ЛИЧНИ ДИАЛОЗИ (разни) (2011-2012)

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

paceko
Регистриран: ср фев 11, 2009 3:28 pm

Мнение от paceko » чет ное 08, 2012 11:24 pm

Така е Дак,живота не е в интернет,нито в това дали ще вали и т.н.За съжаление някои хора забравят за това и като се отъждествяват с разни природни явления, изглеждат по-големи в собствените си очи.Желая ти здраве и бъди силен духом :thumbup:
Последна промяна от paceko на чет ное 08, 2012 11:27 pm, променено общо 1 път.

Vanio Yanev

Мнение от Vanio Yanev » чет ное 08, 2012 11:26 pm

yogimax написа:
Vanio Yanev написа:Хехехе ,сефте пак yogimax да се прави на ударен и да раздава правосъдие из форума...
Ккаво да ви кажа ,има си хора с психични отклонения ,искаме неискаме...
Малкия моля да не ме коментираш, просто ме игнорирай, защото почваш да ме дразниш. :evil:
Мда ,прав си ,убий тъпака с мълчание..! ;) :cool:

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » чет ное 08, 2012 11:26 pm

Просто не мога да си намеря място като разбрах в понеделник, че бабата на мой приятел с когото се познаваме още от детската градина е убита жестоко от 17 годишен. Тази жена я познавах лично от 3-4 годишен, страхотен човек беше:
http://www.snews.bg/bg/statiya/tiyneydz ... prat:23374
Това момченце заслужава да му се отрежат ръцете от раменете и да се остави на произвола на съдбата.
На друг близък приятел в понеделник си замина сестра му без време. Погребахме я вчера.
Лека им пръст!

paceko

Мнение от paceko » чет ное 08, 2012 11:34 pm

Да,спомням си тази грозна случка.Не ми е приятно да го кажа,но май някои "хора" по-добре да не се раждат изобщо...Лошото е,че няма какво да направиш.Такъв и да го пречукаш,не можеш да върнеш лентата назад.

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница), с.Климентово, общ.Аксаково /288м.н.в/, Обзор /22м.н.в/

Мнение от gosho97 » чет ное 08, 2012 11:36 pm

dak_evil написа:Просто не мога да си намеря място като разбрах в понеделник, че бабата на мой приятел с когото се познаваме още от детската градина е убита жестоко от 17 годишен. Тази жена я познавах лично от 3-4 годишен, страхотен човек беше:
http://www.snews.bg/bg/statiya/tiyneydz ... prat:23374
Това момченце заслужава да му се отрежат ръцете от раменете и да се остави на произвола на съдбата.
На друг близък приятел в понеделник си замина сестра му без време. Погребахме я вчера.
Лека им пръст!
Малко му е на тоя да му отрежат ръцете, трябва в някой севернокорейски лагер да го пратят до живот. :guns:

maniac
Регистриран: пон дек 29, 2008 7:38 pm

Мнение от maniac » чет ное 08, 2012 11:36 pm

paceko написа:Да,спомням си тази грозна случка.Не ми е приятно да го кажа,но май някои "хора" по-добре да не се раждат изобщо...Лошото е,че няма какво да направиш.Такъв и да го пречукаш,не можеш да върнеш лентата назад.
И държавата е виновна за това! Такива боклуци трябва да ги заключват във възпитателни домове, а не да правят обири, убийства, изнасилвания и само да ги хващат и пускат! :guns: :evil:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет ное 08, 2012 11:43 pm

Да ги затварят в ТВУ като през соцвремената. Като на филма Всичко е любов. Жалко е това, което се е случило и никой не е застрахован, не се знае всеки момент какво и на кого може да се случи. :green:
Това е живота. На мен кашлицата продължава да не ми минава от лятото, дори в последните дни още се усили и е раздираща. Дори вече спрях да се плаша от рак на белия дроб, нямам нерви вече. Ето защо съм изневрен и се държа странно във форума. Да става каквото ще, не се знае дали ще доживея зима. :hmm: :grin1:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Vanio Yanev

Мнение от Vanio Yanev » чет ное 08, 2012 11:47 pm

Макс ,отиди на преглед ,кашлица цяло лято..?

Направи си изследвания ,да не се окаже нещо по-сериозно.. ;)

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет ное 08, 2012 11:56 pm

Много хора ми казват, но не мога. Ако е рак, така или иначе няма спасение, по-добре да не знам. :?
То започна като настинка, първо с червено гърло и болки в гърлото, след няколко дни заразата стигна до дробовете и се започна, после и болки, цял юли. Но в края на август кашлицата временно мина, за да започне началото на септември пак, към 20 септември пак мина но само за седмица и от края на септември пак започна слаба и рядка, но в последните няколко дни изведнъж стана много силна. Понякога обаче ракът на белия дроб може да провокира бронхит или пневмония, които да минават и пак да се повтарят. Ето защо нищо не е сигурно, може да е просто станало хронично поради това, че не лекувах настинката през лятото, а чаках сама да мине без антибиотик. Но никога не съм пушил и ако има Бог не може да имам тази болест. Но ако я имам, значи Бог няма, съжалявам. Не би било честно. :hmm:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

maniac
Регистриран: пон дек 29, 2008 7:38 pm

Мнение от maniac » чет ное 08, 2012 11:58 pm

yogimax написа:Да ги затварят в ТВУ като през соцвремената. Като на филма Всичко е любов. Жалко е това, което се е случило и никой не е застрахован, не се знае всеки момент какво и на кого може да се случи. :green:
Това е живота. На мен кашлицата продължава да не ми минава от лятото, дори в последните дни още се усили и е раздираща. Дори вече спрях да се плаша от рак на белия дроб, нямам нерви вече. Ето защо съм изневрен и се държа странно във форума. Да става каквото ще, не се знае дали ще доживея зима. :hmm: :grin1:
Върви на задълбочени прегледи! Баща ми така от време на време кашля и си викаше, аз съм си така и преди почти година като се разболя от грип и случайно видяха на една снимка, че не е само това. После откриха рак :(

Потребителски аватар
Дядо Мраз(я) студа
Регистриран: вт яну 26, 2010 12:32 pm

Мнение от Дядо Мраз(я) студа » пет ное 09, 2012 12:00 am

Туберколоза,рак,алергия,фаринтиг-причината за кашлицата може и да е безобидна,но не трябва да се отнасяме лекомислено към здравето си.Ваньо е прав.Ходенето на лекар не е приятна работа,но понякога спестява много неприятности за в бъдеще!
Иначе съм убеден,че никой никого не мрази във форума,страстта към времето и метеорологията са причина понякога да прехвърчат искри между по-острите камъни! :thumbup:
Никога не е достатъчно горещо

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет ное 09, 2012 12:09 am

Maкс, прегледай се възможно най-скоро! Каквото и да ти има - с незнание само ще си навредиш. Повярвай, че е така. Ракът е наистина сериозно нещо и в тази възраст, за да се получи е нужна наистина гадна комбинация от рискови фактори.
Та, моят съвет е, прегледай се възможно най-бързо! :!:
И ще ти дам още един съвет, без да искам да те обиждам или нещо, а напротив - хора, които се опитват да направят света идеален по своите разбирания и не умеят да го приемат такъв, какъвто е, са подложени на много повече стрес, а съответно и са по-податливи заболявания. Генетично и аз имам склонност да съм от тия, но благодарение на подаръка ми от еволюцията - съзнанието, осъзнавам, че трябва да приемам нещата такива каквито са. :wink:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

paceko

Мнение от paceko » пет ное 09, 2012 12:11 am

Oбразната диагностика (МРТ) на вътрешни органи отнема 15 минути,така ,че действай.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет ное 09, 2012 1:12 am

Макс, наистина отиди на лекар!. Разбирам как разсъждаваш и разбирам, че ти е страх. Всеки човек го е страх! Но погледни нещата от друг ъгъл - каквото и да има, то вече го има, а ходенето на лекар ще е от полза. Наистина намери време и се престраши да отидеш! :)

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет ное 09, 2012 1:13 am

Ами аз се чувствам добре, ходя си на фитнес и не се чувствам болен, но наистина от края на юни като започна, почти не е спирала, спиранията бяха само две за по около 10 дни. Най-силна беше по време на вирусната инфекция в края на юни и първите дни на юли, тогава по цяла нощ не можех да спя от кашляне, после чувствително намаля, но не спря напълно, а сега е сигурно пак провокирана от настинка, понеже почнаха храчки. Но ракът е толкова коварно нещо, че може да се крие зад и да провокира възпаления. Нощем обаче никога не кашлям, винаги започва по-късно сутринта и е най-честа вечер. На моменти имах различни оплаквания-болки в гръдния кош, усещане за натиск, за хрип или за тежест, но точно сега нямам нито едно от тези оплаквания. Странно е всичко това.
Една нощ преди 2 седмици обаче сънувах, че имам метастази под лявата мишница и се събудих в ужас, но нищо няма, не се напипва нищо, докато в съня напипах...
В края на май по други оплаквания /прилошаване/ бях на лекар, изследваха ми сърцето, преслушваха дробовете и изследваха кръв, абсолютно нищо нямаше, всичко беше в нормите. Но от тогава може много неща да са се променили, не е гаранция.
Маниак как е баща ти сега? В какъв стадий са хванали рака, лекуват ли го някак? По немските форуми чета, че има хора, които от 6 години са с открит рак на белия дроб, и още ги лекуват, но са живи. Но повечето мнения са отчайващи и повечето хора си отиват за 1-2 години въпреки всички усилия за лечение.

Заключена

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”