Форумска среща на планина - Есен 2014

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

Потребителски аватар
dak_evil
Регистриран: ср юни 24, 2009 7:12 pm

Мнение от dak_evil » вт окт 07, 2014 12:22 am

Сори, но аз имам уговорка за риболов на Жребчево този уикенд. Не става така от днес за утре. Най-добре да се уговорим за ноември. По първи ноември мисля да водя моя сектор на х.Русалка. Поне такива са плановете. През октомври малко трудно ще се включа. :cry:

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » вт окт 07, 2014 12:26 am

Може и две срещи да направим, една сега, една през ноември. Даже още по добре така :) Дотук 3ма за Ехо. Аз там не съм ходил, разчитам на планинарския усет на Облака, дотук не ме е подвеждал, все на хубави места сме били с него :)
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт окт 07, 2014 12:32 am

Аз съм твърдо на работа.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » вт окт 07, 2014 9:36 am

Аз ще мога най-рано на 8, 9 ноември и можем да го съчетаем с разходката на Дак до Русалака. Балкана е супер.

А тази събота и неделя ще е вълшебството, но за който може. :grin1:

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » вт окт 07, 2014 4:16 pm

ncuxap написа:Може и две срещи да направим, една сега, една през ноември. Даже още по добре така :) Дотук 3ма за Ехо. Аз там не съм ходил, разчитам на планинарския усет на Облака, дотук не ме е подвеждал, все на хубави места сме били с него :)
Природата около х.Ехо е невероятна. Ходил съм там през всички сезони. Красота! Отивайте този уикенд, а по-нататък пак. :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт окт 07, 2014 4:22 pm

Каква е идеята по-точно :-? - до къде се ходи с кола, ще има ли преход и колко дълъг, за ходене с преспиване ли става въпрос всъщност и т.н. Доста по-голям шанс за набиране на желаещи има, когато са дадени повече подробности ;) ...

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » вт окт 07, 2014 4:53 pm

И аз не съм ходил на хижа Ехо, но знам, че е много красиво место. Дайте да се организираме, който може за този уикенд, въпреки че Цецо и Дак няма да могат, след това и с тях :) Има няколко варианта единия през село Клисура, друг вариант е от северна България от Рибарица или откъм Васильов. Времето ще е добро, така че не би трябвало да имаме проблеми.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » вт окт 07, 2014 5:23 pm

С преспиване, с кола до Беклемето, от там около 4 часа ходене по билото. Сега като видях къде се намира, оказа се че съм бил в района, по-точно съм бил до хижа Козя стена. Наистина е много красиво в тоя район и не е трудно за ходене. Идеално място, дори за кашкавал туристи.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

simovremeto

Мнение от simovremeto » вт окт 07, 2014 7:43 pm

Може и от Розино, Хлисто Даново и Клисура. И до трите има влак и се стига с кола. Ходенето според възможностите и маршрута е между 3,5 и 5 часа. А на хижа Ехо е страхотно, а гледката от близкия връх Юмрука също си заслужава. Но както казах аз съм аут за съботно-неделни излети до 8 ноември.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт окт 07, 2014 8:45 pm

Най-готино ще е да се ходи с влак. :laughm: :arrow:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт окт 07, 2014 8:55 pm

Radoslav Petkov написа:Най-готино ще е да се ходи с влак. :laughm: :arrow:
Миналата година пътувах с влак до Бургас
Еее няма да го повноря
Единственият ми хубав спомен беше как ни прасна една бура,мисля,че беше суперклетка,при която едно купе със забравен прозорец и никакви хора вътрие се напълни с лед и започнаха да се търкалят зърната по коридора
Иначе БДЖ е просто смрат от всякъде :grin1:

simovremeto

Мнение от simovremeto » вт окт 07, 2014 9:25 pm

Radoslav Petkov написа:Най-готино ще е да се ходи с влак. :laughm: :arrow:
Ами за такива случаи е най-подходящо, защото става по-разнообразен прехода. Не нужно да се връщаш в изходната позиция и имаш голяма свобода за маршрути.

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » вт окт 07, 2014 10:37 pm

До Ехо съм ходил от Беклемето, Христо Даново, Розино и Клисура. От север не съм се качвал. От Беклемето е най-лесно. От Розино и Клисура е горе-долу едно и също. От Христо Даново съм пътувал до някъде с камион и после за 2 часа катерене до хижата. От Розино през Дългата поляна е гот! Последно го качвах от Клисура. Приятен преход също. Но най ме кефи от Беклемето, защото се върви често по билото, а минаването през вр.Козя стена е гот, защото горе има опънато въже.
На тези, които ходят весело изкарване. През ноември съм на линия но както казах на 1-ви вероятно ще съм с моя сектор. Насъбират се ходения, жената ще се разсмърди :grin1:

Потребителски аватар
zaples14
Регистриран: нед юни 20, 2010 9:11 am

Мнение от zaples14 » вт окт 07, 2014 10:39 pm

Трябва да се има предвид, че сега май има ремонти по жп линията в участъка Златица - Копривщица. Та ако е така, едно пътуване с влак от София за Розино например ще бъде през Пловдив и Карлово и отива целия ден.

Потребителски аватар
dak_evil

Мнение от dak_evil » вт окт 07, 2014 10:52 pm

Заебете тия ходения с влак. С кола си е най-добре. Нищо, че ще се тръгне и слезе на едно място. Сега, ако изходния пункт е на някакво място до което не ми е удобно да дойда с влак, защото нямам кола, мога да дойда в София и оттам да ме вземете с кола. Но ако например срещата е с изходен пункт като Карлово /х.Левски - една добра хижа/ до там стигам лесно с влак. Наистина трябва да се погледне къде има ремонти и как ще е удобно за всички. На БДЖ не бива да се разчита много много. :laughm:

Заключена

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”