Бум на миризливки в страната !

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » вт окт 16, 2018 10:04 am

Във Варна също има доста скапани миризливки.Има обаче и оси навсякъде по Черноморието , дори в градовете , не знам какво става тая година , навсякъде са.А миризливки си имаше и миналата година доста.Нещо става последните години.Преди години да съм виждал 1-2 за цяло лято

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт окт 16, 2018 11:51 am

Страшно много оси имаше като брахме лозето. Дори стършели се навираха в гроздето, друга година не съм виждал. А миризливки постоянно мяркам на терасата. Някакъв каламитет.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт окт 16, 2018 4:09 pm

Да, в Русе наистина са твърде много напоследък. Докато в София 1 не съм видял. В общежитието ме тормозят комари и мухи, но нищо необичайно. Оказва се, че да победиш дървениците е много по-лесно - 2 пръскания край. :) А замрежаването спира наполовина потока на въздух и при това южно изложение не бих си го причинил.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » вт окт 16, 2018 4:30 pm

Тук миризливки почти няма,повече имаше през септември,ама в рамките на нормалното,както всяка година.Тези дни обаче ми прави впечатление нашествието на калинки.Летят навън като мухи,то мухи няма вече толкова. :laughm:

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » вт окт 16, 2018 4:49 pm

Калинките мисля че се хранят с листни въшки. За да има много калинки явно е имало много листни въшки. Или естествените им врагове са намаляли. Все има обяснение.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » вт окт 16, 2018 9:00 pm

Тъкмо утрепах още една.... направо са егати тъпите същества, лети ми до лампата 5 минути и не каца никъде... не се сдържах и я фраснах, хубаво че я отрих после къде е паднала.. :D Хубаво и,че не замириса.. хаха

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » вт окт 16, 2018 10:36 pm

Добре,ама и през затворени прозорци ли успяват да влизат :hmm:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср окт 17, 2018 3:58 am

Ами ако оставяш прозореца си леко отворен без комарник и си влизат. Като цяло и по дрехите се лепват и пак влизат. В Русе тая година е просто ужас. По центъра и тн надали има много, защото там яко пръскат, ама по дворовете в околията е просто шит. Има зелени, сивкави и кафяви миризливки. И летят супер безцелно. Сега баба ми прибрала цветята и къщата се напълнила с миризливки. Били в пръстта в саксиите.. :lol:
Бахти съществата. Явно пороите лятото са ги развъдили...
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » пет окт 26, 2018 9:54 pm

Миризливките миришат само когато са узрели,тоест първо са зелени ,после си сменят цвета на кафяв и тогава миришат!

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”