МОЩНО ЗИМНО ЗАСТУДЯВАНЕ, СУХО/СНЕГОВАЛЕЖИ(11,13-14(на юг)) - 11-17.02.2021 (Тек. данни Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » пон фев 15, 2021 4:20 pm

Слаб сняг в Драгалевци
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » пон фев 15, 2021 4:20 pm

lancelot написа:
пон фев 15, 2021 4:09 pm
-10 -11 във височина из Тракия. Останалото инфо и то сигурно е тенденциозно изопачено. Спрете с тея топломански/студомански тъпотии да изкривявате информацията. Има хора, които наистина реално ги интересува времето.

Облачно в центъра, чат пат прехвърча по някоя снежинка.
Ок, -10 е, признавам че не погледнах точно, моя грешка, посипвам си главата с пепел. Нещо друго, сега ако искаш и снимки да тръгна да ти качвам за доказателства? Това виждам през прозореца, това газя цел ден, някой нещо ако не му изнася си е негов проблем.

raptor

Мнение от raptor » пон фев 15, 2021 4:31 pm

Stringmeteo написа:
пон фев 15, 2021 4:11 pm
raptor написа:
пон фев 15, 2021 4:06 pm
... Темп. следобед беше положителна, 1-2 градуса предполагам, на слънце усещането си беше приятно. Наистина впечатляващо при -15 във височина и 16 см сп (тук в Стряма), февруарското слънце си го бива.
По скоро - февруарския западен вятър ;) , който, между другото, действа по един и същ начин във всички сезони ;) ...

По-скоро е слънцето, има много големи разлики между сенчестите места и огрятите.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пон фев 15, 2021 4:32 pm

lancelot написа:
raptor написа:
Stringmeteo написа:
пон фев 15, 2021 3:21 pm
Твърде големи разлики е имало около Пловдив тази нощ, и аз се загледах преди в това. Тези -17℃ са от военното летище Граф Игнатиево :deal: ... А в Чирпан колко ли е било? :hmm: Хм, май не е било особено студено тази нощ в Чирпан, с този западен вятър. Въпросът е, че точно в Граф Игнатиево вятърът не е попречил на студа (а не е като да го е нямало съвсем, по данните от летището), странни химии стават понякога. Даже по едно време снощи на това летище са подавали и мъгла, при вятър 4-5 м/с :dontknow: ...
Станцията на летището (в Крумово) винаги дава 2-3 градуса в повече, при такива изстивания дори и повече. Тази сутрин ми казаха температура по термометър на кола- -14, в Стряма, на 20 км СИ от Пловдив и на 7-8 км по въздуха от Граф Игнатиево. Иначе сп тук усилено си заминава, по бетонните площадки почти се откри, остават 2-3 см киша, в полето също вече има оголени участъци. Темп. следобед беше положителна, 1-2 градуса предполагам, на слънце усещането си беше приятно. Наистина впечатляващо при -15 във височина и 16 см сп (тук в Стряма), февруарското слънце си го бива.
-10 -11 във височина из Тракия. Останалото инфо и то сигурно е тенденциозно изопачено. Спрете с тея топломански/студомански тъпотии да изкривявате информацията. Има хора, които наистина реално ги интересува времето.

Добре е да обърнеш внимание на студоманските простотии , защото преобладаващо оттам идва изопачаването на информацията. Примерно онази вечер- цяла вечер четем за обилен сняг при минусови температури и накрая 3 см натрупало - да не говорим пък ако някой се изпусне да снима "обилния" интезитет на валежа - смешно е ако сами не се усещате.
Тука се заоблачи но вятъра вече е по-слаб, предполагам временно.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

vasko890513
Регистриран: нед фев 14, 2021 4:37 pm

Мнение от vasko890513 » пон фев 15, 2021 4:35 pm

В Крумовград снега слегна на половина днес от слънцето.Днес се разходих до най високо населеното място в областта село Попско около 750м.н.в снегът достига почти 50см. и няма изгледи да се стопи скоро

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон фев 15, 2021 4:36 pm

7 градуса максимум във Видин до 13.45. Да видим дали и колко още ще качи след малко. :buble: :buble:

Изображение

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон фев 15, 2021 4:39 pm

blue написа:
пон фев 15, 2021 4:32 pm
lancelot написа:
raptor написа:
Stringmeteo написа:
пон фев 15, 2021 3:21 pm
Твърде големи разлики е имало около Пловдив тази нощ, и аз се загледах преди в това. Тези -17℃ са от военното летище Граф Игнатиево :deal: ... А в Чирпан колко ли е било? :hmm: Хм, май не е било особено студено тази нощ в Чирпан, с този западен вятър. Въпросът е, че точно в Граф Игнатиево вятърът не е попречил на студа (а не е като да го е нямало съвсем, по данните от летището), странни химии стават понякога. Даже по едно време снощи на това летище са подавали и мъгла, при вятър 4-5 м/с :dontknow: ...
Станцията на летището (в Крумово) винаги дава 2-3 градуса в повече, при такива изстивания дори и повече. Тази сутрин ми казаха температура по термометър на кола- -14, в Стряма, на 20 км СИ от Пловдив и на 7-8 км по въздуха от Граф Игнатиево. Иначе сп тук усилено си заминава, по бетонните площадки почти се откри, остават 2-3 см киша, в полето също вече има оголени участъци. Темп. следобед беше положителна, 1-2 градуса предполагам, на слънце усещането си беше приятно. Наистина впечатляващо при -15 във височина и 16 см сп (тук в Стряма), февруарското слънце си го бива.

Добре е да обърнеш внимание на студоманските простотии , защото преобладаващо оттам идва изопачаването на информацията. Примерно онази вечер- цяла вечер четем за обилен сняг при минусови температури и накрая 3 см натрупало - да не говорим пък ако някой се изпусне да снима "обилния" интезитет на валежа - смешно е ако сами не се усещате.
Тука се заоблачи но вятъра вече е по-слаб, предполагам временно.
Е аз съм написал "Спрете с тея топломански/студомански тъпотии". То е и от двете страни. Всеки е залитал в някаква степен, но може да се коригира. Хора сме. Хубавото е, че все пак има и таблици, данни и камери и що годе човек може сам да разбере.
Ето във Видин си е ранна пролет днес. Супер време.
Тук пък е мрачно и облачно с минуси и прилично сняг. Пак супер време.
The best view comes after the hardest climb!

chromosome
Регистриран: съб яну 09, 2010 5:35 pm

Мнение от chromosome » пон фев 15, 2021 4:40 pm

Сутринта в 09:00 във Войводиново беше -5. СП вчера беше 20см. Не знам слънце ли е вятър ли е, по огрятите бетони и плочки и под дървета всичко замина, стана на вода с елементи на киша. По земята все още има 100% покритие. Все още не е стегнало навън, има и облаци а и за вечерта по прогноза ще има.. После като стегне ще меря пак колко е останал СП. Но вчера се изкефих на хубавата снежна картина рано сутринта преди да тръгнат коли и снегорини. Всичко бяло - само тук там изринати пътечки. Родители дърпат деца със шейни.. Хубав сняг дето не прави мизерии... Ама след утре и няма да го има. Ама няма да откажа още един такъв уикенд преди 08 март..

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон фев 15, 2021 4:44 pm

bismarck написа:
пон фев 15, 2021 4:36 pm
7 градуса максимум във Видин до 13.45. Да видим дали и колко още ще качи след малко. :buble: :buble:

Изображение
Ето това е красота! :thumbup: За какво са ни минуси и бялата простотия като може да имаш такъв прекрасен пейзаж и хубаво време?
Последна промяна от weather_master на пон фев 15, 2021 4:52 pm, променено общо 1 път.

Снеголюб_:)
Регистриран: чет авг 25, 2011 4:09 pm

Мнение от Снеголюб_:) » пон фев 15, 2021 4:46 pm

chromosome написа:
пон фев 15, 2021 4:40 pm
Сутринта в 09:00 във Войводиново беше -5. СП вчера беше 20см. Не знам слънце ли е вятър ли е, по огрятите бетони и плочки и под дървета всичко замина, стана на вода с елементи на киша. По земята все още има 100% покритие. Все още не е стегнало навън, има и облаци а и за вечерта по прогноза ще има.. После като стегне ще меря пак колко е останал СП. Но вчера се изкефих на хубавата снежна картина рано сутринта преди да тръгнат коли и снегорини. Всичко бяло - само тук там изринати пътечки. Родители дърпат деца със шейни.. Хубав сняг дето не прави мизерии... Ама след утре и няма да го има. Ама няма да откажа още един такъв уикенд преди 08 март..
Няма как да изчезне утре :roll: , това може да се случи най-рано Четвъртък, Петък.
Незнам къде ги виждате тези голи участъци, наистина е хубаво да покажете снимки :!:

raptor

Мнение от raptor » пон фев 15, 2021 4:52 pm

Снимки утре, сега не ми се занимава. По нивите има оголени малки участъци, където е орано по огретите страни на неравностите няма сп. Беше прекалено пухкав снега, за да издържи на слънцето, утре ще оголи по-големи участъци. Няма нужда да скачате като ощипани защото нещо не ви харесва от даденото инфо. И мен ме кефи снега, но в момента ми се иска да се разкара по ред причини, въпреки това се старая да съм обективен.

Снеголюб_:)
Регистриран: чет авг 25, 2011 4:09 pm

Мнение от Снеголюб_:) » пон фев 15, 2021 4:54 pm

[/i]
raptor написа:
пон фев 15, 2021 4:52 pm
Снимки утре, сега не ми се занимава. По нивите има оголени малки участъци, където е орано по огретите страни на неравностите няма сп. Беше прекалено пухкав снега, за да издържи на слънцето, утре ще оголи по-големи участъци. Няма нужда да скачате като ощипани защото нещо не ви харесва от даденото инфо. И мен ме кефи снега, но в момента ми се иска да се разкара по ред причини, въпреки това се старая да съм обективен.
Аз мислех че за Пловдив става въпрос, където всичко, което не е обработвано е на 100% бяло. :wink:

Потребителски аватар
Mavrud
Регистриран: ср дек 28, 2011 10:53 am
Контакти:

Мнение от Mavrud » пон фев 15, 2021 5:00 pm

weather_master написа:
пон фев 15, 2021 4:44 pm
bismarck написа:
пон фев 15, 2021 4:36 pm

Изображение
Ето това е красота! :thumbup: За какво са ни минуси и бялата простотия като може да имаш такъв прекрасен пейзаж и хубаво време?
Един приятелски съвет: Без зима - човек никога няма да може да оцени максимално пролетта !
София, кв. Горна баня - 700 м. н.в.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон фев 15, 2021 5:11 pm

Снимка от парка Заимов, центъра, преди 5 мин. Вдясно от храстите е асфалтова алея - няма мърдане. Нз как в Пловдив 20см сняг били пух и се изпарили, стопили. Некачествен беше 3-4 см от снега в началото на процеса, после си валя хубав сняг, вижда се от количествата.
13-15см из парка в момента. -2.2

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=605060A0
The best view comes after the hardest climb!

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон фев 15, 2021 5:13 pm

Умерен сняг в Челопечене на парцали, почна ударно побеляване на всички голи повърхности!!! :flourish: :flourish: :flourish:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”