Пандемията от COVID-19 (05-07.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Пандемията от COVID-19 (05-07.2020)

Мнение от Stringmeteo » пет май 01, 2020 3:24 am

Не че това от преди 6 дни някой не го пуска вече, но... да го пусна пак с видео - всичките тези на доц. Мангъров, от-до :) ...

Доц. Атанас Мангъров: В новото очакване на пика от короназаболели
Apr 24, 2020
В новото очакване на пика от короназаболели - прояснява ли се картината в България – говори доц. Атанас Мангъров - специалистът, който продължава да е „трън в петата“ на Националния оперативен щаб и стратезите там.

И това вече стана класика :) :

Атанас Чобанов, „Биволъ“: По следите на фурмите
Apr 24, 2020
По следите на фурмите. Главният редактор на „Биволъ“ Атанас Чобанов като „китайска капка“ търси отговорите на въпросите за неочакваната взаимна солидарност между България и ОАЕ, която може и да се дължи на изгнаника Васил Божков.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет май 01, 2020 9:23 am

Коронавирусът в България: Маските ще останат задължителни на закрито и след 13 май

Сакралните 70% скоро няма да ги видим. Прогнозирам продължение наесен.
Какво стана с очакванията за пик следствие на Великденското преселение? Не трябваше ли да е точно сега? Пак си караме на 40-50 до 60 нови случая на ден.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет май 01, 2020 11:19 am

Да премахнат тази простотия на открито още днес! Пълна идиотия е ама как да си го признаят не знам. На закрито може и да го приемем донякъде пак и не навсякъде и докога (това с шала звучи чудесно при температури над 30℃)

Потребителски аватар
zack
Регистриран: вт юли 24, 2012 12:49 pm
Контакти:

Мнение от zack » пет май 01, 2020 12:54 pm

meteo fen написа:
пет май 01, 2020 11:19 am
Да премахнат тази простотия на открито още днес! Пълна идиотия е ама как да си го признаят не знам. На закрито може и да го приемем донякъде пак и не навсякъде и докога (това с шала звучи чудесно при температури над 30℃)
Сега се прибираме от разходка из улиците на София. Това със затварянето на големите градове е най-голямата простотия правена до момента! Пълно е с хора - навсякъде :dontknow: Ако не я бяха затворили, щяха да са на вили, села, планини и т.н. Сега са по пейки, където не се води парк, т.е. почти навсякъде, тротоари, улици, седнали по огради пият кафе, в магазините е пълно - татална олигофрения на смешния плешивец, който всяка сутрин заплашва гражданите в национален ефир :evil: Не е реално това! С тия мерки рискуват да се заразят много повече хора :dontknow: Нищо не разбирам вече...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет май 01, 2020 1:08 pm

В ЕС работят по 29 проекта за ваксини и по 86 за лекарство срещу коронавируса
публикувано на 01.05.20 в 07:36 | обновено на 01.05.20 в 09:34
Това заяви в специално интервю за БНР заместник-директорът на Европейската агенция по лекарствата Ноел Уатион.
„В момента сме в контакт с ръководителите на 29 проекта за разработване на ваксина и с 86 на лекарство. Тук говорим не само за фармацевтични компании, но и университети“, каза той в интервю за програма „Хоризонт“.

Петьо Славов: В българското законодателство орган като НОЩ не съществува
01.05.20 в 09:10
„В българското законодателство орган като Националния оперативен щаб (НОЩ) не съществува. От края на февруари има вътрешна заповед на министър-председателят, който е създал нещо като работна група към него с чисто съвещателни и координиращи функции. Орган щаб не съществува, съществува междуведомствена работна група с консултативни функции“. Това коментира пред БНР адвокатът Петьо Славов.

Той поясни защо въпросът със статута на НОЩ е въпрос за отговорността за взетите и невзети мерки във връзка с извънредната ситуация.
...
„До ден днешен препоръките на Щаба не сме ги видели черно на бяло, за да преценим дали мерките, взети от министъра, са обосновани от факти... Всеки административен акт трябва да съдържа мотиви, иначе е незаконосъобразен. Възможно е мотивите да са изнесени извън акта - в други цитирани документи, но не и в пресконференции. Пресконференциите не могат да играят ролята на мотиви. Това би било правен и логически абсурд“.

Петьо Славов подчерта, че не знаем какви са действителните съображения за налагането на една или друга мярка и че се създава опасност за един пинг-понг между различните институции по повод носенето на отговорност.

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 4:32 pm

Мнение от bagul » пет май 01, 2020 2:33 pm

От неделя разрешават разходките на Витоша
https://www.24chasa.bg/novini/article/8528124
Чудесна новина за софиянци!

Отмениха задължителните маски на открито
https://www.24chasa.bg/novini/article/8528126
Още една добра новина!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет май 01, 2020 2:48 pm

:palm: Отново изключително тъпо оформена заповед за маските, ама нали си знаем стоката... От кога започва да действа това? :dontknow: Питам, защото не пише изрично в заповедта. След като не пише изрично, би трябвало да е от днес (датата на заповедта). Тогава обаче не става ясно какво се прави с глобите на евентуално вече глобени по-рано днес за неносене на маски? Абе, то само това да им беше кусурът на тези "професионалисти" :? ...

bagul

Мнение от bagul » пет май 01, 2020 5:17 pm

https://trafficnews.bg/obshtestvo/parad ... ai-177167/

Това е по-скоро частен въпрос за Пловдив, но ситуацията е комична, тъй като наистина община Пловдив е реално до табелата на града.Родопите са в общините Родопи, Куклен, Перущица, Кричим и т.н.Всичко това трябваше да е с отпадане на безсмислените КПП-та.Между другото нашия кмет си бил в къщата в с.Бойково.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пет май 01, 2020 8:54 pm

meteo fen написа:
пет май 01, 2020 11:19 am
Да знаете, че ни четат какво пишем по форумите....премахнаха първата простотия, сега е на ред втората - идиотските КПП. Ама може и да изчакат да свършат празниците първо, макар, че ще си вкарат хубав автогол така.....

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » пет май 01, 2020 9:09 pm

Споко, ще махнат всичко до месец и половина максимум, дори и ресторантите очаквам да отворят за толкова време. В момента повечето болни идват от няколко огнища, във Видин много тегаво изтърваха да се разпространи в болницата и в 2 старчески дома... В останалите райони е спокойно положението. Може и да говоря на изуст, напоследък съвсем отгоре-отгоре ги следя нещата, ама като цяло нещата изглежда вървят към нормализация. Очакваният апокалипсис от великденското пътуване изглежда няма да се състои.
Продължавам да съм на мнение, че е рано да махат маските на закрито, мерките за дистанция в магазините и да отварят молове и ресторанти. Но ако след 1 месец сме се изчистили, което не е изключено, да отварят всичко.
Последна промяна от ncuxap на пет май 01, 2020 9:12 pm, променено общо 1 път.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

bagul

Мнение от bagul » пет май 01, 2020 9:11 pm

Официално: Пловдивчани ще могат да посещават Родопите :D
https://trafficnews.bg/obshtestvo/ofits ... te-177188/
Айде аз вече съм доволен.Почти победихме.Остава окончателно падане на КПП-тата, дай боже след 6-ти да се поздравим и с това.Макар че реално всеки от Пловдив може да излезе под предлог че отива на копривките.

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » пет май 01, 2020 10:11 pm

Днес един приятел отива в морската градина на Варна по обяд да карат колелета по велоалеята със сина му, който е на 7 год. Дотук всичко е добре, разрешено е посещението на морската градина на родители с деца до 12г и т.н. Да обаче , спират го полицаи, които го свалят от велосипеда и му заявяват , че само детето може да е на велосипед а той пеша , ако детето карало бързо да бягал след него. :palm1: :palm1: Предполагам това е инициатива на тъпите местни ченгета иначе на знам да се смея ли да плача ли? През цялото време съм проявявал разбиране спрямо мерките, ама нещо ми писна от идиотията българска. :thumbdn:
Няма нищо по-хубаво от дъждовна пролет, кратко лято, топла есен и снежна зима :D

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет май 01, 2020 10:22 pm

ncuxap написа:
пет май 01, 2020 9:09 pm
Споко, ще махнат всичко до месец и половина максимум, дори и ресторантите очаквам да отворят за толкова време. В момента повечето болни идват от няколко огнища, във Видин много тегаво изтърваха да се разпространи в болницата и в 2 старчески дома... В останалите райони е спокойно положението. Може и да говоря на изуст, напоследък съвсем отгоре-отгоре ги следя нещата, ама като цяло нещата изглежда вървят към нормализация. Очакваният апокалипсис от великденското пътуване изглежда няма да се състои.
Продължавам да съм на мнение, че е рано да махат маските на закрито, мерките за дистанция в магазините и да отварят молове и ресторанти. Но ако след 1 месец сме се изчистили, което не е изключено, да отварят всичко.
Ами те всички рестрикции ще паднат, това е ясно, само че нали всеки говори за "the new normal" и какъв ще бъде животът, поне докато не се намери читава ваксина. Да, ресторантите ще отворят да речем, но гаранция ще бъдат задължени да настаняват на 50% от капацитета си или нещо подобно, което да позволява дистанция. Сервитьорът ще е като Зоро и ще те обслужва с маска и тем подобни.
Отделно, че все си мисля, че доста дълго време ще бъдат ограничени пътуванията зад граница с рекреативна цел и туризъм.
Аз и моите авери още не сме си канселирали полета за Киев в края на месец юни и се надяваме, че ще можем да си направим трипчето, за което си взехме билети в началото на февруари. Късмет, че не се вътрихме да си резервираме хотели. :grin1:

Отделно, че в близките 12 месеца поне не виждам как ще има масови събития, тип концерти, мачове и т.н. Т.е ще има някакви със сигурност, но навярно ще пускат 50% от стадионите или нещо подобно. Единствено не знам какво ще се случва с дискотеките. :grin1: Там дистанция е невъзможно да се пази, но си мисля, че вече трудно ще виждаме типичната БГ картинка 14 човека на масичка-щъркел за трима души. :laughm:

Потребителски аватар
zack
Регистриран: вт юли 24, 2012 12:49 pm
Контакти:

Мнение от zack » пет май 01, 2020 10:41 pm

gero написа:
пет май 01, 2020 10:11 pm
Да обаче , спират го полицаи, които го свалят от велосипеда и му заявяват , че само детето може да е на велосипед а той пеша , ако детето карало бързо да бягал след него.
По-голяма простотия не бях чел :!: Тия са луди :grin1: :grin1: :grin1:

И пак да попитам :!: Таксиметровият шофьор, който е возил тия заразените от София до Хасково с жената в критично състояние е с отрицателни проби :!: Т.е. за 3+ часа в една кола с тях не е успял да се зарази :?: До тук с опасния вирОс :flourish: Вече не вярвам на никакви глупости и съжалявам, че в началото се подведох по тъпотиите на щабове и пишман лекари :!:

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » пет май 01, 2020 10:45 pm

zack написа:
пет май 01, 2020 10:41 pm
gero написа:
пет май 01, 2020 10:11 pm
Да обаче , спират го полицаи, които го свалят от велосипеда и му заявяват , че само детето може да е на велосипед а той пеша , ако детето карало бързо да бягал след него.
По-голяма простотия не бях чел :!: Тия са луди :grin1: :grin1: :grin1:
За съжаление е вярно, защото чух абсолютно същото днес. Абсолютна кретения, да не говорим, че тази мярка с парковете си е явна дискриминация за тези без деца. :thumbdn:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”