ЛИЧНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ФОРУМЦИТЕ

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » вт яну 08, 2008 12:00 am

Е, има и някои с топли предточитания - приятелят ми Кирчо например, който така мечтае да се установи сега една зонална циркулацийка :lol: Но не мисля, че ще го огрее точно сега :nono: :D :lol: :lol: :lol:

2007най-топлавBG
Регистриран: съб сеп 15, 2007 6:42 pm

Мнение от 2007най-топлавBG » вт яну 08, 2008 12:15 am

Killerbeast написа:Да, така е, а ако се и сбъдне и снежния сценарий около 20 - ти, ще е доста под норма :wink:

Снегът е хубаво нещо,но какво ще кажеш за непрекъснато редуване на краткотраен обилен сняг при СФ от ЗСЗ,замръзващ дъжд при т -1,-2 преди ТФ и фьон,при който т стигат до 15,като като цяло е меко за януари. :lol:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт яну 08, 2008 8:12 am

PATRIK76 написа:
едно не мога да разбера,защо тук всички са обединени от 1 мисъл...да е студено и да има СП...т.е. това ни вълнива,защо не ни вълнува така Ср.мес.висока темп.?
Защото е зима и така трябва да е. Миналият януари вече имаше средномесечна висока Т, сега е ред на средномесечна ниска Т и с много сняг за компенсация. :wink:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » чет яну 24, 2008 4:24 pm

Я кажи нещо за себе си Masterwheather,перничанин заселил се в София ли си?Снегоман ли си и т.н.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Val4aka
Регистриран: съб фев 02, 2008 9:38 pm
Местоположение: с. Нови хан, местност Побит камък, комплекс "Сентрал парк 2", надморска височина: 650 м

Мнение от Val4aka » нед фев 03, 2008 12:41 am

Ами аз вече пуснах един пост, с кратко представяне за себе си, но явно не бях погледнал по-долу във форума :cool: Казвам се Даниел Пенев, студент съм в СУ, специалност "География" - 3-та година. Имам по-специални интереси в климатологията и метеорологията. Вече имам една съвместна статия с гл.ас. Нина Николова от катедрата по климатология и хидрология в СУ, на тема "Проявления на екстремно топли и студени месеци на територията на България за периода 1961 - 2000 година", която мисля, че вече излезе в едно сръбско географско списание. По принцип съм от Белене, но последно време все по рядко си ходя там, понеже съм доста зает тук в София. Пък и с този сняг след НГ, едва успях да си тръгна от там и да стигна благополучно до София. Това е засега от мен..

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед фев 03, 2008 1:02 am

Val4aka написа:Здравейте!

Първо искам да ви поздравя за страхотния сайт, който сте направили...за хора с интереси към метеорологията! Жалко, че толкова късно го намерих...но както се казва по-добре късно отколкото никога! Аз съм студент в СУ, специалност "География". По принцип най-голям интерес проявявам към климатологията и метеорологията :) Иначе съм от гр.Белене. Надявам се да успявам да се включвам често тук, макар че не ми остава много свободно време..все пак географията е мн. обширна наука :P Като за начало мисля да дам своя принос с един линк, който се надявам да ви е полезен...вътре има доста интересна информация, и анимирани карти за Европа и останалата част от света.
връзка към главната страница: http://www.eumetsat.int/Home/index.htm
връзка към картите: http://www.eumetsat.int/Home/Main/Image ... x.htm?l=en
Дано да съм бил полезен!
Здравей и добре дошъл! :)

Тук приносът на всеки е много ценен, така че можеш да се включваш винаги, когато имаш желание :wink: . Е, специално тази тема е малко на ръба на закона, така да се каже (в смисъл, малко объркана и неясна като формулировка), така че най-вероятно тези постове ще ги преместя някъде другаде в крайна сметка, трябвало е да го направя още преди няколко месеца. Но това не е толкова важно в случая :wink: ...

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » нед фев 03, 2008 2:59 pm

Val4aka написа:
добре дошъл и от мене
колкото повече,толкова по-добре :D
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

Потребителски аватар
Radoslav Petkov

Мнение от Radoslav Petkov » нед фев 03, 2008 4:25 pm

Привет и от мен.Тук ще се чустваш уютно,попаднал сред свои хора.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед фев 03, 2008 4:29 pm

Добре дошъл и от мен. :wink: Скоро може да основем и партия,толкова много станахме...

Потребителски аватар
Radoslav Petkov

Мнение от Radoslav Petkov » нед фев 03, 2008 4:33 pm

Абсолютно.Или пък някакъв клуб на Метеоролозите.А в близко бъдеще някакъв институт конкурент на НИМХ :lol: (майтапя се разбира се)

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед фев 03, 2008 4:40 pm

:D :lol:

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » нед фев 03, 2008 4:46 pm

Radoslav Petkov написа:Абсолютно.Или пък някакъв клуб на Метеоролозите.А в близко бъдеще някакъв институт конкурент на НИМХ :lol: (майтапя се разбира се)
а защо пък не :-?
с желание всичко се постига :wink:
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед фев 03, 2008 6:21 pm

Val4aka написа:Казвам се Даниел Пенев, студент съм в СУ, специалност "География" - 3-та година. Имам по-специални интереси в климатологията и метеорологията. Вече имам една съвместна статия с гл.ас. Нина Николова от катедрата по климатология и хидрология в СУ, на тема "Проявления на екстремно топли и студени месеци на територията на България за периода 1961 - 2000 година", която мисля, че вече излезе в едно сръбско географско списание.
Добре дошъл! Жалко, че не сме се познавали преди, щях да те поканя на защитата ми на дисертацията, която се проведе в СУ когато ти си бил 1 курс там.

Val4aka
Регистриран: съб фев 02, 2008 9:38 pm
Местоположение: с. Нови хан, местност Побит камък, комплекс "Сентрал парк 2", надморска височина: 650 м

Мнение от Val4aka » нед фев 03, 2008 7:19 pm

yogi..как се казваш? И на каква тема е била дисертацията ти? Може и да се сетя нещо, макар че не ми се вярва :)

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед фев 03, 2008 7:30 pm

Неблагоприятни метеорологични явления през студеното полугодие в Североизточна България
М. Тетовски
Питай Д. Топлийски ако ти предава, той ще се сети, беше ми единият рецнзент. Б. Векилска също даде добър отзив, тя също помни.

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”