НФМ - ЛЮБИТЕЛСКИ ПРОГНОЗИ - коментари и предложения

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт фев 07, 2017 11:00 am

Killerbeast написа:Сега виждам последните новости около тази тема. Много се радвам, че във форума има хора, които имат желанието и времето да продължат тази започната от мен традиция. Идеята ми беше посрещната с голяма опозиция в началото. Ето какво ми е мнението и години по-късно. В ролята си на кандидат-доктор по метеорология мога да заява съвсем категорично, че натрупаните квалификации по време на дежурствата ми в НФМ подпомогнаха изключително много в последващото ми професионално развитие. Много професионални кадри липсват интуицията, която се натрупва с правенето на прогнози. След като прочетох някои от началните мнения, се съгласявам категорично с твърденията на Иван, който много вярно твърди, че решаването на геофизични проблеми с помощта на аналитичния математически апарат изобщо не са критерий за квалифизацията на един синоптик. Като пример веднага посочвам почти всички мои колеги, работещи в сферата на асимилация на данни, които си нямат и идея как се прави прогноза за времето, но в същото време разполагат с умения по линейна алгебра и математически анализ.

За съжаление професионалните ми задължения в момента ме възпрепятстват от участие в НФМ, но държа да отбележа, че като основател на идеята силно насърчавам активно участие от активните съфорумци. Въпреки че времето ме възпрепятства да пиша активно, бих се наел да правя редакция на прогнозите в определени дни като продължаващ принос към НФМ. Дните трябва да бъдат допълнително обсъдени и подходящи предвид часовата разлика между Америка и България. Иване, какво ти е мнението по въпроса?
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 13, 2017 2:03 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет ное 10, 2017 7:57 pm

:coolsun: :rain: :dark_c: :twist: :snowflake: :snow: :thst: :shiver:

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » пет ное 10, 2017 8:00 pm

Не знам за ежедневни прогнози, но може да си направим карта с кодове по области и кратък коментар, особено преди по-сложни обстановки. Мисля, че може да има по-голям успех от тези на НИМХ.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет ное 10, 2017 8:09 pm

Е, то и прогнозите може да са само преди по-сложни обстановки, не е задължително да са ежедневни ;) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед яну 21, 2018 7:25 pm

stratega написа:Не знам за ежедневни прогнози, но може да си направим карта с кодове по области и кратък коментар, особено преди по-сложни обстановки. Мисля, че може да има по-голям успех от тези на НИМХ.
Определено това предложение става все по-актуално, предвид на... примерно някакви такива неща :laughm:

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”