ЖЕГА?, СУХО? (валежи на 1.8.)/ПО-ХЛАДНО И ОБИЛНИ? ВАЛЕЖИ ОСН. НА З. (5-8.8., 15-16.8., 19.8.) - 28.7.-23.8.2020 (Т.д.Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница), с.Климентово, общ.Аксаково /288м.н.в/, Обзор /22м.н.в/

Мнение от gosho97 » съб авг 08, 2020 8:12 pm

Брутален вятър днес на плажа в Обзор. Днес към 17ч на южния плаж в Обзор оценявам средната скорост на 10-12м/с /не изключвам на моменти и да е повече/, поривите не са кой знае какво, защотто просто духа постоянен силен вятър. Много бурно море, мисля че днес е беше най-бурно от началото на седмицата.
Иначе тука изобщо не е като във Варна, не е горещо, даже си е съвсем комфортно на сянка, защото няма и висока влага, духа адски мнохо и Т едва достига 29-30℃ в най-топлата част от денонощието. Коренна разлика с Варна.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб авг 08, 2020 8:17 pm

А при мен не вали изобщо нито пък има буря, за градушка и да не говорим, СУпер късмет извадихме!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » съб авг 08, 2020 8:27 pm

Много паднали дървета в Ботевград и селата след бурята.
Summer!

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » съб авг 08, 2020 8:29 pm

Лека градушка на Мотописта.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » съб авг 08, 2020 8:46 pm

Сякаш поприключиха нещата за София за днес.

По-хубави зони наоколо има в Кюстендилско и още една, която от Родопите успяла да слезе в Тракия малко преди Пазарджик, но не мисля, че коя да е от двете ще дойде насам.

Все пак аз съм доволен, защото при всички предишни бури в София, воайорствах, но сега тази ме целна с 200 :laughm:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » съб авг 08, 2020 8:56 pm

Насам идват зоните на ИСИ от нас. Още дълго ще вали в София. Предимно слабо, но ще има валеж.
Слаб дъжд в Княжево на около 18 градуса. При 18 във височина е добре.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » съб авг 08, 2020 8:58 pm

В моя квартал едвам се опитва да вали. Тези 2 дни не се получават нещата тука за разлика от предишните дни където бях от местата с най-много валеж. Нека Младост да наваксва.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » съб авг 08, 2020 9:03 pm

Victus написа:
съб авг 08, 2020 8:56 pm
Насам идват зоните на ИСИ от нас. Още дълго ще вали в София. Предимно слабо, но ще има валеж.
Слаб дъжд в Княжево на около 18 градуса. При 18 във височина е добре.
Да, виждам ги, но като цяло са доста рехави. Прав си, че моще да си прекапва слабо още доста време, аз имах предвид, че шоуто приключи, ама дано все пак се получи някоя изненада.

Иначе ми е много странна тази ситуация, в която в София бурите идват от изток. Не се случва никак често в този край.

Потребителски аватар
grum
Регистриран: нед май 17, 2009 7:11 pm

Мнение от grum » съб авг 08, 2020 9:45 pm

Голям дъжд е имало днес в Асеновград. То така като отида някъде и тогава вали :D

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » съб авг 08, 2020 9:45 pm

Отпуши се и от 30 мин вали умерено. Към 5 литра ги има вече.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » съб авг 08, 2020 10:00 pm

На радара нищо, а от Пловдив святка и гърми все по-силно. От следобедния дъжд има 1.4 л.

Заваля отново.... :thumbup:

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » съб авг 08, 2020 10:12 pm

чупен ти е радара
тук поваля и гърмя

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб авг 08, 2020 10:17 pm

На Мол България също удари силно бурята по-рано следобяд, точно там плюс още 200-300 метра беше границата на якия валеж. Навътре към Борово даже изобщо не успя да хване хубаво, само 8,9 литра по този валеж, но леко СИ, И, ЮИ и южно беше доста силно. Интензитът си беше добър, но впечатляващо беше силният шквал, който удари. Бях излязал извън сградата, за да гледам, но се наложи за кратко да се прибера, защото имах чувството, че всеки един момент ще удари мега брутален вятър, от онея, които удрят само за секунди и събарят и вдигат всичко по пътя си. Към Гоце Делчев, Бояна, Хладилника, Студентски, Дианабад и Младостите май е бил пикът на бурята.

От половин час насам се активизира доста валежът, но иначе от доста време преди това си валеше слабо.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб авг 08, 2020 10:35 pm

Наистина впечатляващ висок циклон. Изолиран от общите атмосферни просеци с дни осигурява спасение от жегата с хладно и валежно време. Гледах клипчета в Метео Балканс от София. Много як порой. :thumbup:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » съб авг 08, 2020 10:38 pm

stratega написа:
съб авг 08, 2020 10:17 pm
Към Гоце Делчев, Бояна, Хладилника, Студентски, Дианабад и Младостите май е бил пикът на бурята.

Да, Стратег, както писах и по време на бурята, много сериозно се изваля при мен. Първата порция ме хвана на паркинга на Кауфланд. Когато излизах от входа, имах точно 30 метра до колата и въпреки че ги взех на спринт, докато отключа и сложа торбата на седалката и заобиколя да вляза в колата, бях вир вода. Последва 10-15 минутно изваляване, при което потропа и ситна градушка по ламарините за няколко секунди. Беше станало тъмно като в кучи гъз, а беше само 19:20 някъде. Брутално беше. (Може би като интензитет валежът да е изравнил този от при вас и по-голямата част от София в началото на юли, само дето тогава трая при вас близо час, че и горница на места).

Паднаха и няколко много зрелищни мълнии.В един момент рязко спря, при което реших да тръгна вече. Карам няколко минути по ул. "Филип Аврамов" и на точно втория светофар в посока Младост-4 почна втората порция - отново 10-на минути, но една идея по-слаба беше. Сега при мен си вали някакво кротко, но очаквам станцията-майка да отчете поне 30-40 кила по обстановката.

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”