ЛИЧНИ ДИАЛОЗИ (разни)

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

mnn
Регистриран: чет дек 16, 2010 12:02 am

ЛИЧНИ ДИАЛОЗИ (разни)

Мнение от mnn » ср яну 11, 2017 11:40 pm

lancelot написа:Само че от метео гледна точка се гледат сантиметрите също ;)
А при мен е добавило 6-7 поне.
Освен това умерено-силен сняг си е за отбелязване.
Ти не си тук и се скъса да ревеш от разстояние, при положение
че всички сме съгласни с теб, че снега е пърхав :dontknow:
Тежестта пада върху КОЛИЧЕСТВАТА- кой каквото иска да приказва, това е на първо място по доста причини и най-ясната е, че от това зависи бъдещото задържане. В случая съм съгласен за отбелязване, но колко страници се изписаха за това количество и колко мнения имаше от Бургас примерно с тяхното количество ? Риторичен въпрос. Не искам отговор. Мен неща, които ще се изпарят буквално след часове, не ме впечатляват толкова.

mnn

Мнение от mnn » чет яну 12, 2017 12:02 am

elenaRudolf написа: Обаче в Младост мислят като него (mnn) - там интензивният пухест сняг не е направил и 1 см покривка. А при мен в Лозенец са 3-4 см - има си ги, сега проверих. Наистина това е най-пухестата покривка, която съм виждал през живота ми, повече не може и да бъде. Разбирам, че ти (mnn) адмирираш неотбелязването на никаква нова сп в Младост, но според мен когато такива явления са факт, е по-хубаво да се отбелязват, ако ще да се получат и от 0,0000001 литра.
В момента прелитат нарядко снежинки и няма изясняване все още.
Не се опитвай тънко да ме намесваш в неотчитането им и да си слагаш някакви твои думи. Това си е техен проблем, че не излизат да отчитат перушината и не излизат нощем като цяло. Аз никога, ако работех там, нямаше да си позволя да правя такива неща, но факт е, че не струва този валеж и не виждам повод за радост, като слънцето ще му види сметката, но това си е до човека в крайна сметка. Аз в случая омаловажавам валежа именно заради количеството и същите коментари пиша и за Видин. Ако се върнете, ще видите, че пиша "кух" сняг и видях вчера какво последва след като пекна.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » чет яну 12, 2017 12:17 am

mnn написа:
lancelot написа:Само че от метео гледна точка се гледат сантиметрите също ;)
А при мен е добавило 6-7 поне.
Освен това умерено-силен сняг си е за отбелязване.
Ти не си тук и се скъса да ревеш от разстояние, при положение
че всички сме съгласни с теб, че снега е пърхав :dontknow:
Тежестта пада върху КОЛИЧЕСТВАТА- кой каквото иска да приказва, това е на първо място по доста причини и най-ясната е, че от това зависи бъдещото задържане. В случая съм съгласен за отбелязване, но колко страници се изписаха за това количество и колко мнения имаше от Бургас примерно с тяхното количество ? Риторичен въпрос. Не искам отговор. Мен неща, които ще се изпарят буквално след часове, не ме впечатляват толкова.
Нормално да се изпишат много страници, все пак доста форумци в момента са в София, не виждам проблем с това.
Все пак имаше и силен снеговалеж и създаде доста проблеми.
Да не говорим също, че е красиво явление. Ние от тук не е робот, иначе щяхме да пишем само цифри. Красотата на климата също е съществена част от този форум.
Неслучайно качих и снимка, на която се вижда положението, понеже си момче на фактите, което уважавам, ето сам можеш да прецениш :

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58795FA4

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » чет яну 12, 2017 12:21 am

mnn написа:
elenaRudolf написа: Обаче в Младост мислят като него (mnn) - там интензивният пухест сняг не е направил и 1 см покривка. А при мен в Лозенец са 3-4 см - има си ги, сега проверих. Наистина това е най-пухестата покривка, която съм виждал през живота ми, повече не може и да бъде. Разбирам, че ти (mnn) адмирираш неотбелязването на никаква нова сп в Младост, но според мен когато такива явления са факт, е по-хубаво да се отбелязват, ако ще да се получат и от 0,0000001 литра.
В момента прелитат нарядко снежинки и няма изясняване все още.
Не се опитвай тънко да ме намесваш в неотчитането им и да си слагаш някакви твои думи. Това си е техен проблем, че не излизат да отчитат перушината и не излизат нощем като цяло. Аз никога, ако работех там, нямаше да си позволя да правя такива неща, но факт е, че не струва този валеж и не виждам повод за радост, като слънцето ще му види сметката, но това си е до човека в крайна сметка. Аз в случая омаловажавам валежа именно заради количеството и същите коментари пиша и за Видин. Ако се върнете, ще видите, че пиша "кух" сняг и видях вчера какво последва след като пекна.
Така да бъде. Може да излезе, че аз те забърквам много хитро в аферите на Младост, но ти повече се забъркваш сам. Защото винаги, когато скачаме срещу малкото сантиметри дадени от официалната станция, ти се намесваш и ни отрезвяваш, като посочваш литрите. Ок, ние този урок го научихме и вече обръщаме внимание, че литрите са малко. Нямаме проблем с това.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

mnn

Мнение от mnn » чет яну 12, 2017 12:21 am

Ако беше през деня, вероятно щеше да има двойни страници. За тогава ще е ок, но пък си има тема и за пътна обстановка. Сега не виждам кой знае какво. В селата са още по-зле пътищата. При вас поне чистят добре.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » чет яну 12, 2017 12:27 am

В случая въобще не чистиха, а това беше централна градска част.
За мен подобни данни са ценни, може да помогнат на някого.
Според мен много ги изненада този валеж сега вечерта, продължил няколко часа и оставил 5-8 санта средно.
В Младост нямам идея дали е валяло и защо не отчитат ръст в покривката, но това е друга тема, там е ясно отдавна, че за нищо не стават. Много пъти са давали по 1 см покривка, въпреки че не е имало и тн.

mnn

Мнение от mnn » чет яну 12, 2017 12:37 am

И с това, че за нищо не стават не съм съгласен (имат много трески за дялане, но такива крайни коментари са прекалени). Те си отчитат микроклимата за там. Да, в столицата не мерят по-често, но когато мерят, си е така за техния район. Но българинът е свикнал да си гледа пред своя задник т.е. пред своя блок, двор, да не зачита правилата и да говори за станции после как видиш ли пресния пример в Морската градина на Варна не може да има 11 см, защото пред нечий задник е 20 см, което просто смешно и не мога да повярвам, че възрастни хора пускат такива абсурдни коментари, при положение, че са на 2-3 км от станции, а всички трябва да са разбрали, че има микроклимат в градовете и това не е нещо невиждано, както при локални валежи. В случая беше локална ситуация, но видима- при дъжд няма как да има допълнителна СП.
А като толкова се съмнявате в Младост, отидете до НИМХ. Аз ще меря в Студентски на открита поляна далеч от блокове и дървета. Вероятно ще е в парка на УНСС и ще гледам да няма дървета там. Ако има около 30 см, значи по-надолу в Младост нещата са ок. Това за мен ще е достатъчно.

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » чет яну 12, 2017 12:40 am

Като пристигнеш в четвъртък може и да няма 30 см там, защото сигурно ще има доста слягане.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

mnn

Мнение от mnn » чет яну 12, 2017 12:45 am

След 13-14 часа ще видя. Със сигурност ще е слегнала, но пак ще даде ориентир за това в Младост. А вече, че текущата СП в Младост няма да я мерят през 3 часа е ясно на всички и оттам средната дебелина отива на боклука.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » чет яну 12, 2017 12:47 am

мнн, дръж се с уважение, почваш сериозно да се излагаш.
Вече няколко мнения се отнасям с уважение към твоята позиция, нека да е взаимно. Не знам на колко години си и колко си запознат със софийския климат, но не се изказвай неподготвен. Съгласихме се с теб за количеството, въпреки че ти го мериш от 200 км разстояние, не създавай излишни спорове. Досега винаги съм те уважавал, че си фактолог, нека остане така :thumbup: :)

mnn

Мнение от mnn » чет яну 12, 2017 12:51 am

Като не познаваш някого, нямаш право нищо да казваш и най-малкото да даваш примери. Вземи ела на някоя форумска среща по-добре, че не си идвал нито веднъж.
Аз не се излагам. Просто чета някои абсурдни неща, но явно на някои не им прави впечатление. Примерно се писа, че от 21 см пух след 12 часа нищо не е спаднало т.е. против физиката е всичко. Но в крайна сметка всеки си има глава на раменете и си е негов изборът дали да се самозаблуждава.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » чет яну 12, 2017 12:54 am

Брат, отказвам се, имам чувството че си на 15 :grin1:
Ти почна с някви примери какви били българите, слагане под общ знаменател и тн. Несериозно е.
Прав си за всичко, няма грижи :thumbup: :)

mnn

Мнение от mnn » чет яну 12, 2017 12:58 am

Просто дадох пресни примери с някои неща за мнения да уточня, а не за конкретни лица. Когато стане нещо, прекаляванията понякога идват в повече и за обективнитите хора са видни някои мнения. И писах в единствено число, като пример, а не под общ знаменател. Но с писане не се разбират някои неща. За това са и форумските срещи. Който има нещо да пита, се решава и идва. Никой не изяждаме там.
И пак усещам някакви тънки намеци. Количеството споменавам за официалната станция само и имам очи да го видя от 250 км.
Мисля, че нещата се изказаха. Аз казвам, че си продължавам да си преценявам на кое да отдавам повече значение и на кое не.
Последна промяна от mnn на чет яну 12, 2017 1:03 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » чет яну 12, 2017 1:00 am

На мен винаги си ми бил симпатичен, просто понякога се запъваш твърде много. През цялото време се повтаря от всички, че снега е кух и китайски - некачествен, дори никой не е спорил с теб :)
Относно срещите, и на мен ми се идва, но за съжаление за момента не намирам време.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » съб яну 14, 2017 11:21 am

blue написа:Оппа сега и напече слънце! :clap: :clap:
При мене е +6.1 градуса. Подухва много приятен западен ветрец.
АС Мандра обаче е вече +8.8 °C :shock: :grin1: :grin1:
Голям теч е навънка! :D :buble:
wilkosz написа:Айде бе няма ли кой да го спре този трол? Вчера вече имаше недоволни от поредните му тролски изяви, днес продължава! :nono:
Макс, комунист си бил и комунист ще си останеш завинаги. Различни гледни точки за теб не съществуват. Ти се радваш на снега (мога много лесно да ти извадя твой пост подобен на моя но с обратен знак )но когато някой се радва на топлото и слънцето не може. :palm: :palm: :palm: Отдавна спрях да чета и споря с разни ***** няни ***** - явно и с теб ще направя така в името на мира на форума. :wink:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”