ПРЕВАЛЯВАНИЯ/БУРИ(гл.20-21), ТОПЛО(19-20)/ХЛАДНО(21-24)»ХЛАДНО, НЕУСТОЙЧИВО/ВАЛЕЖИ - 19/24.05.-03.06.2020 (Т.д.Бг)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

pathfinder
Регистриран: нед юли 18, 2010 8:54 pm

ПРЕВАЛЯВАНИЯ/БУРИ(гл.20-21), ТОПЛО(19-20)/ХЛАДНО(21-24)»ХЛАДНО, НЕУСТОЙЧИВО/ВАЛЕЖИ - 19/24.05.-03.06.2020 (Т.д.Бг)

Мнение от pathfinder » вт май 19, 2020 8:18 am

Отново сме под похлупак, няма край това нещо и продължават да се генерират тези паразитни облаци! Валежите бягат все напред и стават все по-оскъдни! Отива на грандиозен провал чаканата обстановка! Иначе попрекапва колкото да точкува мръсните коли.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » вт май 19, 2020 9:23 am

Нещо не е толкова топло тази сутрин, хладно ми е по къси панталони и чехли.... :grin1: Само 18,9℃

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт май 19, 2020 1:11 pm

Свежо е времето във Враца, сутринта бе 16С, а преди час 20С.

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » вт май 19, 2020 1:16 pm

Приятно топло е времето днес във Варна, Т е 22-23℃ по станциите. Слънчево е с наличие на висока, а вече и средна облачност. Утре очаква 26℃ при нас и да е най-топлият ден за седмицата, че после бая хлад се задава по никое време. Отделно тази година ми се струва, че водата е по-хладна от минали години, нещо станцията, която следя в Балчик не работи от месец и не знам колко е, но едва ли е повече от 17℃ следобед. През 2018та си спомням как на 24ти Май се къпах в почти 24℃ вода и беше изключително приятна, никога друг път не съм се къпал в такава чорба през Май, тази година сме далеч от такива стойности, а за съжаление скоро не се и задават.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » вт май 19, 2020 1:30 pm

meteo fen написа:
вт май 19, 2020 9:23 am
Нещо не е толкова топло тази сутрин, хладно ми е по къси панталони и чехли.... :grin1: Само 18,9℃
Еми то се вижда, че в Пазарджик изобщо не знаете какво е жега и топлина през пролетта и лятото. Турдно ще го докарате както е тук при нас.

Това мнение ти го пускам в отговор на твоето мнение от вчера.
Както споменах, от години много се дразня, когато ме контрират, че в София нямало топлина и жега, когато реалността е съвсем друга - има си в изобилие.

Иначе тук и днес е топло и задушно навън, а вътре отново не е комфортно без климатик. Ти си студувай там, в Пазарджик, на нас тук ни е топло. :buble:
Реалист.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт май 19, 2020 1:34 pm

В Русе сутринта погърмя далечно, прекапа и това беше. Сега е с пелена от тънка висока облачност, от която леко грее. Има и парчоци средна облачност. Сравнително тихо, вече е 25гр и днес е един типично майски ден. Дано се случат и очакваните бури.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

CeckoCec
Регистриран: вт юни 11, 2019 9:15 pm

Мнение от CeckoCec » вт май 19, 2020 1:44 pm

Актуалната, напоследък висока слоеста облачност и над Ботевградската котловина.... :laughm:. Малък шанс за бури днес, но да видим утре как/дали ще бъде оправдан жълтия код.. :buble:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » вт май 19, 2020 1:54 pm

Абе, добре сме си в София. Малко влагата е височка(60-70%), но пък има слаб ветрец. Температурно сме екстра - около 25 градуса. Като излизам навън, вече си нося кърпа да забърсвам челото.
Днес май ще сме едва на +5 градуса дневна аномалия. :thumbup:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » вт май 19, 2020 1:59 pm

Weatherman написа:
вт май 19, 2020 1:30 pm
meteo fen написа:
Еми то се вижда, че в Пазарджик изобщо не знаете какво е жега и топлина през пролетта и лятото. Турдно ще го докарате както е тук при нас.

Както споменах, от години много се дразня, когато ме контрират, че в София нямало топлина и жега, когато реалността е съвсем друга - има си в изобилие.

Иначе тук и днес е топло и задушно навън, а вътре отново не е комфортно без климатик. Ти си студувай там, в Пазарджик, на нас тук ни е топло. :buble:
Eй, човек да не каже нещо против софиянци, опасна работа сте.... :grin1: , както и да ме убеждаваш трудно ще го докажеш с цифри и факти, че при Вас е по-топло от Тракия и през нощта и през деня. Няма как да стане. Това , че в момента сте по-топли от нас е изключение от правилото..... :thumbup: 24,1℃ в момента.
Аномалията при Вас в момента е много голяма, съгласен съм, но само сега.....https://www.stringmeteo.com/synop/temp_ ... %D0%98#sel

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » вт май 19, 2020 2:18 pm

Weatherman написа:
вт май 19, 2020 1:30 pm
meteo fen написа:

Абе Weatherman-е, ти в къв свят живееш бе, пич. Нали знам какво е да си на много много по-топло и сухо място през лятото, като Благоевград. А пък не ми се мисли за хората от Тракия и СБ по отношение на жегата. От много време ти се чудя ти сериозен ли си като ги пишеш тея мнения или това ти е просто отдушник от изнервеното ежедневие да напишеш нещо тип тролстване. Съвсем сериозно те питам - наистина ли живееш в тази изкривена реалност или просто осъзнато се ебаваш и разпускаш от напрежението. Щото ако е първото не е никак на добре. Второто е малко по-ОК, все пак това е една и от функциите на виртуалната реалност да е отдушник за нещо друго. Ти буквално ще се хвърлиш от някой покрив, ако дадена поредица от житейски събития ти наложат да заживееш за дълго време в Пловдив, Русе, Видин или Сандански например.

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » вт май 19, 2020 2:35 pm

Глупавото време в Орландо продължава. Сутринта прекапа, даже намокри, но след това с бозата по небето. На всичко отгоре си духа и типичния за тук суховей, като някои пориви вече достигат 9 - 10 м/с и прави стоенето не на завет неприятно. :thumbdn: :thumbdn:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт май 19, 2020 2:42 pm

Майската прогноза на Краси май нещо не се оправдава :roll: Въпреки, че по принцип май е най-лесният месец за прогнозиране явно не и тази година :mrgreen:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » вт май 19, 2020 2:57 pm

Най - близките валежи в момента изглежда са над ... Белград. Странното за май облачно и ветровито, но топло време продължава и днес :thumbdn:
Иначе покрай дискусията горе. В София успява да го докара до неприятно топло чат пат, но като човек отраснал в Хасково - и дума не може да става за сравнение. От първите 20 години от живота си съм намразил жегата до степен, в която надали ще я заобичам скоро... :thumbdn:

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » вт май 19, 2020 3:15 pm

Изникнаха обаче едни доста хубави ядра в ЮЗ Сърбия. Това е положителен момент. Че изминалите дни дори и над Сърбия, Румъния и Унгария нямаше нищо интересно.

Потребителски аватар
Mavrud
Регистриран: ср дек 28, 2011 10:53 am
Контакти:

Мнение от Mavrud » вт май 19, 2020 3:24 pm

gugun4u написа:
вт май 19, 2020 2:57 pm
Най - близките валежи в момента изглежда са над ... Белград. Странното за май облачно и ветровито, но топло време продължава и днес :thumbdn:
Иначе покрай дискусията горе. В София успява да го докара до неприятно топло чат пат, но като човек отраснал в Хасково - и дума не може да става за сравнение. От първите 20 години от живота си съм намразил жегата до степен, в която надали ще я заобичам скоро... :thumbdn:
Много добре го каза. Имаш ЛС. :)
София, кв. Горна баня - 700 м. н.в.

Заключена

Върни се в “Фактически данни за времето”