В ПЛАНИНАТА - снимкови репортажи, новини, разни... (2012)

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет авг 23, 2012 8:36 pm

Преди малко имах питане за тревното езеро каквото и да означава това.
Ние с Геша смятаме за взимаме мезета за цър-пър, ама утре ще го мислим. Така че е желателно да може да палнем огънче. Значи засега сме 8 човека - мойте хора са при мен, а останалите форумци са при Корчев. Тоест в двете коли има по едно свободно място.
Това което ме притеснява е, че ще има много народ а ние ще пристигнем в хижата късно. Да не се окаже, че няма къде да спим. Може би е добре да се направи резервация предварително. А най-добре е да имаме телефони и като решим къде ще ходим да звъннем. Струва ми се че окончателния маршрут ще го решим на място. Поне аз така ги виждам нещата. А и къде продават карти на Пирин?

2007най-топлавBG
Регистриран: съб сеп 15, 2007 6:42 pm

Мнение от 2007най-топлавBG » чет авг 23, 2012 9:03 pm

Преди малко се обадих на Спано поле.Все още има повече от 8 места в двойни стаи,но утре може и да няма.Трябва да вземем решение-ти като гледам не си за там,но
ВРЕМЕТО ТЕЧЕ САМО В ЕДНА ПОСОКА

Vanio Yanev

Мнение от Vanio Yanev » чет авг 23, 2012 9:36 pm

weather_master написа:Преди малко имах питане за тревното езеро каквото и да означава това.
Ние с Геша смятаме за взимаме мезета за цър-пър, ама утре ще го мислим. Така че е желателно да може да палнем огънче. Значи засега сме 8 човека - мойте хора са при мен, а останалите форумци са при Корчев. Тоест в двете коли има по едно свободно място.
Това което ме притеснява е, че ще има много народ а ние ще пристигнем в хижата късно. Да не се окаже, че няма къде да спим. Може би е добре да се направи резервация предварително. А най-добре е да имаме телефони и като решим къде ще ходим да звъннем. Струва ми се че окончателния маршрут ще го решим на място. Поне аз така ги виждам нещата. А и къде продават карти на Пирин?
Изяснете какъв точно е маршрута ,аз имам снимани едни карти от една хубава карта на вилата ми на Сърчалийца... :)

2007най-топлавBG
Регистриран: съб сеп 15, 2007 6:42 pm

Мнение от 2007най-топлавBG » чет авг 23, 2012 11:16 pm

Тези тук http://www.planinite.site-bg.info/page5.php?id=2 са на части,a и Синаница се казва Сини връх,но са добър ориентир
ВРЕМЕТО ТЕЧЕ САМО В ЕДНА ПОСОКА

Потребителски аватар
Корчев
Регистриран: чет дек 09, 2010 11:22 pm

Мнение от Корчев » пет авг 24, 2012 8:21 am

Карта на Пирин имам, но е в къщи а аз съм в командировка, довечера ще се прибера. Цър-пър, огън и т.н., не съм фен , освен че е забранено в границирте на парковете! Единстъвено огън и скари евентуално може да има на къмпинга на Бъндеришка поляна. Целта на ходенето тогава е различна. Предложението ми е да се придвижим максимално рано до х.Вихрен/Бъндерица, и тогава да се организираме на по малки групички с различни цели и различни маршрути! Аз специално искам да взема макс. от Пирин :) цър-пър...некаде другаде, язовири-Родопите и т.н.

Моля хората които ще пътуват с мен да ми испратят тел. на лична да се организираме. Любо вече го имам твоя.

Мисля да тръгнем най-късно от София в 5:30-6:00, дори по рано!

weather_master

Мнение от weather_master » пет авг 24, 2012 9:01 am

Това за цър-пър-а беше само идея, която отпада. Тъкмо чантата ще е малко по-лека. Така че всички сме заедно. Интересното е, че всички май държим на вървене, дори и момичетата. Миналата седмица сестра ми е направила 10 часов преход...
Къде ще оставяме колите и къде ще спим ?

Потребителски аватар
Корчев

Мнение от Корчев » пет авг 24, 2012 9:28 am

Колите пред х. Вихрен, спането кой с кой намери и кадето намери :grin1: . Спането мисля на спано поле да го направим. Така че ако е удобно на някой от вас запазете место там. Според мен там е най-добре и доволно ходене. за Неделята ще обсъждаме вариянтите, на распивката вечерта. Вземете си и нещо за хапване за през деня!
Ако ще пътуваме заедно, трябва да се разберем каде и кога да тръгваме, колкото по рано, толкова по рано, това трябва да ви е ясно :). Имайте предвид, ако тръгнем след 8:00 на към вр. вихрен сленцето ще ни ... мамата. Вода на човек по 1.5-2л., че не е ясно на муратово езеро или в спанополския циркус водата колко е наторена от коне и говеда, да има в предвид!

П.п. Предлагам да направим списък с имена и ЕГН и да си направим една планинска застраховка за 2 дни, ще е по около 3-4лв. на човек, за всеки случай :thumbup:

weather_master

Мнение от weather_master » пет авг 24, 2012 10:47 am

Чудесно! :D Тръгването утре ще го уточним. Да знаете, че се обадих на Спано поле и направих резервация за 8 човека на мое име. Тоест запазил съм две бунгала. Доколкото разбрах по 4 легла са в бунгало.

Потребителски аватар
Корчев

Мнение от Корчев » пет авг 24, 2012 10:53 am

ОК. Носете си повечеко ракия 8-) че там много върви :). Тръгването трябва днес да го уточним, вколко часа и от каде, аз се полу-разбрах с Любо да мина да го взема незнайно от каде след Перник и да се върна...да се отбележи в протокола че 2-рата кола може д
а тръгне с 20-30 мин по късно.

Мастър, прозвъни на твоите хора за 3 имена + ЕГН, аз ще се разбера с Любо и да мина от некаде да направя една застраховчица ;)

weather_master

Мнение от weather_master » пет авг 24, 2012 11:27 am

Само не разбрах защо ще ходиш да взимаш Любо и да се връщаш. Пътя не минава ли оттам и да го вземем като сме тръгнали всички ?
Аз ще взема бира и уиски. А за застраховките - всеки ли трябва да има и не може ли там на място да ги направим. Още повече, че май ще минем през Банско. Иначе до 1-2 часа мога да ти пратя информация за имена и ЕГН-та.
За уговорката мисля да я правя 06:15-06:30 тръгване от София.

Потребителски аватар
Корчев

Мнение от Корчев » пет авг 24, 2012 11:31 am

Застраховката е пожелание, не е задължителна. Любо е някаде след Перник, посока Кюстендил, а нашия път е през магистралата на драгичело, така че ще направя едно "Ухо" да го взема. Бира не носи, само ще тежи, колкото по леки раници толкова по добре, на спано поле бира има, макар и 2-3лв. :)

Помислете за по ранно тръгване, имаме 2:30-3 ч. път до там, ако да речем тръгнем в 5:30 имаме реалния шанс в 8:00 (което е късничко даже) да захапем пътеката!

weather_master

Мнение от weather_master » пет авг 24, 2012 12:03 pm

Имам питане тази застраховка за 2-та дни какви пари е горе долу ?

Потребителски аватар
Корчев

Мнение от Корчев » пет авг 24, 2012 12:08 pm

3-4лв. горе доло за 2 дни на човек.

weather_master

Мнение от weather_master » пет авг 24, 2012 1:40 pm

Пратих ти имената на моите хора. Повечето са и трите имена. Само на единия са двете. Ако трябва и на него да са трите ми пиши тук. :)

Потребителски аватар
Корчев

Мнение от Корчев » пет авг 24, 2012 2:41 pm

Ок. Проблема е сега, че Любо не си дига тел., да го питам и него за имена...Някой ако знае кякакъв контакт на Ванката, също би било добре....Така или иначе ще направя застраховка след около 2-3 часа, колкото, имена събера толкова :)
Час и място за тръгване? Имайте предвид, че по късното тръгване може да доведе до пристигане в спано поле на челници!

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”