Пандемията от COVID-19 (05-07.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

m
Регистриран: пон ное 26, 2007 3:43 pm

Мнение от m » нед май 03, 2020 11:00 am

Hristo Chipilski написа:
нед май 03, 2020 12:52 am
Хайде отивай в щаба и покажи своята експертна оценка. Може да те пратим и към болничните заведения в Ню Уорк, понеже най-вероятно си и лекар.
тъжното е, че в нашия щаб тотално липсват експертите. Истинските експерти, които разбират от епидемии и вируси. Днес се разбра, че и тия които са там вече не мелят брашно. Част от тях са за силно разхлабване на мерките, а останалите против.
ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА!

m
Регистриран: пон ное 26, 2007 3:43 pm

Мнение от m » нед май 03, 2020 11:04 am

КОЙ ИСКА ДА КОНТРОЛИРА ИНФОРМАЦИЯТА ЗА БЪРЗИТЕ ТЕСТОВЕ ?

Епизод 3, с Валя Ахчиева. Ей, не се спря тая "лоша" жена. Що не си стои във вкъщи, а не спира да обикаля и да задава въпроси?
ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА! ОСТАВКА!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед май 03, 2020 11:46 am

Hristo Chipilski написа:
съб май 02, 2020 8:06 pm
Много точно казано. Налага се да си отидат истинските герои от кризата като д-р Иванова, за да си направим сметка за сериозността на проблема. Вместо да се правим на социални моралисти в мрежата, нека да запълним времето си с нещо полезно - било то хоби, книга, развлекателен филм, както и повече отделено време със семействата ни.
Абсолютно, ето едно уравновесено, разумно и конструктивно мнение. :thumbup:
А който няма идея какво смислено може да прави вкъщи, когато не го пускат да излиза навън - е признак за неосъзнатост и скука сам със себе си. Никога не можеш да бъдеш в хармония със света ако не се научиш да бъдеш в хармония със себе си. Много хора лудват затворени вкъщи поради тази причина. Защото не са се научили да бъдат със себе си. Свикнали са да се губят и да задушават себе си чрез развлечения и дразнители отвън.
Аз съм от месец и половина хоум офис и се чувствам чудесно. Без да трябва да скитам насам натам. През ден физически и силови упражнения на йога-постелката. Всеки ден дишания или медитация. Вярно е, че тук е разрешено да караш колело и да се разхождаш в парковете и никога не е било забранено, което малко улеснява нещата. Но от 3 дни е хладно, мрачно и превалява, мокро е и целите 3 почивни дни щеш не щеш прекарваш вкъщи. Имаш повече време да се огледаш например какви продукти от магазина си струва да си купиш, които да не са пълни с химия и да са здравословни. Иначе нямаш време да четеш кое какво съдържа и да преценяваш. Имаш време да си приготвиш от тях полезна и вкусна храна. Можем да правим достатъчно много полезни неща без да излизаме, стига да сме съзнателни. Докато се реши проблема и се изчисти вируса. Много разглезени западняци, на които цял живот е било разрешено всичко не са научени на такива ограничения и реват, излизат да протестират, че им ограничавали човешките права. Халоу къде бяхте, когато политиците ви предадоха културата на мюсюлманите? Траяхте си. Сега ми излезли да протестират за правата си... За кои права? Да киснете по баровете и ресторантите ли, или да ви освободят от бремето да гледате децата си, защото ви писна?
Аз знам откъде съм тръгнал. През социализма имаше вечерен час. След 20 ч. младежи до 18 г. нямат право да се шматкат по улиците и заведенията, имаше проверки. Нормално и полезно! А те глезените на запад не могат да понасят ограничения...
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 4:32 pm

Мнение от bagul » нед май 03, 2020 12:08 pm

Отварят заведенията на открито, басейните, автошколите, махат КПП-тата на Гергьовден
https://www.24chasa.bg/novini/article/8533382
Това е прекрасно, връщаме се към нормален живот!

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед май 03, 2020 12:10 pm

Аз чувствам ужасно така хоум офис. Дори тренировката не ми е сладка, когато я правя при такива обстоятелства. Замислял съм се дали, ако ми плащат без да работя, ще се чувствам добре. Не, сигурно ще полудея. Явно има хора, които не им се работи много много или работят по задължение и работната среда не им е много приятна и затова мислят по друг начин. Но и аз имам колеги, които така се чувстват по-добре.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед май 03, 2020 12:20 pm

:deal: :hammerh: :nono: :grin1:

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед май 03, 2020 12:46 pm

ASENOV написа:
нед май 03, 2020 12:10 pm
Аз чувствам ужасно така хоум офис. Дори тренировката не ми е сладка, когато я правя при такива обстоятелства. Замислял съм се дали, ако ми плащат без да работя, ще се чувствам добре. Не, сигурно ще полудея. Явно има хора, които не им се работи много много или работят по задължение и работната среда не им е много приятна и затова мислят по друг начин. Но и аз имам колеги, които така се чувстват по-добре.
Аз можех от утре да тръгна на работа, шефът ме пита в четвъртък как виждам нещата за май месец. Аз му казах, че предпочитам и през май да съм хоум офис и той ми го удължи. При това за април взех по-висока заплата, защото ми я вдигнаха. Да си хоум офис и да вземаш не само пълна заплата, ами и увеличена си е лукс. Спя 1 час и половина повече, защото не се налага да пътувам за работа и пак почвам по същото време. От началото на юни вече тръгвам във фирмата нормално.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
zack
Регистриран: вт юли 24, 2012 12:49 pm
Контакти:

Мнение от zack » нед май 03, 2020 1:27 pm

Направи ми впечатление, че днес на въпрос на журналисти "С какво е по-опасна пейката в парка от местата на открито в заведенията" не последва отговор :dontknow: И не рева, както биха казали колегите, просто не намирам логично обяснение на много неща :hmm:

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед май 03, 2020 2:06 pm

Тук от утре отварят детските площадки, но досега цял месец бяха затворени. Има ленти и са запечатани и има табела. Дори да има една пързалка и една пейка до нея, и двете са запечатани и забранени. Навсякъде, където има струвпане на усойни паркови места с места за сядане са оградени и забранени. Това е добре да уточня. Пейките също са място, където могат да се струпат повече от 2 човека, т.е. да седнат по четирима, затова са нежелателни. Разхождането в парковете е разрешено, но не и заседяването и струпването на хора.
Последна промяна от wilkosz на нед май 03, 2020 2:07 pm, променено общо 1 път.

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » нед май 03, 2020 2:07 pm

Русия обяви над 10 600 заразени с COVID-19 за ден

Всеки ден по-голяма бройка.

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/05/03 ... _NaiNovoto
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед май 03, 2020 2:08 pm

Да а идиотите западни медии креснаха преди месец, че не можело Русия да има толкова малко случаи и я обвиниха, че крие реалната бройка... Мръсна западна куха пропаганда и мобинг. Сега ко стана? Май бройките са реални. Искаме извненине.

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » нед май 03, 2020 2:11 pm

Синджира си иде, козъта ги нема

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед май 03, 2020 2:18 pm

wilkosz написа:
нед май 03, 2020 2:06 pm
Тук от утре отварят детските площадки, но досега цял месец бяха затворени. Има ленти и са запечатани и има табела. Дори да има една пързалка и една пейка до нея, и двете са запечатани и забранени. Навсякъде, където има струвпане на усойни паркови места с места за сядане са оградени и забранени. Това е добре да уточня. Пейките също са място, където могат да се струпат повече от 2 човека, т.е. да седнат по четирима, затова са нежелателни. Разхождането в парковете е разрешено, но не и заседяването и струпването на хора.
Да де, ама е хубаво да се каже, че навярно, по тертипът на отделните щати на САЩ, явно и отделните провинции в Германия имат известна автономност от централната власт, която им позволява да маневрират в тежестта на мерките, защото още преди 2-3 седмици даваха някакви паркове, май в Мюнхен беше, където имаше по 8-10 човека седнали на някакво одеяло на тревата и правещи си нещо като пикник или просто препичащи се на слънце.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед май 03, 2020 4:17 pm

От тази сутрин в БНТ:

Радан Кънев: Нестабилността на мерките руши доверието в обществото
09:37, 03.05.2020

Същото изведено в "Дневник":

Радан Кънев: Ясно се виждат намерения за злоупотреби с парите за борба с коронавируса
10:33, 03 май 20
Евродепутатът от "Демократична България" Радан Кънев отправи "приятелско предупреждение" към правителството да разходва целенасочено средствата за справяне с кризата. Той заяви, че "се виждат ясно намерения за злоупотреби с парите за борба с коронавируса".

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » нед май 03, 2020 4:41 pm

wilkosz написа:
нед май 03, 2020 11:46 am
Hristo Chipilski написа:
съб май 02, 2020 8:06 pm
Много точно казано. Налага се да си отидат истинските герои от кризата като д-р Иванова, за да си направим сметка за сериозността на проблема. Вместо да се правим на социални моралисти в мрежата, нека да запълним времето си с нещо полезно - било то хоби, книга, развлекателен филм, както и повече отделено време със семействата ни.
Абсолютно, ето едно уравновесено, разумно и конструктивно мнение. :thumbup:
А който няма идея какво смислено може да прави вкъщи, когато не го пускат да излиза навън - е признак за неосъзнатост и скука сам със себе си. Никога не можеш да бъдеш в хармония със света ако не се научиш да бъдеш в хармония със себе си. Много хора лудват затворени вкъщи поради тази причина. Защото не са се научили да бъдат със себе си. Свикнали са да се губят и да задушават себе си чрез развлечения и дразнители отвън.
Така е. Не само при нас на запад, но и съвременното поколение в България се е облъчило от всекидневното гледане на телевизия и повърхностното използване на Интернет. Отсъстват смислени и духовни занимания в ежедневието ни, защото те изискват повече планиране, мисъл и концентрация, а е много по-изкусително да повишим нивата си на ендрофин с това, което ни поднасят на тепсия. Нелепо звучат оплакванията за това, как някой не можел да отиде на село и да работи върху хобито си. Аз в момента съм напълно сам вкъщи (приятелката ми е в Канада, семейството ми е в България) и успявам да живея пълноценно в тези безпрецедентни времена. Работя върху две статии, чета трудовете на колеги, самообучавам се с учебници по абстрактна алгебра и теория на вероятностите, играя тенис, бягам, готвя здравословно, чета хубави книги и даже намирам време да пиша тук. Радвайте се, че сте близко до семействата си и просто потърсете смисъл на съществуването си.
Последна промяна от Hristo Chipilski на нед май 03, 2020 5:02 pm, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”