Разделно събиране/рециклиране на отпадъците. Проблемната пластмаса

Тази тема също е доста популярна и няма нужда от много обяснения, струва ми се.
quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Разделно събиране/рециклиране на отпа

Мнение от quittr » ср мар 21, 2007 10:08 am

Тези контейнери за разделно събиране на отпадаците има ли ги вече някъде?Тук има направиха място на тротоара и сложиха старите там.Казаха, че до май в Русе Навсякъде щяло да има контейнери за разделно събиране.Чудя се някъде има ли такова неще(имам предвид България)?

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 21, 2007 10:30 am

Ами в София ги има навсякъде, бих казал, в почти предостатъчно количество. Обаче малко от хората ги изполват (или не ги използват както трябва, хвърлят боклука където има падне), както се оказва :( . И най-интересното и неочакваното е, че пенсионерите са по-съвестни и по-навити за тази работа. Явно има поне нещо вярно в това, дето обичат да го казват възрастните, че "днешната младеж нищо не я интересува и за нищо става" :lol: .

quittr

Мнение от quittr » чет апр 12, 2007 10:27 pm

Eй тези варели за разделно събиране на отпадъци няма ли да го сложат вече?Бива ли да работят толкова бавно.Първо разкопаха около варелите, после след 1 месец сложиха камъни вътре, след още 1месец асфалтираха камъните и след още 1 месец сложиха контеинерите на асфалтираните камъни и сложиха някаква ограда около тях.Вече минаха около 3 седмици от последното.Какъв е смисала да правят нещо за половин година, като могат да го направят за по-малко от месец. :?:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 12, 2007 10:34 pm

Ами нали хубавите работи ставали бавно... :lol:
Може би има смисъл, за да разберат за тях максимум хора, още преди да са ги сложили - след това събирането може да е по-ефективно :wink: ...

quittr

Мнение от quittr » чет апр 12, 2007 10:47 pm

Едва ли, но щом казваш... :wink: Според мен това си е чист мързел.Аз се сетих за какво ще е това още като разкопаха.В София така л исе бавиха?Ако са се бавили и там значи е, както ти казваш. :lol: Утре и снимка щи покажа. :lol:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет апр 12, 2007 10:50 pm

Смисълът е защото им плащат за всеки работен ден,колкото повече дни толкова повече мъни..така че не се учудвай приятел,всеки гледа парата :idea:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 12, 2007 11:34 pm

Ами ако се плаща на работен ден, значи тези, които плащат, са доста глупавички :wink: . Нормалният начин е за обем работа, а тези, които я вършат, ако искат да се мърдосват и цяла година... :lol:

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » пет апр 13, 2007 7:16 am

Естествено,че е така,не са глупави,просто такава е системата.....спомням си дядо ми до скоро беше Началник на жп гара Русе и по едно време целия участък от Велико търново -Кръстец беше в ремонт,по принцип трябвало е да стане за не пвече от 20 дена,а минаха 2 месеца..но парите си вървят ли вървят.....такъв ни е манталитета,кой ли на днешно време в България не би шмекерувал..това сме ние просто българите..това е нашата нация....

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » пет апр 13, 2007 9:07 am

дядо ми до скоро беше Началник на жп гара Русе
Ей, специални поздравления, това е втората ми мания - влаковете, даже щях да ставам машинист по едно време, ако не си бях намерил тази работа.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт май 01, 2007 8:54 pm

За съжаление в околностите на Жеравна красивата природа е твърде замърсена с отпадъци. Основната причина е в липсата на големи контейнери в селото, има само няколко малки кошчета, в които строителни и други обемисти отпадъци не могат да се хвърлят. Поради това местните жители са принудени скришом да търсят закътани долове, където да си хвърлят боклуците. Бих искал това съобщение да достигне до органите, които би трябвало да се грижат за извозването и събирането на отпадъци, за да вземат съответните мерки. Защото Жеравна е туристическа дестинация-с развит Екологичен, Исторически и Селски туризъм, и нека поне там заради туристите да бъде чисто. Снимки, последната показва 6 торби с отпадъци, които събрах в продължение на 2 часа в две борови горички.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=128527&photo=1
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=128527&photo=2
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=128527&photo=3

quittr

Мнение от quittr » вт май 01, 2007 9:28 pm

Поздравявам ви, че сте се хванали 2ЧАСА да чистите боклуците!Хората в случея явно не са чак толкова виновни виновна е отново държавата... :twisted: Разгледах и другите ти албуми и са много хубави...особено снежния.Между другото и аз снимам всеки ден от месец и половина по няколко пъти. :)

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт май 01, 2007 11:35 pm

Мдаа, поздравления и от мен. И на мен много ми се иска от време на време да правя по нещо подобно, но все не намирам... подходящ случай :? . Което, за съжаление, не е много по-добре от това направо да кажа, че това не е моя работа и че боклуците не са мои, както биха се изразили може би повечето хора.
Ето, например, аз от 4 години ходя пеш на работа по един и същ маршрут. И много често ми се набиват на очи боклуците по трасето и си казвам - ще мина една събота с няколко торби и ще ги събера всичките, ей-така, за да минавам по чисто трасе и да си създавам по-добра настройка от по-приветливата гледка. Да, обаче тази "една събота" така и не дойде... А иначе се имам за "еколог" :oops: или поне за човек с екологично съзнание. Ето един типичен пример за това, как едно (нереализирано в моя случай) действие, което би отнело 1-2 часа, показва хиляда пъти по-убедително, че наистина някой се интересува (и още по-важното - че наистина прави нещо!) за екологията от хиляда голи изявления в тази посока... :roll:

quittr

Мнение от quittr » вт авг 14, 2007 3:42 pm

Един от киса преди малко снимаше варелите пред входа ми.Явно нещо за разделното събиране ще приказват, но нямат ли контейнери близо до сградата си?? Гладиаторе ти на края на града ли си??? :roll:

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт авг 14, 2007 4:29 pm

Ne Top Centyr za6to?? :cool:

quittr

Мнение от quittr » вт авг 14, 2007 10:27 pm

Видях по новините и разбрах, защо са снимали контейнерите.Защото Отвора на контейнерите за стъкло е много малък и могат да се хвърля само бутилки, буркани и малки стъкла, а примерно прозорци няма как.В Другите градове има ли такъв проблем?

Отговори

Върни се в “Как да живеем екологично”