МОЩНО ЗИМНО ЗАСТУДЯВАНЕ, СУХО/СНЕГОВАЛЕЖИ(11,13-14(на юг)) - 11-17.02.2021 (Тек. данни Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет фев 11, 2021 8:40 pm

Към седем и нещо излизах по магазините и усещането беше неприятно с този силен вятър. Всъщност, вятърът именно прави целия този ефект, иначе валежът е повече от рехав. Малко добруджанска обстановка беше - нещо наистина нетипично за столицата.

Windy написа:
чет фев 11, 2021 8:30 pm

Велика виелица!!! :shock: :shock: :shock: :shock:

:crazy: :crazy:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » чет фев 11, 2021 8:42 pm

Леберкез, навявания по пътя и снежна почти вертикална пелена с няколкостотин метра видимост... Живея в Челопечене от 2007ма година, но такова нещо до сега да е било макси мум още 1-2 пъти! Да не говоря че продължава да вали бясно, откакто писах предното мнение до сега колата ми пак побеля напълно!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет фев 11, 2021 8:45 pm

Аз не казвам, че е приятно за шофиране, но цялата работа я прави вятърът.
Малко обективност няма да те убие, ебаси!
Велика виелица и затова за 5-6 чАса валеж едвам докладват за 2-4 см СП, при това предимно по тревни площи и паркове.
Просто си подбирайте по-правилно думите, не е толкова трудно. :wink:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » чет фев 11, 2021 8:46 pm

ManOfLight написа:
чет фев 11, 2021 8:30 pm
В София утре записваме 14ти ден със снежна покривка. Много малко, но ще понаваксаме тия дни най-вероятно.
Утре ще е 16-ти ден официално със снежна покривка в София за тази зима. За да сме точни.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница), с.Климентово, общ.Аксаково /288м.н.в/, Обзор /22м.н.в/

Мнение от gosho97 » чет фев 11, 2021 8:47 pm

Силен дъжд вали във Варна, на моменти дори усилва до порой, дори в момента май вали по-скоро порой, но често си мени интензивността.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » чет фев 11, 2021 8:49 pm

Приключват нещата в София, слабо прехвърча и облаците вече са нееднородни. Разходих се хубаво от Зоната до Гоцето през южния парк, валеше доста добре на моменти, като цяло умерено долна към средна. В Гоцето е по-снежно, ама и тука е натрупало, има 2-3 санта. Умерени пориви на вятъра и има виелица/поземка на моменти. По асфалт и бетон мъчно задържа, доста е топла земята наистина. Но тая нощ ще изстине бърже бърже.
Като цяло доволно, тоя бонус накрая направи обстановката, иначе щеше да е пълен провал. Има шанс това, което натрупа, да оцелее до събота и да се засече със следващата доза.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)
Зона Б5 - http://weather-webcam.eu/sofia-zona-b-5 ... a-panorama

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет фев 11, 2021 8:50 pm

В Надежда спря да вали. В Дупница все още превалява, но по-слабо
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

aliveordead

Мнение от aliveordead » чет фев 11, 2021 8:51 pm

Умерен сняг,но е още топло 2С

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » чет фев 11, 2021 8:51 pm

При мен видимостта е под 500 метра (уличните лампи даже не се виждат на това разстояние!). Не знам колко време ще изкара, но май ще е последно усилване :(

ПП

Рязко отслабна, цялата работа беше за две минути :-o
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет фев 11, 2021 8:56 pm

Тук запрехвърча, а понжението продължава, вече 2,5 градуса,вятърът е силен до бурен вече. Мацката по БТВ спомена за навявания и виелици в СИ-ните райони, да видим кои ще са късметлиите.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » чет фев 11, 2021 8:58 pm

ncuxap написа:
чет фев 11, 2021 8:49 pm
Приключват нещата в София, слабо прехвърча и облаците вече са нееднородни. Разходих се хубаво от Зоната до Гоцето през южния парк, валеше доста добре на моменти, като цяло умерено долна към средна. В Гоцето е по-снежно, ама и тука е натрупало, има 2-3 санта. Умерени пориви на вятъра и има виелица/поземка на моменти. По асфалт и бетон мъчно задържа, доста е топла земята наистина. Но тая нощ ще изстине бърже бърже.
Като цяло доволно, тоя бонус накрая направи обстановката, иначе щеше да е пълен провал. Има шанс това, което натрупа, да оцелее до събота и да се засече със следващата доза.
Да, извадихме късмет накрая, иначе валеше без ефект преди това. 3см средно из града. Според мен няма проблеми да оцелее, поне тук в парка Заимов в центъра е плътна покривката.
Само прехвърча при мен.
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » чет фев 11, 2021 8:59 pm

Брей по Витоша добре е натрупало. На Боерица изглежда поне 20 санта. За толкова смешна и краткотрайна обстановка повече от отлично.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)
Зона Б5 - http://weather-webcam.eu/sofia-zona-b-5 ... a-panorama

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » чет фев 11, 2021 9:04 pm

Тук го обърна,силен едър сняг с вятър.Страшна фортуна е. :D

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет фев 11, 2021 9:07 pm

Отново лош късмет за София. Ама се очакваше да вали повече при СЗ нахлуване. Нямаше да съм така озлобен към снега, ако се очакваше да е краткотраено захлаждането, но няма да е така. Все пак ми е интересно какво ще става със снега при 35 градуса слънце на обяд. Надявам се вече при следващата обстановка да имаме повече късмет и да вали по-малко от очакваното. :pray:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » чет фев 11, 2021 9:08 pm

lancelot написа:
чет фев 11, 2021 8:58 pm
ncuxap написа:
чет фев 11, 2021 8:49 pm
Да, извадихме късмет накрая, иначе валеше без ефект преди това. 3см средно из града. Според мен няма проблеми да оцелее, поне тук в парка Заимов в центъра е плътна покривката.
Само прехвърча при мен.
Ако трябва да съм честен, без грам да се заяждам очаквах повече от вас. Гледайки камерите си е мизерия при вас. При СЗ фронтове обикновено в София си хваща доволно СП.
Тука за кратко преваля но спря. Сега пък ми се причу гръм.... :hmm:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”