"ЗА" или "ПРОТИВ" премахването на лятното часово време ?

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

"ЗА" или "ПРОТИВ" премахването на лятното часово време ?

Мнение от DANNIS » пон авг 20, 2018 9:57 pm

4,6 млн. европейци са гласували в допитването за лятното часово време

https://btvnovinite.bg/svetut/4-6-mln-e ... vreme.html
4 милиона и 600 хиляди граждани на Европейския съюз са дали мнението си дали да бъде отменено или не лятното часово време. Допитването беше организирано от Европейската комисия.

Причината е, че се увеличава броят на хората, които смятат, че смяната на стрелките е затормозяваща и неефективна.

Вече 39 години у нас, настъпи ли краят на месец март, преминаваме към лятно часово време и местим стрелките на часовника с час напред и така спим с час по-малко. Така правят в повечето държави от Северното полукълбо.

На картата на света се виждат страните, които използват лятно часово време – оцветени са в синьо.Червеният цвят е за тези, които никога не са местили стрелките на часовника, а в оранжево – тези, които са се отказали.

Изображение

Последната неделя на октомври отново ще изместим стрелките на часовниците си – с един час напред. Дали обаче за последно, тепърва ще разберем.
За мен лично няма никва полза от тва местене на часовника и дано да е за последно този есен !

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон авг 20, 2018 10:13 pm

През октомври - с 1 час назад! ;)

Само да вметна, че червеното в Африка е в много "удобни" държави, където в рамките на годината продължителността на деня се колебае съвсем символично :laughm: . А иначе, аз съм раздвоен за смяната, почти ми е все едно дали ще я махнат, но през лятото ще стане малко гадно, ако останем на зимното време, защото ще се стъмва много рано и ще намалее "купонът" по светло вечер :grin1: ...

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон авг 20, 2018 10:23 pm

В Хамбург и така през юни се съмва още в 3 ч. през нощта, като го махнат хептен ще я оплескаме, ще се съмва в 2 ч. :green:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пон авг 20, 2018 10:43 pm

Май най-добре ще е лятно часово целогодишно. :)

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон авг 20, 2018 11:01 pm

И аз това викам... :lol:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон авг 20, 2018 11:07 pm

Ама оргиниало е зимното де.а. Много фалшификат ще дойде. Най-добре да си остане както до сега. Кофти е само първите седмица, две и после нищо.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
storm
Регистриран: вт дек 08, 2009 6:37 pm

Мнение от storm » пон авг 20, 2018 11:10 pm

И аз съм за лятното да остане.Гадно е да е тъмно зимата още в 17 часа,а лятото още в 20.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » вт авг 21, 2018 12:02 am

По-добре лятно.Така по Коледа ще става тъмно към 18 чак.Сутрините ще ги проспим за месец два и няма да ставаме по тъмно :)

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » вт авг 21, 2018 12:26 am

Нека да си остане смяната на времето. Аз съм за това.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » вт авг 21, 2018 9:15 am

Да бъде само истинското. Това изкуственото, което е наречено лятно е излишно. Нямаме нужда от тази смяна. Повече вреди, отколкото да помага. Пък и астрономическото време е едно. За пример е съседна Македония, там е час назад винаги, а природно си се стъмва еднакво с тук. Просто не знайно защо са включени в друга часова зона. Така, че няма нищо лошо и неестествено да стане, ако времето не се сменя и си остане едно и избегнем едномесечния период на ошашавен народ, на който му викат пролетна умора, а всъщност основният фактор е смяната на часа.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт авг 21, 2018 9:32 am

Само със зимното ще се изгуби лятното усещане, когато след края на работният ден слънцето все още грее и можеш да се разходиш да излезеш някъде. Есенно време на морето това му е недостатъка, че вечерите са тъмни и не е същото дори и да си в Гърция и да е топло.

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » вт авг 21, 2018 10:12 am

Аз съм да си остане както е сега, не ми харесва ако остане само едното :D
Summer!

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср авг 29, 2018 12:22 pm

NorthStorm написа:Аз съм да си остане както е сега, не ми харесва ако остане само едното :D
Аз също. Само че селските тъпунгери, както винаги, изненадани от резултата от действията си, са мнозинство. И като остане зимното време през лятото, пак ще има изненадани, от сегашните малоумници, дето се "разболявали" от смяната на времето.

Ама чакай, защо е светло в 4 сутринта, а в 8 вечерта вече е тъмно???(лятото) Ама аз не знаех, че тъй ша стани.....
Малоумните руснаци 2-3 пъти се клатеха напред-назад - първо отмяна, после уж нормалното зимно, после само лятно, а имат и "декретно", дето по принцип е с един час напред или назад(все ми е едно, дгд там) - шибаният аллах знае на кое точно са в момента, ама не го сменят. Май.
Просто запомнете: тук ще стане същото! Защото средната маса си е малоумна и не е в състояние да прецени последствията от дадено действие.

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » ср авг 29, 2018 12:48 pm

А сутрин като излизаш за работа в 8-9 вече ще е напекло и яко жега. Не мерси.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет авг 30, 2018 10:51 am

Над 80% от европейците поискаха да спре местенето на стрелките

Днес внасят проект в Еврокомисията за промяна на разпоредбите за смяната на времето

:dontknow:
...
Сега на ход е Европейската комисия. И по всичко личи, че тя ще се съобрази с мнението на европейските граждани. Още този четвъртък еврокомисарката Виолета Булц, в чийто ресор попада темата за смяната на времето, ще представи проект за промени на съответните разпоредби, съобщава АРД, позовавайки се на източници от Еврокомисията.

В допитването участниците можеха да посочат и кое часово време предпочитат - лятното или зимното. Повечето са избрали лятното часово време, но от ЕК вече съобщиха, че няма да взимат страна по този въпрос. Комисията ще остави това решение на отделните страни-членки, независимо от факта, че така много съседни държави може да се окажат в различни часови зони. Такъв е и сега случаят с Португалия, Испания, Финландия и Швеция, а във Великобритания часовниците открай време вървят различно от тези в повечето други страни от ЕС, където има общо три часови зони.
...

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”