ЛИЧНИ ДИАЛОЗИ (разни) (2011-2012)

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср ное 21, 2012 11:28 am

Много добро решение би било, подобно на най-чистите чужди метеофоруми, да се забрани дори изказването на пристрастия, поне в "прогнози" - всякакви неща от рода на "скапаната зима", "миризливата жега" и прочее, ВСЯКАКВИ квалификации. Който му се чеше - да го прави в други теми или форуми. Сто процента съм убеден, че ще проработи, сто процента!
Но трябва пълна безкомпромисност, едно предупреждение и - бан. За 3, 5,7,30 дни - за всяко следващо.
Ако въведеш това за Прогнози, аз ще НАСТОЯВАМ да ме баннеш за 6 месеца, ако дори ОТГОВОРЯ някому, нищо, че пръв ме е нарекъл както ме наричат ... младите дами в цитираната най-долу тема.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » ср ное 21, 2012 11:28 am

Йоги, не желая да разговарям повече с теб. :)

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » ср ное 21, 2012 11:34 am

Много добро решение би било, подобно на най-чистите чужди метеофоруми, да се забрани дори изказването на пристрастия, поне в "прогнози" - всякакви неща от рода на "скапаната зима", "миризливата жега" и прочее, ВСЯКАКВИ квалификации.
За да проработи и да няма безконечни разправии къде е границата, в "прогнози" трябва да се забранят и емоциите в собствените изказвания - това вече не е задължително, но смятам, ч еби било силно полезно.
Пример: " Ебати якото време се задава, виелица и 10 дни мъгла". ОК, както ДОРИ и "супер слънчице от утре, птичките пеят и се прескачат, природата ликува!!!".
За целта може да се отвори тема" Емициите ни и времето през декември" - примерно, но в Прогнози, след като очевидно не желаеш да въведеш ограничен достъп, поне може да се НАЛОЖИ чистота.

Потребителски аватар
AlekssS
Регистриран: пет дек 03, 2010 12:00 am

Мнение от AlekssS » ср ное 21, 2012 11:35 am

Абе вие не разбрахте ли, че една от главните причини форума да се дели на 2 сте точно вие. Ако искате това да спре ви предлагам да преминете спора си (или караницата си) в лични съобщения, а не така да гледат всички, защото винаги ще се намесва някой, който ще застане на страната на един от вас и така ще започнат още повече караници. Нямам нищо против никой от вас двамата, ама смятам, че това което правите не е правилно.
Нещата никога не са толкова зле, колкото изглеждат!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср ное 21, 2012 12:02 pm

Ако той не беше участник на форума, аз нямаше да реагирам така, защото няма на кого, нямаше да има провокатори и манипулатори, какъвто е той. Той дойде в един момент, няколко години след като форумът мирно и тихо си съществуваше, и започна да се налага, да подмята по много хора, не по един, обидни или подигравателни реплики и естествено има хора, които не понасят такова отношение и отвръщат. Просто е. А сега иска бан за инакомислещите, за да остане пълен господар във форума. Това иска той. Е няма да стане. Предлагам форумът да се раздели на два раздела, и всеки да има достъп само на един от тях. Той да си стои в топлия раздел, а аз в студения. Така повечето хора ще влизат в студения, а в топлия му няма да има аудитория и няма да има с кого да се заяжда и провокира. Това би му станало безинтересно, защото е трол, а троловете се нуждаят от публика, за да смучат. Той се нуждае от нас. Ако нас ни няма, или не сме в неговия раздел, той ще залинее, защото няма да има от чия енергия да се храни.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » ср ное 21, 2012 2:17 pm

maniac написа:
Stringmeteo написа:Още желаещи за банове? :hmm1:
Кой аз ли съм желаещ за бан? :roll: Очаквам отговор и причина! Нека се видят тъпите постове по-горе и каква им е целта! Оляхте се с глупостите вече айде морето не топли заради теб ще сменим климата в учебниците, аман от семкаджийски глупости в тоя форум! :thumbdn: Изобщо нямам желание да пиша както и доста други хора, които не пишат почти или са спрели завинаги точно заради отношението и дразнителите, които явно се регистрират във форуми за да избиват комплексите си :dontknow:
Форума спряха да го посещават някои хора заради постоянните дразги зимата, провокирани от топломаните. Искаш ли да видиш тези дни каква хармония ще цари. :buble: Другото е без коментар, защото няма смисъл, ясно е какво се опитвам с месеци да ви обясня на теб и бай Пламен. Хайде, че един комплекс ме засърбя. :buble:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Vanio Yanev

Мнение от Vanio Yanev » ср ное 21, 2012 3:08 pm

После искате стоиностните хора като Бай Иван ,Краси ,Симо ,Сашо и пр. да пишат във форума ,гледайте какво става ,к'ви са тия болни мозъци не мога да разбера?

Макс ,ти пък уж си вече на към 40 години ,нали си много умен бе шуменски ,тогава защо се връзваш на дедо-то ?Какъв пример даваш ти бе ,та си тръгал да съдиш другите ?Никакъв ,ти си едно хленчещо недорасло малко дете ,извинявай ,ама вечеот 2 месеца избягвам да влизам във форума по тия причини ,напоследък дори не съм писал ,а и нямам намерение ,тук е пълно с мрънкала.

Ккави раздели ,какави внушения си създаваш ти ?Не си нормален ,никакъв пример за нормален човек ,ти си живееш в някакъв си твой свят и си мислиш ,че и другите трябва да живеят там ,е да ама не,първо се изясни със себе си ,никой не ти е виновен затова ,че ти не знаеш къде се намираш!

Айде сиктир ,аз може да съм пубер на 14 ,ама ти пък си мрънкало на 40 и за разлика от теб нямам свободно време да се занимавам с караниците във форума и приключвам дотук ,ти щом си имаш време пиши си ,на никой не му е през оная работа ,че ти си имаш проблеми и не ги ангажирай допълнително ,не всички сме като тебе със цял ден свободно време....И да си ангажиран ,повярвай ми не го показваш!

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » ср ное 21, 2012 3:18 pm

Веско, не знам, как може някой да бъде провокиран за времето, но ако е така, то по-същият начин биват провокирани и т.н. топломани? :dontknow:

Иначе, признавам доста се смях на вчерашните мисли от Макс. Чак сълзи ми потекоха. :clap:

Явно народа е масово лабилен, щом се връзва на отявлени шеги и закачки. :thumbdn: :thumbdn: :thumbdn: Ама карай, жалко, че ги баннаха. Хем няма да има интрига, хем в Прогнози, няма да има баланс.

paceko
Регистриран: ср фев 11, 2009 3:28 pm

Мнение от paceko » ср ное 21, 2012 3:32 pm

Този форум,бавно ,но сигурно,се превръща във форум на "снегурочките".Еми, да са живи и здрави,читави чужди сайтове и форуми за прогнози и обсъждане на времето,колкото щеш.

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » ср ное 21, 2012 6:00 pm

simovremeto написа:Веско, не знам, как може някой да бъде провокиран за времето, но ако е така, то по-същият начин биват провокирани и т.н. топломани? :dontknow:
МОЖЕ... така и правим. Но има разлика от провокация до провокациия. Провокациите на Дедо примерно често биват груби и/или ужасно хапливи. Макс и той напоследък не остава по-назад, негов проблем, не знам Дънов това ли съветва. :dontknow: Груби са провокациите и на Киро. Общо взето топломанската група ми се струва доста необуздана. :dontknow: Пристрастен съм, не знам, може да греша, аз се стремя моите провокации да не са груби и да не обиждам никой, а за в бъдеще ще гледам да ги няма изобщо. :thumbup:

Потребителски аватар
novobranec
Регистриран: пет дек 03, 2010 8:22 pm

Мнение от novobranec » ср ное 21, 2012 6:16 pm

Ама верно ли?Наистина е било интересно докато ме е нямало, но отправям адмирации към Стринг за тази мярка, защото с това показва, че мери с еднакъв аршин- нека си починем малко от техните панаири и циркове във форума, дано само това им повлияе благотворно, в което лично аз много се съмнявам.Верно, че форума губи двама от вещите в материята , но не е редно всеки ден да преобладават постове писани на лична основа, а не за това което трябва.
Няма нищо по-хубаво от лошото време!

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » ср ное 21, 2012 6:23 pm

Още нещо и спирам.
Денис, човека не прави на никой нищо лошо, може да не е велик прогнозист, но си пише по темата, пуска карти вече има някакъв напредък. Не виждам защо всички трябва да го атакуват като вълци, това е най-лесно, вместо да се опита някой спокойно да му обясни това и онова, вие го правите луд. Това също отблъсква. :?

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » ср ное 21, 2012 7:22 pm

angilari написа:Още нещо и спирам.
Денис, човека не прави на никой нищо лошо, може да не е велик прогнозист, но си пише по темата, пуска карти вече има някакъв напредък. Не виждам защо всички трябва да го атакуват като вълци, това е най-лесно, вместо да се опита някой спокойно да му обясни това и онова, вие го правите луд. Това също отблъсква. :?
Абсолютно :thumbup: Аз много се радвам , че ги баннаха и двамата - с тея караници се губи смисъла на форума - всяко мнение по темата се губи в поток от простотии , не може да се усети въобще атмосфера че тук пишат заинтересовани хора - макар че съм почти сигурен, че като се върнат НЯМА да има промяна :dontknow: Толкова пък да не им писне от глупости - все едно аз да тръгна да се карам сега с Маниака - един път казах - които не разбира си вярва в неговата версия и толкова :)

levskarq
Регистриран: пет сеп 07, 2012 11:31 pm

Мнение от levskarq » чет ное 22, 2012 11:27 pm

+10000 Аз заставам плътно зад банна на Биси-Писи :D не за друго,а заради това,че ПЕРМАНЕНТНО провокира,но лошото е,че има и кой да му се връзва... Иначе адмирирам Стринг да НЕ банва Данис,защото Даннис от всички във форума представя НАЙ-ОБЕКТИВНО нещата(мое мнение,не знам какво мисли Стринг,за другите съфорумци също не знам) на 2-ро място слагам Ангилари(аз по-голям студоман) не съм виждал... :)

baiplamen
Регистриран: ср фев 22, 2012 7:06 am

Мнение от baiplamen » чет ное 22, 2012 11:44 pm

Абе хора, 2 дни не съм влизал във форума и тук са станали доста промени. Мнението ми за бановете, ако мога да го изразя, е следното. Бисмарк разбира доста от метеорология и аз лично съжалявам, че има бан, защото е човек, от който можеш да научиш много, независимо от пристрастията му към по-топлото време. Да, поведението му понякога е по-крайно, по-рязък е, но често бива предизвикан от хора, които нямат неговите познания. Неговото чувство за хумор е интелигентно, на високо ниво и не винаги някои хора във форума го разбират и много често те първи го обиждат. Разбира се и той си го търси отвреме навреме. Йоги за него имам по-малко наблюдения, той по-рядко е в местата, където имам интереси, там другите да кажат. Според мен цялата история е глупава и тези хора-Деди и Йоги трябва да се върнат във форума. Форумът затова е такъв - за да има спорове, пререкания-културни-и всеки да изразява различно мнение, но без обиди и вулгарности. Но и без спорове между хора, които разбират няма да е интересно. Спорът си и е спор, иначе кой има връзка, кой е дъртак, това вече е грубо. Какво като е на 45 или на 25? Та това е моето мнениепо темата.

Заключена

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”