ЛИЧНИ ДИАЛОЗИ (разни)

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » ср сеп 02, 2020 9:20 am

На мен само 1 път ми се е случвало да ми искат карта, та се учудих чак, беше миналата година в Равда :D
Summer!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср сеп 02, 2020 9:30 am

Това ви е мутренския Герберистан.
Преди две години резервирах през букинг.ком стая в Созопол, но си беше нормален хотел в къща с постоянна рецепция. Също накрая се плаща. Както е в цяла културна Европа. Никога не плащаш отначало. Леберкеза сигурно се е набутал в най-евтината дупка в Созопол. Затова са го минали на черно.
А това попълване на запад рядко го има. Последно като бях в Швейцария казаха че вече е платено чарз кредитната ми карта в букинг и готово. Имаше безплатна напитка за добре дошъл, но нищо не съм попълвал. И имаше веган закуска специално за мен, защото в букинг оставих коментар, че съм веган. Знаят как се прави туризъм там. В България немислимо.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср сеп 02, 2020 10:59 am

На много места се попълва карта. ;)
Макс, а химикалка бяха ли ти оставили? :laughm: Или ти си вече на маркери? :lol:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет сеп 03, 2020 6:38 am

Тази година, както и обикновено де, но особено тази...яки шмекерии се правят на всичко. От нечуквани бележки до такива с променена група за по-ниско ддс и тн. А там с осигуровките ко става ухаа...
Поне такова нещо с личните карти на нашия хотел не правим. Въвеждаме всички. Но такава практика си е имало още от едно време...
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет ное 27, 2020 10:39 pm

Martin_Lozanov написа:
пет ное 27, 2020 2:50 pm
Във Велинград съм, около 12C е, тъкмо за джин с тоник на външния басейн
Препоръчай ми някой хотел във Велинград, че обмислям скоро да го посетя.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Martin_Lozanov
Регистриран: нед юли 10, 2011 2:39 pm

Мнение от Martin_Lozanov » съб ное 28, 2020 9:26 am

Вела Хилс, където съм в момента е много приятен, но тук спа-то е по-малко.
Арте СПА, но там си със закуска и вечеря, сега навсякъде изхранването е по стаите.
Инфинити, също с мн хубаво спа и голям външен басей, пак е със закуска и вечеря.
Ако не си ходил до с. Баня, до Банско, с 2 ръце ти препоръчвам Хот Спрингс - имат си собственно стопанство и всичко в ресторанта е мн вкусно, термозоната е доста богата, басейните са чудесни. И тук е със закуска и вечеря.
Зима, сняг, камина и червено вино :)

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » съб ное 28, 2020 9:33 am

Хот Спрингс е ултра добро място :flourish:
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » съб ное 28, 2020 12:12 pm

и в 2 та хотела съм бил,водата е под съмнение колко е минерална
Арте е за "патрони" много скъпо но си заслужава повече парите от Вела Хилс откъдето ми взеха 50лв. от портмонето камериерките :evil:
Наредени са хотелите на един дамар и е мъка с мин.вода гранд х. Велинград,х.Олимп, Селект,Вела Хилс,Камена,Акватоник,Свети Спас..
Акватоник е с що годе топла мин.вода,Камена също но е мизерен ,Селекта беше добър, Олимп и гранд х Велинград горе долу.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб ное 28, 2020 11:13 pm

Благодаря ви! Полезна ми е информацията, че мноого отдавна не съм ходил във Велинград! :thumbup: :thumbup:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » чет яну 21, 2021 8:05 pm

Какво се случва с двама от най-активните участници във форума,ИТМПМ и Geoge?Първият от лятото го няма,а вторият след инцидента в Стара планина също изчезна.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет яну 29, 2021 5:52 pm

Mavrud написа:
пет яну 29, 2021 3:32 pm
lancelot написа:
пет яну 29, 2021 3:26 pm
gogomana написа:
пет яну 29, 2021 7:39 am
По ЕС и GFS снеговалежите тази вечер в София са увеличени. Силно ще вали след полунощ и до сутринта. Очертава се приятна са окото гледка
Да, държат си ЕС от доста време за сняг през нощта. Първоначално мокър, към сутринта вече по-сух. В момента дават 15мм сняг за тук, половината мокър. Интересно ще е. ГФС са по-скромни, но и те дават 2-3 см нови. Нулата ще навлезе над нас някъде по средата на нощта.
Може да има доста прилична нова покривка. Едни 10 см за Бояна не са мираж, ама може и за центъра. Определено ще е любопитно какво ще се случи.
Защо само за Бояна се говори като висок квартал ? Къде отидоха Симеоново, Княжево, Драгалевци, Горна баня, Витоша-ВЕЦ Симеоново, Киноцентъра, а дори високaта част на Сеславци.
Там е най-престижно да живееш от цяла София. Затова. Останалите сме по-селски квартали. :grin1:
Ахмед Доган също се рекламира с Боянските сараи, а реално живее във вилна зона Беловодски път. Бедняк! :laughm:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пет яну 29, 2021 5:56 pm

:grin1: Вие пък го обърнахте на лична основа.
Висока София визираме с Бояна, не може да ги изброяваме всичките. :grin1:
Иначе веднага се разменям от при мен за Княжево или Симеоново или Драгалевци някоя къщичка. :grin1:
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пет яну 29, 2021 6:09 pm

В Бояна не серат ли в ями? Или не в целия квартал?

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пет яну 29, 2021 6:18 pm

Не само че серат в ями, ами по едно време имаше обилни дъждове и съдържанието на ямите преминаваше през дворовете :laughm: Това за Драгалевци май се отнасяше. :hmm:

Инак къща с двор е истината и по-далечко от Сф. :wink:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » пет яну 29, 2021 6:27 pm

МДа като Варненските "елитни" квартали :grin1: Дето са били вилни зони и лозя преди години и никога не са предвидени улици и канализация и няма разминаване в някакви тесни пътеки.Един ден в селата до градовете имотите ще са много скъпи според мен , там има инфраструктура поне (не е близо лозя) и може да се направи като квартал с яки къщи.Но не мога да си обясня , тия дето набиват луди пари за скъпи къщи и газят в калта и лайната?

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”