ТЕХНИЧЕСКИ ВЪПРОСИ ОКОЛО ХАРДУЕР ИЛИ СОФТУЕР

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Потребителски аватар
ulipet
Регистриран: чет дек 30, 2010 3:21 pm

Мнение от ulipet » ср яну 20, 2016 7:26 pm

meteo fen написа:Как се държи с българските мрежи в 2G и 3G? Има ли проблеми?
сега видях.....
да еба и боклука, върнах го на малките жълти човечета за ремонт щото умря

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср яну 20, 2016 7:35 pm

А парите върнаха ли ти? Така и не си и купих,стария апарат си заработи както трябва и си останах с него. По скоро от там мога да си взема lg g3, цената е много добра ама дали ще работи както трябва не знам....

Потребителски аватар
ulipet
Регистриран: чет дек 30, 2010 3:21 pm

Мнение от ulipet » ср яну 20, 2016 7:39 pm

пари ....забрави
чакам да го ремонтират и върнат :laughm:
и си цъкам на стария,добре че още става
самсунг 8730 експрес
от китай телефон- НИКОГА вече

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » ср яну 20, 2016 11:12 pm

SKYLINE написа:Искам да попитам нещо някой ако разбира от електроника - свързах един сателитен приемник към ЛСД монитора си в HDMI входа (монитора е с два входа DVI и HDMI , на DVI-a е свързан компа) и като изключих скапания приемник остана блед образ на менюто на приемника дори като мина на другия вход да гледам компютъра.И има 3-4 линии които трептят.Спрях приемника от тока да не смущава нещо , изкарах кабела му от монитора да остане само компа и пак остават тея лайна :shock: :shock: :dontknow: Четох в нета не можах да намеря нещо за такъв проблем.Сега буквите почнаха да изчезат от самосебе си почти не се виждат вече , но трептенето остава :hmm1: :hmm1:
Кабелът(смущения по него) на монитора може би:
http://www.madebymark.com/2009/02/25/20 ... ages-html/

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб мар 12, 2016 5:55 pm

Пичове от известно време не мога да вляза в точно определен сайт. Като вляза през смартфона или друг комп от същата локална мрежа си влизам без проблем. Изчистиха кеша, пак същото. Страницата не е на разположение.
Някой, който разбира повече или е имал съшия проблем може да драсне някой ред. Благодаря! :thumbup:

molive
Регистриран: ср юни 17, 2015 6:25 pm

Мнение от molive » нед мар 13, 2016 2:32 am

С друг браузър от същия компютър?
Най-добрата прогноза за снеговалеж е тази, която не се сбъдва.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » нед мар 13, 2016 8:22 am

Забравих да спомена. С всеки браузър едно и също.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед мар 13, 2016 8:37 am

Да не са те баннали :lol:

Потребителски аватар
SKYLINE

Мнение от SKYLINE » нед мар 13, 2016 8:39 am

Victus написа:
SKYLINE написа:Искам да попитам нещо някой ако разбира от електроника - свързах един сателитен приемник към ЛСД монитора си в HDMI входа (монитора е с два входа DVI и HDMI , на DVI-a е свързан компа) и като изключих скапания приемник остана блед образ на менюто на приемника дори като мина на другия вход да гледам компютъра.И има 3-4 линии които трептят.Спрях приемника от тока да не смущава нещо , изкарах кабела му от монитора да остане само компа и пак остават тея лайна :shock: :shock: :dontknow: Четох в нета не можах да намеря нещо за такъв проблем.Сега буквите почнаха да изчезат от самосебе си почти не се виждат вече , но трептенето остава :hmm1: :hmm1:
Кабелът(смущения по него) на монитора може би:
http://www.madebymark.com/2009/02/25/20 ... ages-html/
Доста четох из нета като стана това и явно е някакво смущение или е в самия минитор , понеже 2та входа са много близо , щях да го хвърлям през терасата , но се оправи от сабосебе си след 2 дена :shock: Дори като спирах монитора за цяла вечер и пак го пусна още стоеше , но с времето замина.Както и да е оправи се повече няма да го пускам тоя приемник ясно е :D

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед мар 13, 2016 9:06 am

ASENOV написа:Забравих да спомена. С всеки браузър едно и също.
Виж дa нямa някaкви рестрикции от aнтивируснaтa или от фaйъруол. Щом от всички брaузери стaвa тaкa едвa ли е попaднaл в зaбрaнителнaтa листa нa всеки от тях. Пробвaй дa изкючиш aнтивируснaтa зa мaлко дa видиш дaли е от нея. :dontknow:
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » нед мар 13, 2016 9:50 am

Спрях и антивирусната за 10 минути и пак не ще, с Аваст съм.
Явно са ме баннали, компа ми е със статичен ИП.
Преди време ме бяха баннали и не можех да се логвам и при нова регистрация не ми даваше повтърждение, след това ограничението отшумя и можех да се регистрирам с новo потр. име. Сега са ме баннали по ИП. Супер брутално. Ще се оплача в Страсбург :shock:

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед мар 13, 2016 10:03 am

Кaкви ги вършиш тaм, че дa те бaнвaт. :grin1: Инaче, не че е вaжно, просто си мисля, че щом от другите устройствa в локaлнaтa мрежa влизaш, едвa ли сa те бaннaли по ИП, зaщото зa сaйтa всучки те сa от едно ИП. Може дa е по мaк aдрес. :hmm:
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

molive
Регистриран: ср юни 17, 2015 6:25 pm

Мнение от molive » нед мар 13, 2016 10:18 am

МАК адреса в идентификатор, който може да се използва само в локална мрежа. От същия компютър може да стартираш някоя жива линукс дистрибуция от флашка, защото ако от други устройства от същата локална мрежа става, то най-вероятно имаш някакъв софт. проблем или си пропуснал да напишеш нещо.
Най-добрата прогноза за снеговалеж е тази, която не се сбъдва.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед окт 16, 2016 1:48 pm

Кратък наръчник за бързи команди… на клавиатурата

Постарахме се да ви опишем най-често изпозлваните клавишни комбинации на клаваитурата, за да ви избавим от някои дребни мъки в работния процес.

Потребителски аватар
SKYLINE

Мнение от SKYLINE » чет яну 26, 2017 10:49 am

Пичове според вас , кой е най-добрия носител да се съхранява информация като бекъп.Става въпрос , че имам около 200ГБ снимки и клипове от годините искам да ги сложа на някакъв носител , който да го вадя от шкафа 2 пъти в годината примерно и да го допълвам само и пак да си стои без да се ползва.Диска би трябвало да е най-надеждното , но отпада защото е много информацията.Остава SSD , нормален въртящ се хард или преносим хард , който си е флаш памет мисля че?

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”