ЖЕГА?, СУХО? (валежи на 1.8.)/ПО-ХЛАДНО И ОБИЛНИ? ВАЛЕЖИ ОСН. НА З. (5-8.8., 15-16.8., 19.8.) - 28.7.-23.8.2020 (Т.д.Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

king_montana
Регистриран: ср юли 01, 2020 12:49 pm

Мнение от king_montana » съб авг 08, 2020 4:55 pm

Около Козлодуй мели град.

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 12:02 am

Мнение от mnn » съб авг 08, 2020 5:09 pm

Румъния вече се разписа с 2 ливави ядра и други доста силни, докато тук е по-постно. София в момента е под влиянието на наковалня и се скри слънцето, но изглежда безперспективно. Задушно е от обед с топъл вятър. Поне не е горещ, като на изток. 26,5℃ в момента в София-Изток.

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » съб авг 08, 2020 5:12 pm

mnn написа:
съб авг 08, 2020 5:09 pm
Румъния вече се разписа с 2 ливави ядра и други доста силни, докато тук е по-постно. София в момента е под влиянието на наковалня и се скри слънцето, но изглежда безперспективно. Задушно е от обед с топъл вятър. Поне не е горещ, като на изток. 26,5℃ в момента в София-Изток.
Струва ми се, че София до два часа ще бъде ударена от обширната валежна зона, приближаваща града от изток. Същата вероятно ще се слее и със зоната, идваща от североизток.
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » съб авг 08, 2020 5:19 pm

С този югоизточен поток трудно биха достигнали някакви валежи до тук, за момента всичко се разпада. По-скоро ако се зароди нещо около Витоша и тогава южните квартали ще намажат.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Снеголюб_:)
Регистриран: чет авг 25, 2011 4:09 pm

Мнение от Снеголюб_:) » съб авг 08, 2020 5:28 pm

storm написа:
съб авг 08, 2020 3:49 pm
Притъмня и загърмя в Пловдив,но ми се струва че ядрото заминава към Асеновград.Иначе преди час прекапа.Вятърът е слаб от изток.
8-) Много яко ни нацели, поне при мен в южен Пловдив. Разхлади доста добре сега е около 20С . :cool:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » съб авг 08, 2020 5:57 pm

gosho97 написа:
съб авг 08, 2020 1:46 pm
Мда, винаги в началото на Август с този СИ-ен втяър във Варна през деня става много жега, на летището е 35℃ в момента, в района температурите достигат 36℃. В 09ч видях на картата на НИМХ само Варна беше с 30так, а в 12ч вече сме пак с дежурни те 3-4℃ повече от останалата част от крайбрежието с 33℃ в Морската.
Тук в Обзор е 30℃, но повече не става, много духа днес. Морето е доста мръсно вече и под мръсно нямам предвид водорасли /чувал съм някои хора да наричат морето мръсно, когато има водорасли, което е повече от смешно/, личи си как на болшинството хора не им пука и си хвърлят боклуците по плажа, че и в морето и после се оплакват колко било мизерно нашето море, но като отидат в Гърция не смеят да хвърлят и троха на плажа, но тук много хора си позволяват да мърсят. :thumbdn: Мизерници сме си българите и това е положението, тази година както почти няма чужденци си проличава това в най-голяма степен.
Мда... по същата причина , поради коята става мега студ при вятър от Си през зимата , сега пък е жега.Континентална ВМ , определено нетипично за лятото е да има такъв пренос , усеща се доста различен и сух въздуха, все едно си в Търното не във Варна.Съответно и сме на челните места по жега :cool: няма слабо.Продължава да е над 30℃ , утре вечер ще утихне вятъра , но пък гледам има облаци и няма да направим хубав спад :thumbdn: :cry:

pathfinder
Регистриран: нед юли 18, 2010 8:54 pm

Мнение от pathfinder » съб авг 08, 2020 6:14 pm

gogomana написа:
съб авг 08, 2020 5:12 pm
mnn написа:
съб авг 08, 2020 5:09 pm
Струва ми се, че София до два часа ще бъде ударена от обширната валежна зона, приближаваща града от изток. Същата вероятно ще се слее и със зоната, идваща от североизток.
След малко ще влезна в тази зона и ще пиша. Облаците не изглеждат лошо, но до София едва ли ще оживеят.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб авг 08, 2020 6:14 pm

От снощи Благоевград попада в зоната на границата на 40мм или малко над тях струва ми се по картата на НИМХ. В подножието на Рила със сигурност е имало 50-60мм, както го дава анализът на модела. Преваля отново малко по-рано този следобед. Днес потокът е малко по-неприятен с повече източна компонента. Струва ми се, че по-късно задаващите се бури от Тракия все пак ще успеят да прехвърлят планината и билата на Пирин и Югозападна Рила да генерират конвекция. За да дойдат бури от изток трябва точно там да изникне конвекцията - или по протежение на билото на Пирин и впоследствие на СЗ и С, или точно около вдлъбнатата форма на релефа между двете планини около Предела и крайчеца на билата на ЮЗ Рила. Иначе, ако идва от СИ, дори и ураган да приближава, пак няма да премине :grin1: .

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » съб авг 08, 2020 6:18 pm

grum написа:
съб авг 08, 2020 4:50 pm
storm написа:
съб авг 08, 2020 3:49 pm
Притъмня и загърмя в Пловдив,но ми се струва че ядрото заминава към Асеновград.Иначе преди час прекапа.Вятърът е слаб от изток.
После ще се обадя за справка ,че пътувам към златните . Към Ямбол спрях за почивка и духаше ужасен горещ вятър .
Нормално е,при нас винаги много брули от СИ. :grin1:

pathfinder

Мнение от pathfinder » съб авг 08, 2020 6:23 pm

Много мощен облак на около 5 км източно от мен, някъде над Ихтиман - има добър шелф в началото и святка здраво.

pathfinder

Мнение от pathfinder » съб авг 08, 2020 6:30 pm

Сериозна буря - гръм удари някакви оранжерии до Ихтиман и въпреки пороя се разгоря жестоко.....изобщо мълнии падат на метри от магистралата.

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » съб авг 08, 2020 6:34 pm

Аз мисля, че тая буря на изток ще достигне до някои квартали на София. Много е мощна и се усилва.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб авг 08, 2020 6:38 pm

Прой над Враца.

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » съб авг 08, 2020 6:42 pm

Епична буря над Ботевград :grin1:
Summer!

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб авг 08, 2020 6:46 pm

Много силно ще ударят тези бури Софийско, още отсега се наблюдава и конвекция на място. Ще стане нещо подобно на това, което гогомана предположи.
gogomana написа:
съб авг 08, 2020 5:12 pm

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”