ПРЕВАЛЯВАНИЯ/БУРИ(гл.20-21), ТОПЛО(19-20)/ХЛАДНО(21-24)»ХЛАДНО, НЕУСТОЙЧИВО/ВАЛЕЖИ - 19/24.05.-03.06.2020 (Т.д.Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » ср май 27, 2020 6:11 pm

Заваля порой тук и стана бая мрачно.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » ср май 27, 2020 6:15 pm

Първи по-приличен валеж в Хаджи Димитър от началото на рекламирания за супер-дупер-мега-хипер-гига валежен период. Никой от валежите от предходните дни не успяваше да намокри плътно под дърветата.
Последна промяна от Weatherman на ср май 27, 2020 6:15 pm, променено общо 1 път.
Реалист.

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » ср май 27, 2020 6:15 pm

ivog_68 написа:
ср май 27, 2020 6:04 pm
dodo написа:
ср май 27, 2020 5:52 pm
А в Монтана за сефте ни се беше наканила сочна буря, която да счупи статуквото, но точно преди града градушкарите я направиха на решето и сега вали скучен есенен дъжд :?
Писна ми от неграмотници, които не знаят как да си вършат работата :thumbdn: :thumbdn: :thumbdn: :thumbdn:
Информираш ни, че в Монтана не е ударило град, понеже градушкарите ( неграмотниците, които не знаят как да си вършат работата ) са се намесили . :dontknow:
Не е нужно да си на всяко гърне похлупак! Не вади думи от контекста, защото всеки достатъчно интелигентен и схватлив ще асмилира написаното. Та, след като ти явно не си от тези, да ти резюмирам набързо: изобщо не съм против полигоните, а и не съм мазохист да искам камъни, които да ми строшат покрива. Пък и имам зеленчукова градина.
Нооо, не се прави на оборотен – да, неграмотност е да стреляш 10-15 ракети по подобна буря, след което гордо да се хвалиш как си спасил. От кое си спасил? От потенциални 30-40 л на квадрат да падне 1 кило? Стрелянето трябва да е преценено, а по такъв начин утре като свършат наличните ракети и ревнатт, че нямат, ще ни очука, мЪда, и, познай - няма кой да ни защити :flourish:
Лесно е някой от незащитани територии да дава акъл - там всичко къде що се пръкне си цели. Но за метео фен се губи тръпката от такава ебавка - чакаш цял ден, молиш се да напече хубаво, да се сбере повече енергия и накрая едни такива, очевидно за теб ''адски грамотни'' ти отнемат емоцията точно за 5 мин. Ако някой от САЩ види по какво наще пускат десетки ракети, ще си умре от смях.
Ама айде да не мрънкам повече, че президентши колкото искаш дебнат. Те все знаят, по всичко са на ''ти''.
Айде чао, докато не са ме почнали и други велики откриватели :flourish: :spam:
Последна промяна от dodo на ср май 27, 2020 6:16 pm, променено общо 1 път.
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » ср май 27, 2020 6:15 pm

Тук всичко е реки, здрав порой.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » ср май 27, 2020 6:16 pm

Умерен дъжд на едри капки в Надежда
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » ср май 27, 2020 6:17 pm

Потокът в София се смени от СИ на чист север и това дава шанс да повали до края на вечерта.

Близо до Сандански май има прилична буря.

pathfinder
Регистриран: нед юли 18, 2010 8:54 pm

Мнение от pathfinder » ср май 27, 2020 6:19 pm

Тук не вали засега, но е страшен мрак.....да видим колко ще накваси!

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » ср май 27, 2020 6:19 pm

Тук удари. Все още вали силно. Не е буря, но е приличен порой.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср май 27, 2020 6:22 pm

dodo написа:
ср май 27, 2020 5:52 pm
А в Монтана за сефте ни се беше наканила сочна буря, която да счупи статуквото, но точно преди града градушкарите я направиха на решето и сега вали скучен есенен дъжд :?
Писна ми от неграмотници, които не знаят как да си вършат работата :thumbdn: :thumbdn: :thumbdn: :thumbdn:
Не съм бил свидетел пряко, но клетките тези дни имат много интересен живот. Бухват купести супер бързо, развиват се буквално за минути и пускат завеси. Вали средно около 15мин мощно от тях като са и почти стационарни, със слаб северен поток. И след това се извалява умерено/силно дълго време. Докато не се разпаднат облаците. Така че не съм сигурен дали градушкарите или самия облак си е "загинал".
Иначе югозападно от Русе преди малко беше страшно. Много мощна буря. Над западния край на града също ни хвана порой, някъде 5-7л бих казал. При обедния порой станцията е хванала само 1л, а в центъра на града беше в реки всичко.
Хладно е навън, 15гр средно. Само където далеч на север отново яко бухти, има и наковалня и не съм убеден дали това е краят за днес. :lol:
А само да спомена, че в Русе много рядко има такива периоди с ежедневно облажване при петнисти и почти стационарни валежи. Реално обаче последните години зачестяват тези периоди. И то винаги при СИ поток. Явно е подходящ за нас.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 27, 2020 6:23 pm

Порой в горна Слатина до общината. Е, не е убийствено силен, даже май вече понамаля, няколко минути беше :grin1: ...

18:26ч.: Отново порой! Обаче май пак ще е мимолетен :hmm: ...

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » ср май 27, 2020 6:23 pm

Много здрав порой вали тука от 15 мин.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » ср май 27, 2020 6:24 pm

Идват бури към Ботевград, гърми
Summer!

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » ср май 27, 2020 6:25 pm

Усили още, силен порой.

CeckoCec
Регистриран: вт юни 11, 2019 9:15 pm

Мнение от CeckoCec » ср май 27, 2020 6:27 pm

Добри бури северно от Ботевград.... :cool: :cool:
П.П: Заваля.......
Последна промяна от CeckoCec на ср май 27, 2020 6:28 pm, променено общо 1 път.

pathfinder
Регистриран: нед юли 18, 2010 8:54 pm

Мнение от pathfinder » ср май 27, 2020 6:27 pm

И капка няма още тук, в Борово съм и нямам добра видимост та не знам дали не отива малко ИЮИ ядрото :dontknow:

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”