ПРОБЛЕМИ С НЯКОИ СТРАНИЦИ НА САЙТА (вкл. линкове в сайта)

Този подфорум е най-вече за по-глобални проблеми около форумите и целия сайт, свързани с цялостната атмосфера, поведението на потребителите, сигурността и др...
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

ПРОБЛЕМИ С НЯКОИ СТРАНИЦИ НА САЙТА (вк

Мнение от Stringmeteo » пон мар 19, 2007 4:40 pm

Едно уточнение. За съжаление от няколко дни се наблюдава проблем с фактическите данни (за България, Балкански полуостров и Европа) - понякога страниците зареждат много бавно. Оказва се, че това е свързано по някакъв начин със сайта, от който се свалят данните. Данните все пак се свалят, но се налага да се изчака доста (ДРАЗНЕЩО ДОСТА) по-дълго време. (По принцип скриптът сваля данните на няколко пътипрез определени интервали, в случай, че има липсващи данни за някои станции след първото сваляне.) Ако те са вече свалени изцяло и записани в базата данни на този сайт, няма проблеми. Опитвам се да уточня дали причината е в някаква промяна на формата на данните или в интернет-връзката на сървъра със сайта-източник на данните... :roll:
Последна промяна от Stringmeteo на пет юли 31, 2009 3:45 pm, променено общо 2 пъти.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Проблемът може и да се разреши бързо...

Мнение от Stringmeteo » вт мар 20, 2007 12:51 am

Проблемът наистина се оказа не в моя телевизор :) , което от друга страна не е чак толкова голямо успокоение де... Оказа се, че интернет-доставчикът на фирмата, на чийто сървър се намира сайтът, май нещо не й предоставя качествена услуга. Надявам се нещата да се оправят бързо... :( :roll:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 21, 2007 8:35 am

Време е да разберете, че имате някои права върху собствените си материали на сайта. Станал е някакъв гаф, ок, връщате се и или редактирате, или триете... каквото се налага (освен ако по някаква причина не може да се направи, тогава викате на помощ администратора :) ). Няма смисъл постоянно да правя проверки на целия сайт (не че е толкова голям и е много трудно де :lol: ) , да не би да се е скапало нещо, помагайте, поне когато можете...
Това беше провокирано от постването на два НАПЪЛНО ЕДНАКВИ поста с информация за времето от guittr :wink: . Не знам как точно е станало, надявам се не съвсем умишлено, защото е безсмислено. Много се радвам, когато има активност, но, както казах, включвайте се и вие в почистването, когато се налага, за да не се помрачава радостта ми. :wink:

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » ср мар 21, 2007 8:54 am

Ами опшитах се да ги изтрия, но неможях, извинявам се. :D

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 21, 2007 9:18 am

ОК, няма проблеми. :wink:
Обаче, това, че не си успял, вече е проблем, потенциален бъг може би? Как се опита, влезе ли в режим на редакция (кликаш "редактирай" точно под снимката)? Тогава до бутоните за въвеждане и за изчистване трябва да има още един - за пълно изтриване. Преди да се кликне върху него, се отмята и кутийката, която се намира вдясно от него (това е вид потвърждение, за да не стават случайни фалове с изтриване от невнимание...). И би трябвало след това да се изтрие. Ако си направил това и не се е изтрил, значи има някакъв проблем и ще трябва да погледна...

quittr

Мнение от quittr » нед май 13, 2007 3:09 pm

String, нещо ми се бъгва сайта.Не мога да цъкна на нищи нито на радарите, нито на моделите на GFS и другите неща.Къде е проблема на всички ли е така или???

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед май 13, 2007 3:51 pm

С 40 минути закъснение виждам това твое оплакване, но... не знам, в момента поне при мен няма никакви проблеми, надявам се междувременно и при теб да се е оправило... :roll:

quittr

Мнение от quittr » нед май 13, 2007 4:33 pm

Явно проблемът е бил в мен.Рестартирах компютъра и вече всичко си е както трябва. :wink: Но не и прогнозите на GFS. :cry:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » вт май 22, 2007 2:56 pm

Стринг, вчера в 18 ч на Ловеч е 37 литра, на Оряхово 39, а днес от 06 в графата 24 часа валеж има някакви разминавания. Сигурно не е при теб, но хвърли едно око все пак, защото в онлайна няма такъв проблем. :popc:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет май 31, 2007 7:14 pm

Edin vypros.Iizpisva mi pri vsqko vklu4vane na kompa,4e trqbva da si registriram windowsa do10 dni,ve4e do 3 dni :-? ,ako ne go registriramkakvo stava,iztriva li se???
Trqbva da vyvejdam nqkv product cey,za da se registriram,a ne go znam 6toto sym si go zapisavl ot edna zala :cool:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 31, 2007 7:26 pm

Ами честно казано, аз разбирам много малко от такива неща :oops: , колкото и срамно да звучи. Уж се опитвам да стана програмист, а не разбирам кой знае колко от хардуер и софтуер и най-вече от чисто практически неща, като как да си преинсталирам уиндоуса например :lol: , странна комбинация...
Та, в твоя случай, доколкото изобщо знам :lol: , този ключ е жизнено важен, мисля, че може да се открадне по някакъв начин от някъде, но мисля, че всяко копие, било то пиратско, си има собствен ключ (е, няколко пиратски копия едно от друго имат еднакви ключове), който трябв да се вкара, за да тръгне. Точно нещо като ключ е, с този код той ще се отключи, иначе не можеш да го подкараш. Така че ключа може да намериш, евентуално, ако си го пази, от някой, който е ползвал копие от същата пиратска партида. Ако уиндоуса ти е пиратски де :lol: , така и не разбрах какъв е. Най-добре питай този, който ти го е дал. И побързай, защото след като мине срока, не знам...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет май 31, 2007 7:32 pm

simovremeto написа:Стринг, вчера в 18 ч на Ловеч е 37 литра, на Оряхово 39, а днес от 06 в графата 24 часа валеж има някакви разминавания. Сигурно не е при теб, но хвърли едно око все пак, защото в онлайна няма такъв проблем. :popc:
Отговарям ти след дъжд качулка, но според мен в Ловеч реалният денонощен валеж е 40,4 (изяли са нещо преди това), а в Оряхово 4,5 (39 вероятно е трябвало да бъде 3,9). Трудно е да се каже със 100%-ова сигурност, но поне с 90%-ова... Мисля, че грешката пак не е при мен. Странно, какво имаш предвид с това, че в онлайна няма проблеми, кой онлайн?!...

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет май 31, 2007 11:11 pm

aktiwirah go s nqkakav paranormalen kysmet :lol: ,be trqbvalo e samo da se razdjitkam malko pove4ko i rezultata e nalice :lol:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » съб юни 02, 2007 1:12 pm

Стринг, за пореден път ти казвам, че на някои станции 24 часовите суми са грешни. Например в онлайна всичко е ОК. Ето например днес за Ново село 0 литра, а вчера в 18 ч 0,3. Преди такива проблеми с обратен знак имаше във Видин, а подобни в Пловдив, Ловеч ина други места.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 02, 2007 1:17 pm

Аз пък за пореден път те питам какво значи това "в онлайна" и за пореден път ще отбележа, че не нося отговорност за грешки извън моя телевизор. Такива данни са подали наблюдателите (радистите) на НИМХ, такива се мъдрят тука...
Ти какво предлагаш в случая?

Отговори

Върни се в “Проблеми около форумите и сайта изобщо”