ТОПЛО/МЕКО, ТИХО, ЧЕСТИ МЪГЛИ/Н.С.О.»ДИНАМИЗАЦИЯ/ВАЛЕЖИ(27,31,3-4,8-11)/ТОПЛО/ФЬОН(28-31) - 15/26.12.2020-... (Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пон дек 28, 2020 2:19 pm

Изясни се и тук най-сетне, грейна слънце и си чакаме да цъфнат лалетата....опсс обърках се, кокичетата. Ама знае ли човек, току виж са прецъфтяли вече. :wink: 10,7℃

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » пон дек 28, 2020 2:30 pm

Монтана е в инверсия. Духа умерен ССИ вятър.
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
The Mist
Регистриран: пон дек 06, 2010 5:13 pm
Местоположение: Студентски град 630 м/н/в; Сливен 284 м./н./в.; село Еленово 210 м./н./в.

Мнение от The Mist » пон дек 28, 2020 2:40 pm

Пролетно време настана на село. Градусите са 13.8, почти няма облак в небето, пчелите облитат, котките се препичат на слънце....еххх, модерна зимо ! :laughm:

Потребителски аватар
нашия
Регистриран: пон мар 03, 2008 9:40 am

Мнение от нашия » пон дек 28, 2020 2:48 pm

Голям резил, в момента в Попово братушките дават 12.3С, а във Варна 10.8С. То и на усещане е по-хладно във Варна . В Попово понапече като тръгвах към 13 ч, а във Варна е облачно. Даже пръскаше до преди малко от Слънчево до Варна на магистралата . Явно опашката на циклона ни е затиснала и не иска да си ходи. Гледам Сандански е 14.1С и пече. По прогноза трябваше да е точно обратното. Сега ще стане неприятно да се изясни във Варна точно вечерта, а през деня да е облачно. И днес ни поведе Сандански по среднодневна, което е притеснително предвид малкото оставащи дни до края на годината. Много съм разочарован от Варна днес! Добре тръгнахме сутринта, водехме след четвъртия срок и после изядохме дървото с тази облачност.
Нека да е вечно лято!

Потребителски аватар
нашия

Мнение от нашия » пон дек 28, 2020 5:07 pm

Май имаме охлаждащо морско влияние днес. Руснаците дават 9.3С до морето и 14С на летището в момента. Колата ми показва 13С до Технически университет (за незнаещите -високата част на Източна Варна). Получи се най-неприятният зимен сценарий- облачно пред деня и ясно през нощта.
Нека да е вечно лято!

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пон дек 28, 2020 5:33 pm

5,9℃ на Губеш в момента.
Слаб вятър с умерени пориви от време на време. Нагоре гората бучи.
22,0мм по процеса.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 28, 2020 5:48 pm

След като цял ден беше топло и без осезаем вятър (докато се пекох около 13ч. на терасата на моменти ми беше направо неприятно горещо, точно заради безветрието :laughm: ), сега гледам, че се опитва да духа някакъв по-класически фьон в Долна Слатина :dontknow: , да видим обаче дали ще е за кратко, или... Условията за фьон няма да се влошават, а ще се подобряват по принцип в следващите часове :laughm: ...

Потребителски аватар
нашия

Мнение от нашия » пон дек 28, 2020 6:09 pm

Stringmeteo написа:
пон дек 28, 2020 5:48 pm
След като цял ден беше топло и без осезаем вятър (докато се пекох около 13ч. на терасата на моменти ми беше направо неприятно горещо, точно заради безветрието :laughm: ), сега гледам, че се опитва да духа някакъв по-класически фьон в Долна Слатина :dontknow: , да видим обаче дали ще е за кратко, или... Условията за фьон няма да се влошават, а ще се подобряват по принцип в следващите часове :laughm: ...
Фьонът си е благинка през зимата. Лично за мен след ясното и тихо време е следващото от любимите ми явления през студеното полугодие, стига да няма разрушителни или опасни последици. Този път обаче не стигна до Варна, а в Попово се усети. Полъха в момента във Варна е студен и няма нищо общо с пролетния ветрец в Попово.
Нека да е вечно лято!

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пон дек 28, 2020 6:32 pm

нашия написа:
пон дек 28, 2020 6:09 pm
Фьонът си е благинка през зимата. Лично за мен след ясното и тихо време е следващото от любимите ми явления през студеното полугодие, стига да няма разрушителни или опасни последици. Този път обаче не стигна до Варна, а в Попово се усети. Полъха в момента във Варна е студен и няма нищо общо с пролетния ветрец в Попово.
Абе ходих да плющя тенис на Спартак, беше си ми идеално на отиване и връщане по пътя по тениска и анцуг, не мога да кажа, че е било чак толкова хладно :dontknow: Вероятно заради липсата на вятър; влагата беше огромна, на много места още е мокро, кварталните улици са си мокри също.
Синджира си иде, козъта ги нема

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пон дек 28, 2020 6:38 pm

Раздуха се във Враца. Не е фьон, слаба е скоростта на вятъра.
Т достигна 13С в 17 часа.
Още не минало студеното нахлуване от тази нощ и от сутринта с повишаване на Т по топъл фронт.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон дек 28, 2020 7:29 pm

Stringmeteo написа:
пон дек 28, 2020 5:48 pm
Днес следобед на балкона в Толстой (Надежда) с южно изложение беше същото. Датчика на метеостанцията Беурер измери 40С на слънце. Направо бях в шок :lol:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » пон дек 28, 2020 10:39 pm

Тлъсти фьонови пориви измитат инверсията от Монтана в момента. Вятърът отново е сешоар. :laughm:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон дек 28, 2020 11:01 pm

В Бояна съм на гости. Силен до бурен топъл вятър.
Падат клони.
The best view comes after the hardest climb!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 28, 2020 11:13 pm

При мен в Слатина южнякът беше доста кротък почти през цялото време след залеза, но преди няколко минути нещо се изнерви и доста захлопаха разни 'лабави части по дограмата :laughm: ...

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пон дек 28, 2020 11:20 pm

Блокът да не би да е саниран по правителствената програма? :laughm:

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”