ТЕХНИЧЕСКИ ВЪПРОСИ ОКОЛО ХАРДУЕР ИЛИ СОФТУЕР

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Потребителски аватар
buldan
Регистриран: съб окт 20, 2007 10:26 pm

ТЕХНИЧЕСКИ ВЪПРОСИ ОКОЛО ХАРДУЕР ИЛИ

Мнение от buldan » пон ное 05, 2007 2:08 am

В момента използвам Mozilla Firefox браузър. В отметки имам доста линкове, които се чудя как да ги "сваля" на преносим носител за да мога като се върна в България да си ги поставя в домашния компютър. Някой имали идея как може да стане? :roll:

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » пон ное 05, 2007 4:53 pm

До колкото разбрах говориш за "Любими",нали?

Ако е затова,имам две идеи.

1.Като ги придърпаш към папката на носителя.
2.Да видиш къде се съхраняват(в папката на Мозилата или потърси някои адрес в Search Engine)
:roll:
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

Потребителски аватар
buldan
Регистриран: съб окт 20, 2007 10:26 pm

Мнение от buldan » пон ное 05, 2007 5:23 pm

На мозилата са "отметки". Тук намерих в "управление на отметки" - преместване. Мисля че ще стане, но незнам после как да ги вмъкна в другия компютър

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » ср ное 07, 2007 2:40 pm

Отметки-сметки едно и също.Виж къде ще се преместят де :wink:
Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 02, 2008 3:00 pm

Обявиха окончателната смърт на браузъра Netscape Navigator:
http://technews.bg/info.php?id=7242

mmirro
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:50 pm

Re: ТЕХНИЧЕСКИ ВЪПРОСИ ОКОЛО ХАРДУЕР ИЛ

Мнение от mmirro » пон мар 03, 2008 9:43 am

buldan написа:В отметки имам доста линкове, които се чудя как да ги "сваля"...
Така като гледам, това премествене ти дава възможност единствено да разместваш линковете вътре в самата папка Букмаркс (Отметки). Единствения вариант за който се сещам е следният - отваряш си флашчето с експлорера, отваряш и мозилата и почваш да отваряш линковете един по един. Като отвориш нещо, с левия бутон на мишката хващаш иконката пред http, влачиш и пускаш във флашчето. После по обратния път на другия компот.
Поправка - току що ми хрумна - можеш без да отваряш линковете - по същия начин ги хващаш и влачиш директно от лентата с букмаркс!
Каквото и да мислят за теб, прави това, което смяташ за правилно. Бъди еднакво равнодушен и към порицанието и към похвалата.
Питагор

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб мар 08, 2008 5:29 pm

Мисля тия дни да се снабдя с лаптоп,гледам в Технополиса Тошибата са я намалили на 899лв,аз имам въмжоност да си го взема без ДДС-тоест за около 700...Зна,че сиз аслужава,защото мои пзонати преди 2 години си взеха съшия,но вс епак не е що годе последен писък на модата да кажем в Б-я.Вие с какви компютри сте оборудвани и дайте мнение за нещо добро,ако имате предвид на добра цена...Аз съм на щайга от 5 клас-мсятайте-8 години-х-ки 533мгхц,10гб хард,228 рам...Крайно време е да го сменя,но с нещо,което си заслужава наистина,не след 3 години пак да се чудя какво да го правя.Най-удачния вяринт е лаптоп,хем място спестяваш,хем е по-практично и можеш да си го носиш навсякъде,а наскоро излезе и безжичен нет,който все още е скъпичък в Б-я :D

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » съб мар 08, 2008 6:09 pm

От втори клас имам един 800мгц 32мб видео 250 или 500 рам 20гб хард диск,но си сложих в 4-ти кл . 80гб друг,така че 100гб хард
Сега го ползвам като за "кошче" за филми и прочие.А и Интернет ползвам САМО на него,а ако искам нещо да си прехвърля на лаптопа - чат кабела и готово

На 22 декмеври си купих лаптоп Асус 1.8 мгц 2гб рам ...(но не от техномаркет/полис,там първо са боклуци,второ тъпите не поемат никва гаранция)
наскоро излезе и безжичен нет,който все още е скъпичък в Б-я
Wireless Инернета го има от мнооооооого време.Не се плаща нищо.Стига да имаш лан нет,купуваш си устройсво,което най-евтиното е 100лв вкарваш кабела и вече имаш.Но се губи 40% от връзката/скороста!!!
Има го в градинките,заведенията(хубвите) и т.н. Ама няма да тръгна с лаптопа из Морската :lol:
Изображение

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб мар 08, 2008 6:28 pm

Затова знам,но този се плаща!!!Има си оператори към него,като М-тел и глобул...Ами незнам по х-ки процесори за 350лв изпреварват лаптопите за по 1000лв. и се чудя персонален лид а си купя или лаптоп.Ама примерно мис е наложи да ходя някъде,няма да го мъкна вечно със себе си-голяма глупост ще е незнам.120 ГБ мисля,че ще ми е предостаъчно и 1,8 ГХЦ ,колкото е този :roll:

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » нед мар 09, 2008 9:17 pm

Този дето го рекламираха по тв,дето телефон и разни там глупости от Мтел с бабката ли? :crazy:

А този лаптоп,за който говориш мисля,го видях по тв от глупавите Техномаркети,Тошиба,и върви с Водафон от Мтел,като трябва да сключиш и договор да плащаш по 25 лв за това на месец(ше имаш и инет ест),ама жалко,че като се видят толкова евтини работи,всички хукват и после като видят реалноста им прилошава :crazy:

Лаптопа иначе си го взех
1.не играя игри от 7 години
2.трябва ми за фотошоп(щото на този старият просто не мога да опиша как ми блокирва)
3.цяло лято ходя на село,а дребният ми брадовчед само крещи,че не му давам пс-то когато ми трябва
4.за презентации за даскало и т.н.
5.
6.
....

Зависи,дали на теб ще ти върши работа,но иначе за тези пари може да си купиш и един от най-усъвършенстваните настолни пс-та и МНОГО по мощни
Изображение

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » нед мар 09, 2008 10:09 pm

Знам това и затова умувам :lol: Ами аз от веригата магазини Техномаркет и Технополис мога да си закупувам техника без ДДС.Тоест ако си харесам нещо за 1100лв,ще дам фактически около 860лв.И не от ТВ-то,ами казаха ,такива,които са си взели наскоро....Ами х-ките на един лаптоп з аоколо 900лв без ДДС са 120-150ГБ хард,около 2000МХЦ,а пък за 400-450лв само мога да си взема комп настолен с 250 хард и 2500-3000МГХЦ.Ама ако ходя някъде къде ще го мъкна????Пък и аз игри не играя вече,2ГХЦ са предостатъчно,да не говорим за харда....

mmirro

Мнение от mmirro » пон мар 10, 2008 12:28 am

Лаптоп почти не съм ползвал, но ми се струва, че не е толкова удобен, колкото настолния компютър - най-малкото, че по-евтините са с 15" дисплей. Според мен е оправдано, само ако наистина ще имаш нужда да го разнасяш някъде или ако наистина нямаш място за настолен. Иначе, то такова сравнение е трудно да се направи, но съотношението на цените лаптоп/настолен май е горе-долу 2:1 при сходни параметри.
Ако решиш настолен и не е от Техномаркет/Технополис - обърни внимание на захранването - поискай марково.

--------------------
Albarton KX 18 DS Pro, Sempron 2200+, HDD 40+160Gb, DDR400 256+512 Mb
Каквото и да мислят за теб, прави това, което смяташ за правилно. Бъди еднакво равнодушен и към порицанието и към похвалата.
Питагор

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » пон мар 10, 2008 9:15 am

Аз от Техномаркет/полис почти никога не си взимам.Само ако нещо е в рамките на 300 лева.Иначе за компютрите имаме много познати,които имат собствени фирми,ткаа че от тях взимаме и няма гаранция,че ще ни излъжат.
Бях си взел флашка и блутут от забравих фирмата,ще вдя и ще кажа.И АБСОЛЮТНО всичко спазват.Казах им,че флашката се е развалила веднага я оправиха.Изключително коректни са.И ако не се лъжа имат много офиси в страната.

Иначе съм За мнение на миро.

Гладиаторе,вземи си 15'' ако ще си взимаш де,защото от 17''то са огромни и по-тежки и няма смисъл.А на 15'' няма почти никакви разлика със 17''.
Бях си харесл един HP преди да си взема този Асус,но пък бещше със 17'' и беше за мен специалмно ОГРОМЕН и по-тежък от другия.

Асус X51R - това е моят и вече го ползвам 4-5 месеца без никакви проблеми.Взех го за 1150,но ти може да го намериш и по-евтино ако ти хареса.
Асус може би не са мн познати,но пък знам че поизвеждат еднуи от най-добрите пс-та и по принцип изключително много иновации.
http://www.speedcomputers.biz/index.php?productID=5005
Изображение

mmirro

Мнение от mmirro » пон мар 10, 2008 10:17 am

15 или 17" - зависи дали ще му стои предимно у тях или често ще го разнася насам-натам. Една приятелка например, се кани да си купува 17" лаптоп, просто защото няма място за голям компютър и ще си го ползва като настолен. Иначе - да, по-добре е да е от магазин за компютри, но за лаптопите май няма значение, пък и 20% на 1000 лв никак не са за пренебрегване. Интересно ми е, коя фирма имаш пред вид. Аз се сещам само за една, която има магазини и в други градове - с нея съм имал малко неприягтности...
Асус са известни най-вече с дъната си.
Питагор

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » пон мар 10, 2008 10:43 am

Ами добре ще отида в София или някъде другаде и ще мъкна компютри със себе си ли?На работа също :wink: . Абе каквото и да си говорим лаптопа си е лаптоп :wink:

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”