Туризъм, пътувания - полезно/любопитно (разни)

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон сеп 02, 2013 11:58 pm

Свиква се, сигурно съм пътувал вече с отиване и връщане 12-14 пъти. И всеки път си казвам като стигнем Дрезден "поне да живеех тук", там се стига най-рано, а след това имам още цял ден и едва вечерта пристигам в Бремен. Остров Рюген го видях от Щралзунд, когато бях там през месец май, но не ходих на самия остров.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт сеп 03, 2013 12:02 am

Аз ходих в Штралсунд и се качих горе на тяхната емблематична църква, откъдето се вижда целия град, направих мнопго снимки. Град голям, колкото Русе.

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт сеп 03, 2013 12:21 am

Е, как ще е голям. Щралзунд е малко градче, само 57 000 души има.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A9%D1% ... 0%BD%D0%B4
Аз си харесах за живеене градчето Анаберг-Букхолц, разположено в Ерцгебирге на 600 м. надморска височина близо до границата с Чехия. Там климатът е супер снежен. Средните температури от декември до февруари са отрицателни -1...-2 градуса при значителни зимни валежи около 65-75 мм. Пада редовно и дебел сняг. Вече разгледах доста клипчета в ю туб от това градче. Близостта на океана и моретата на тази надморска височина почти не влияе затоплящо, а най-честата обстановка-северозападни нахлувания е идеална за орографски извалявания там.
http://de.wikipedia.org/wiki/Annaberg-Buchholz
Там има ски писти, лифтове и е туристическа местност, на 15 км. от там е връх Фихтелберг, висок 1220 метра, който пък е двойно по-снежен.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » вт сеп 03, 2013 1:22 am

yogimax написа:Е, как ще е голям. Щралзунд е малко градче, само 57 000 души има.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A9%D1% ... 0%BD%D0%B4
Аз си харесах за живеене градчето Анаберг-Букхолц, разположено в Ерцгебирге на 600 м. надморска височина близо до границата с Чехия. Там климатът е супер снежен. Средните температури от декември до февруари са отрицателни -1...-2 градуса при значителни зимни валежи около 65-75 мм. Пада редовно и дебел сняг. Вече разгледах доста клипчета в ю туб от това градче. Близостта на океана и моретата на тази надморска височина почти не влияе затоплящо, а най-честата обстановка-северозападни нахлувания е идеална за орографски извалявания там.
http://de.wikipedia.org/wiki/Annaberg-Buchholz
Там има ски писти, лифтове и е туристическа местност, на 15 км. от там е връх Фихтелберг, висок 1220 метра, който пък е двойно по-снежен.
http://www.youtube.com/watch?v=lc5EKWA_Z6M много е готино. :thumbup:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт сеп 03, 2013 8:23 am

Остави уикипедия. Това съм го видял, ама информацията не е вярна. :)

lubo20

Мнение от lubo20 » вт сеп 03, 2013 11:07 pm

yogimax написа:О само с Ивкони недей. Те са НАЙ-УЖАСНИ! Само един път пътувах с тях и повече не искам и да чуя. Автобусите им са ужасни, стари и вмирисани, на Рачич са поне хубави. Шофьорът пуши на затворен прозорец в Ивкони-то. Има една нагла стюардеса, която псува пътниците. За тоалетна в Ивкони забрави. Ужас е, бяхме в Лайпциг, чакахме половин час, никой не се качи, тръгнахме, продължихме 40 минути нататък, та после се върнахме да вземем човека от Лайпциг, който го нямаше докато го чакахме. 6 часа закъснение направи, без да е имало опашки по границите, беше зима. Пристигнах в София в полунощ-няма влакове, има поледица и сняг-автобусите не пътуват към Шумен, няма градски транспорт в София по него време, аз нямам левове, а само евро, няма нищо отворено, където да мога да обменя...Ужас и само заради скапаните Ивкони. Евролайнз са леко по-добре измежду трите фирми, там тоалетните си ги обявяват, че могат да се ползват, а при добро желание казват по микрофона добър ден и обясняват през къде ще се минава и какъв е редът. Не пушат в автобуса. Но карат бавно и правят прекалено много и дълги паузи, при една от паузите вечерят и трябва да чакаме по 45 минути. С Рачич се стига най-бързо, затова поледните 2 пъти пътувах с тях.
А в автобуса на Рачич на задните седалки някакви мангали и турци бяха надули на телефона си чалга и турска музика, 20 минути целия автобус слуша и никой не се осмели да се обади, а на никой не му харесваше, автобусът беше пълен предимно с българи. Овчедушие и робска психика, не се борим за правата си, чакаме някой друг да ни реши проблема, хора без души...Единствено аз и един друг станахме и се противопоставихме на идиотите. И чак тогава оттук оттам плахо из-под седалките започнаха да се обаждат и други, че ги дразни тази музика и да се спре.
Това наистина е много дразнещо. Ние много търпим такива. Какви ли не изроди се качват по автобуси и влакове и никой сякаш не му прави впечатление, че хората не са длъжни да ти слушат музиката или да им пречиш да спиш или каквото и да е! И лошото, e че като им направиш забележка си сам- другите мълчат.

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт сеп 03, 2013 11:58 pm

Да.
Германците да знаете как си държат на достойнството и правата! Когато бях на екскурзия в Париж с автобус, някои от пътниците бяха сюрпризирани, че на връщане автобусът няма да пътува през техните градове и трябва да слязат в друг град, а оттам да пътуват с влак, като екскурзовода щял да им купи билети, те няма да ги плащат. Но един само като чу това-още в Париж си грабна багажа, направи кисела физиономия, но не му се разправяше и направо си слезе и не пътува въобще с нас. Другите около 5 човека до един се скъсаса да се карат с шофьора и с екскурзовода как така и защо няма да се мине през техните градове. Направиха ги на нищо, заплашиха че ще пишат до фирмата оплакване, а една жена направо поиска телефона на шефа им да му се оплаче веднага. Направо много весело стана в автобуса. :grin1: Ако бяха робски българи щяха да си траят до един.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » ср сеп 04, 2013 12:25 am

Тука съм съгласен-повечето българи са наистина с робска психика-за елементарни неща си мълчат,незнам от срам ли или от какво.Все пак младото поколение като ,че ли повече вече знае как да си отстоява правата. :)
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » чет сеп 05, 2013 5:14 pm

Спешно се търси компания! :laughm: Тази вечер пътувам сам с колата към Родопите през Асеновград.Ако някой иска може да го карам натам. :D
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Voivodata

Мнение от Voivodata » съб сеп 07, 2013 10:17 pm

Днес със семейството си решихме да обядваме някъде на близо около Варна, като по-скоро идеята беше малко да разпуснем от шума на големия град.Ориентирахме се към вила "Марциана" в с.Падина , на около 40км ЗЮЗ от Варна. Рядко ми се получава уравнението КАЧЕСТВЕНО ОБСЛУЖВАНЕ = ДОБРА ХРАНА/ЕКО/ = УНИКАЛНО МЯСТО , НО И ТОВА ДОЖИВЯХ :laughm:
Бях впечатлен от доброто обслужване и перфектния двор, като веднага ми се надигнаха мераците за станция... :grin1:
Двора е няколко декара, в единия/далечния/ край са селскостопанските елементи като домати, краставици, плодни дървета , а всичко друго е уникален разкош....
Днес имаше годеж, а много често е запълнена програмата със сватби , като дори аз се замислих дали да не се възползвам.....:lol:

Изображение
Изображение
- в къщичката се медитира:
Изображение
Изображение
Изображение
-вечер се палят огньове:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед сеп 08, 2013 12:13 pm

На това място братовчед ми прави сватбата си миналата година. Няма защо да се учудваш, собственикът е германец и е направил мястото рай като в Германия. Естествено, българинът не е способен да сътвори такъв рай, жалко но факт. :)

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » чет окт 10, 2013 12:49 am

Малко известните ЧУДЕСА на България - с. Голешово

Чудесата на България нямат край! Колкото повече опознаваш родината, толкова повече я обикваш с всичките й красоти и феноменални природни забележителности.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » чет окт 10, 2013 8:05 pm

FENIX написа:Малко известните ЧУДЕСА на България - с. Голешово

Чудесата на България нямат край! Колкото повече опознаваш родината, толкова повече я обикваш с всичките й красоти и феноменални природни забележителности.
Миналата година бях там /когато ходих на Славянка и Беласица/. Интересно село, хапнахме и пийнахме в кръчмата на центъра. :wink:

2007най-топлавBG
Регистриран: съб сеп 15, 2007 6:42 pm

Мнение от 2007най-топлавBG » чет окт 10, 2013 9:00 pm

След дългото ми отсъствие поради болест и други проблеми,въпреки образователното направление и които,не съм забравил на 100% интереса към времето,но умерен като вече зрял човек,се завръщам .За съжаление загубих контакта с форума и хората от него(с малки изключения),на чиито събирания при наличие на свободно време ще посещавам :) .Спешно си търся хора за планина за събота-неделя,като ме влече връх Копрен в Западния Балкан,за където точно сега трябва да е най-подходящото време от годината-уникална красота,и който ме пали вече 2 години и все не отивам и не отивам там,а мисля,че този уикененд е последна възможност при хубаво време за тази година да се отиде.Засъжаление разполагам само с влака за Монтана-Орешец в 7 в събота :?
Последна промяна от 2007най-топлавBG на пет окт 11, 2013 7:58 am, променено общо 1 път.
ВРЕМЕТО ТЕЧЕ САМО В ЕДНА ПОСОКА

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет окт 10, 2013 11:28 pm

Добре дошъл/ завърнал се. Радвам се да видя един от малкото по-стари членове на форума пак. :thumbup:

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”