"ЗА" или "ПРОТИВ" премахването на лятното часово време ?

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб окт 24, 2020 11:11 pm

На много места има брутални несъответствия. Виж също Русия. Ами западна Испания или Аляска. Там отиват 2 часови пояса на запад. Поне там е по-светло по до късно, което е добре. Ами Сърбия? Там са много прецакани. Значи само на 70км на запад от нас в Димитровград и Пирот се стъмва с час по-рано от нас. В Чикаго също беше много прецакани. Лятото се стъмваше още в 8 и нещо. Супер депресиращо беше. А само 30 мили на изток бяха с час напред. Мега простотия! :thumbdn:

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед окт 25, 2020 8:30 am

raptor написа:
съб окт 24, 2020 1:43 pm
SKYLINE написа:
съб окт 24, 2020 1:19 pm

Пълна глупост - проблем е да се върти един път на 6 месеца 1 час? Айде стига гейски тъпотии, сега като се съмва в 8:30 при нас ,а в северна Германия в 10 ще видим колко е "по-добре" :laughm:
Пълно безумие е това, не глупост. Декември и януари ще се съмва в 9, всички ще ставаме по тъмна доба сутрин, което зимата си е доста неприятно усещане. Дано все пак се преразгледа това решение, защото в допитването са участвали под 1% от европейците, а масово овцете не вдяват до какви последици ще доведе. Хубавото е, че все пак са решили да оставят лятното часово време, защото би било още по-криво лятото да ставаш като е напекло и ударила жегата, а вечер в 8 да е тъмно....
Точно така! Зимата ще съмва много късно, поне 4 месеца. А хората трябва да ходят на работа по тъмна доба и по време на най-ниските температури от денонощието! Ще се увеличат и инцидентите. Ще се стъмвало малко по-рано лятото. Хората едно време ги е греЯло по-рано да съмва да ходят на нивата, сега всички ги грее да се гъзареят до късно по кафетата...
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед окт 25, 2020 8:42 am

Глупости! Сега като се съмва в 8 каква е разликата? София в 07:30 е супер задръстена заради карането на децата на училище. Отново е най-студената част от денонощието. Оставането на зимното време ще навреди много и на туризма. Представете си лятото слънцето да залязва в 8 без нещо. На плаж можеш да стоиш до 7 или дори 6:30. Ако сме само на лятното зимата ски пистите ще работят до 17:30. Ще е супер! Сега масово последните лифтове са до 16:30. Освен това по-дълъг ден зимата ще намали инцидентите, защото хората ще се връщат от работа или от уикенд по светло. Испанците много хубаво са го измислили да се стъмва чак в 11 и да е тъмно до 9. ;)

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » нед окт 25, 2020 8:55 am

Аз мисля, че и преди съм казвал, но за мен най-добре е да си останем на сегашния режим със смяната на времето. Не виждам никакъв проблем два пъти годишно да мърдаме с един час времето, не знам какъв толкова стрес и шок получават някои хора от това. За жалост нещата обаче все по-сигурно отиват натам да си стоим само на едно време. :thumbdn:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » нед окт 25, 2020 9:38 am

Аз съм твърдо за перманентно лятно часово време. Кефи ме лятото, че е светло до 10 часа и че след работа имам още няколко часа ден, в които да си правя разни работи - спорт, пиене на бира в парка и тн. Не копам на полето и нямам никаква полза да се съмва в 4 часа през лятото, обаче стъмването с 1 час по-рано ми бърка в здравето. Съмването по-късно през зимата също не ме бърка. Това си е мое лично мнение, ясно е, че всеки си гледа от собствената камбанария и си дърпа към това, което го кефи и му афектира живота най-позитивно(най-малко негативно), а кое е най-добро за обществото като цяло е трудно да се каже. Факт е че тая смяна е доста досадна, особено от зимно към лятно, когато спим 1 час по-малко.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед окт 25, 2020 9:42 am

weather_master написа:
нед окт 25, 2020 8:42 am
Ако сме само на лятното зимата ски пистите ще работят до 17:30. Ще е супер! Сега масово последните лифтове са до 16:30. Освен това по-дълъг ден зимата ще намали инцидентите, защото хората ще се връщат от работа или от уикенд по светло. Испанците много хубаво са го измислили да се стъмва чак в 11 и да е тъмно до 9. ;)
Сутрин ще трябва да отварят по тъмно курортите. Ти като програмист извършващ сериозна умствена дейност изискваща много енергия, в коя част на денонощието си най-ефективен? Не знам това може да е индивидуално според биоритмите на човек, но според мен до обяд човек е най-ефективен. Повече работа се върши сутрин като че ли. Капацитетът на човек е по-голям тогава. Изтегляйки това време по към нощта, май няма да е добре. Верно е, че съвременния начин на живот е вечерта, ама дали е по-здравословно това? И защо у младите неврозите са много повече отколкото при бабите и дядовците? Да сте чували да са изпадали в депресии прабабите ви? Може да са живели и бедно и скромно, с много несгоди, ама са ценели живота и са умеели да се веселят много повече от нашите поколения. Въпросът не е изглежда толкова прост. А испанците не ги давай за пример, там яко са се изджендерафили, може и заради късното стъмване да е :wink: :grin1:
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пон окт 26, 2020 7:08 pm

ncuxap написа:
нед окт 25, 2020 9:38 am
Аз съм твърдо за перманентно лятно часово време. ................

Само малоумници са на различно мнение, без да чета други писания. Т е да - 100 про си прав..
Сори, неполиткоректно, но факт.
При астрономическо време във Варна юни и юли ще започва да изсветлява сутрин след 3. И да стъмва към 8 вечерта.
Аре. моля :laughm:
Има само един проблем за около 2 месеца - около тъпата коледа ще светва неприятно късно. Но зимата тъй и тъй е лайнян сезон, ще стиснем зъби за 2 месеца.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон окт 26, 2020 7:47 pm

Абсолютно на 1500% ЦЯЛ ЖИВВООООООТТТТТТТТТ съм биол за ПЕРМАНЕНТНО ЛЯТНО часово време! Най-мразя да ми е тъмно вечер!!! А след работа да е още ден е БЛАГОСЛОВИЯ!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”