лесно е да хулим Бацко и да блеем с 3%-ото "модерно и ентелигентно" стадо!
Питах те в прав текст - кажи какво предлагаш?! Първо-второ-трето. Да хули може и бабата на пейката пред блока. :wink: :wink:

Много е лесно да даваш алтернативи, когато знаеш, че никой няма да ти търси отговорност. И аз мога да дойда у твоя офис и да ти дам някой кибико-съвет как да си оптимизираш времето, знаейки, че няма да нося отговорност, ако опикаеш нещата в работата си. :wink:

И - въпреки всичко - дай твои собствени рецепти как щабът и кабинетът да подобри своята ефективност, конкретно в условията на пандемия. Още чакам.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 07, 2020 11:28 pm

Твърде много хора от пишещите тук, без да имат особени претенции, вече даваха твърде много смислени предложения за оптимизация :deal: , някои от които са твърде банални и близки до здравия разум (баш най-баналното от тях е за тези пусти тестове), но въпреки това така и не започнаха да се изпълняват от властта. От което следва, че последната не иска да ги изпълни, по свои си, явно прекално важни и неведоми като за глупави простосмъртни като нас :deal: , съображения. Е, тяхно право е това, както е тяхно право и понасянето на съоветните критики сега и на евентуалните бъдещи (по-сериозни?) последствия. И разбира се, аз няма да си загубя времето сега да ти ги систематизирам, включително и защото не съм оторизиран от никого да предлагам официално подобни готови работни програми :deal: :grin1: ...

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пет май 08, 2020 12:24 am

Stringmeteo написа:
чет май 07, 2020 11:28 pm
И разбира се, аз няма да си загубя времето сега да ти ги систематизирам, включително и защото не съм оторизиран от никого да предлагам официално подобни готови работни програми :deal: :grin1: ...
Е, много ясно! :grin1: По е лесно е да се хейтва, спор няма! Като трябва да се обосновем, следва "няма никой вкъщи". :grin1:
А ти при кого си на издръжка? Мая? Слави? Илиян Василев? :flourish:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет май 08, 2020 1:08 am

https://stringmeteo.com/forum_new/viewt ... 78#p652278

Отговарял съм много пъти на подобни въпроси тук, изказвайки лично мнение и идеи, даже и без някой да ме пита. Ама чукча не читател. Но сега наистина няма да ви отговоря. Защо ли? Защото сте обикновени герберски тролове, под нивото ми сте, поне на тема "що е то българска политика", и не искам да си губя времето с вас повече. :deal: Освен това темата е за нещо друго. Точка.

Учени: Коронавирусът може да се предава по полов път
7.5.2020 г. 22:06
Китайски учени анализираха резултатите на 38 пациенти, хванали коронавирус - 15, които все още са в болница, и 23, които са се възстановили. Общо 6 мъже, или 16 на сто, са имали вируса SARS-CoV-2, който причинява коронавирус, в пробата си от сперматозоиди, двама от тях вече са се изчистили от заболяването. Учените твърдят, че вирусът може да се задържи много по-дълго в тестисите и може да се разпространи по-късно чрез секс, съобщава британският вестник The Sun, цитиран от БГНЕС.
...

Ето така се прави! :laughm:

Ресторант ползва парници за социално дистанциране/СНИМКИ и ВИДЕО/
06/05/2020
Холандски ресторант предлага храна на открито в стъклени оранжерии за двама или трима, които дават възможност за интимно изолиране на публично място, предаде Ройтерс.
Сервитьорите носят ръкавици и прозрачни шлемове, използват дълъг поднос, за да внасят ястията в стъклените кабини с цел да се осигури минимален физически контакт с клиентите.

Изображение

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » пет май 08, 2020 3:00 pm

Климатът и температурата не влияят на разпространението на коронавируса.

https://www.24chasa.bg/novini/article/8557152
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет май 08, 2020 3:18 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет май 08, 2020 7:14 pm

Проф. Габровски: Единственото лекарство срещу COVID-19 засега е изолацията
Според него преди края на годината няма да можем да направим истинска оценка на новия вирус
18:33 ч. 08.05.2020 г.

:dontknow:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет май 08, 2020 8:22 pm

Иван Костов: България има проблеми с показателите за епидемията
Нека да кажа и следното: у нас има проблеми с показателите за епидемията. Те, първо, не се събират по издържана статистическа методология. Например не е ясен показателят "починали", тоест как се преценява дали един човек е починал от КОВИД-19 или поради друго предварително заболяване.

Смущава ме много следното: има едни 200 - 240 души, за които ние не знаем оздравели ли са или са починали.

Средният престой на леките случаи в болница, до излекуване на един пациент, е около 14 дни. При клиничните тежки и средно тежки случаи - до излекуване или до кончина са около 31 дни. Тоест след около 23 дни изходът за средния заболял трябва да е ясен. Преди 23 дни в България сме имали 676 инфектирани лица, същевременно докладват за 440 оздравели и починали.

Къде са останалите? Това илюстрира тезата ми за недостатъчно достоверните статистически показатели, с които си служи правителството.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет май 08, 2020 10:24 pm

Бразилия продължава да избухва. 450 нови жертви и над 5 хиляди новозаболели.
Германия след 2 дни над 1000 заболели, днес може би ще са малко под 1000, засега са 684.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Заключена

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”