НФМ - ЛЮБИТЕЛСКИ ПРОГНОЗИ - коментари и предложения

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » ср окт 31, 2012 1:07 pm

Вие се е*авате, ама човека може да не му се отдава много много, но показва желание. Почна да вади всякакви карти, а не само курека и мурека, има развитие. При някой хора става по-лесно, при други по-трудно, но като има желания човек се научава, колкото и да не му се отдава. Виждам това желание (поне зимата) така че показвайте малко разбиране към момчето...опитва се да се научи. :arrow:
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
zaples14
Регистриран: нед юни 20, 2010 9:11 am

Мнение от zaples14 » ср окт 31, 2012 2:06 pm

Мое лично мнение: не си способен да правиш прогнози, защото освен студ и сняг, нищо друго не виждаш или не искаш да видиш.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 31, 2012 11:41 pm

DANNIS написа:Какв решихте последно, ще правя ли прогнози ?
Това сериозно ли го питаш? :wink:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » чет ное 01, 2012 11:34 am

Понеже виждам, че се е стигнало до моята част...
Това, което мога да кажа е, че в момента аз наистина имам доста малко време да се занимавам сериозно с писане на прогнози, поне не и в следващите месеци, защото имам доста работа в университета. Виждам, че другите също доста рядко го правят това, а не бива.

По отношение на запитването на Данис: всеки има право на опит, но съм доста песимистично настроен по отношение на постоянството му през топлото полугодие. Един истински синоптик разглежда динамиката на атмосферата през цялото време, това е задачата му. Не е редно да се отдаваме на емоциите и да губим интерес през останалата част от времето. Така или иначе ще обмисля решението си през следващите дни/седмици и най-вероятно бих отдал тази възможност в рамките на изпитателен срок с оценка върху точността на въвежданията. :thumbup:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед дек 16, 2012 2:32 pm

Само за да посъбудя заспалата тема - има ли желаещи да се превъплътят (полу)официално в ролята на синоптици? :grin1: Подчертавам - нищо особено ангажиращо, не бих могъл да искам и стриктна редовност (при положение, че това е доброволно отделяно време). Подчертавам също, че е много желателно да се включат само такива, които наистина биха правили това с желание и не биха го усещали като някакво бреме; даже лично аз бих стигнал почти до крайност и бих поставил условие ако по някакви моментни причини на "дежурния" в даден момент прогнозист му липсва желание, той да не прави прогноза (при което няма опасност да бъде уволнен за това си провинение, даже и да не си намери навит колега да го замести :laughm: ). Също така и не бих настоявал да има стриктно дежурство, но би било добре, примерно, да има във всеки момент сравнително актуална прогноза, макар и тя да е направена преди 2-3 дни (вече дадена прогноза може да се редактира и доуточнява). Може да добавя някаква опция за нарочно въвеждане на момент, към който е направена последна целенасочена актуализация на прогноза (даже и да е пусната за първи път преди 2-3 дни), след което тя пак да се маркира на началната страница като "нова/актуална прогноза". Също така ще остане възможността за правене на коментари, забележки и добавки към прогнозата (като коментари под нея) от други регистрирани посетители на сайта, като може да усъвършенствам още малко нещата около тази опция (например с добавка на нещо като отговор/цитат на конкретно чуждо менние)...
:?: :?: :?:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед дек 16, 2012 2:47 pm

Всички искаме Данис да стане прогнозист! :jumpjoy: :jumpjoy: :jumpjoy:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед дек 16, 2012 3:02 pm

На теб по какъв начин да ти обясня, че трябва да поспреш с простотиите във форума? :hmm1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 24, 2014 12:58 pm

Почти 2 години по-късно :grin1: , отново поставям на вниманието на съфорумците за обсъждане предложението си, направено 3 мнения по-нагоре в тази тема ;) ...

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пет окт 24, 2014 1:11 pm

Аз съм навит :)

Между другото съм сериозен - ще си правя прогнозите на база интерполация (между различните модели) и мои лични знания от наблюдения (например при срудено нахлуване от СЗ как навлиза приземният студ, къде стоят най-дълго мъглите и инверсиите, къде са валежните сенки и зоните податливи на фьон и прочие :) И ще стават свястни прогноси, сигурен съм!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 24, 2014 11:00 pm

:thumbup:
Други желаещи? :P

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » пет окт 24, 2014 11:04 pm

Аз гласувам за кандидатурата на Уинди. :clap:
Реалист.

Потребителски аватар
Armaga
Регистриран: нед авг 03, 2014 10:02 pm
Контакти:

Мнение от Armaga » пет окт 24, 2014 11:23 pm

Отдавна не съм писал тук, но тук не се въздържах, защото съм категоричен, че Windy ще прави най-атрактивните прогнози тук. Подкрепям кандидатурата му.

В момента, предпочитам да уча неща по синоптичен анализ и да трупам знания, вместо да пиша врели-некипели тук.

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » вт окт 28, 2014 6:43 pm

Стринг, във връзка със запитването ти по-горе, обявявам своята кандидатура.:grin1: Само че не мога да се ангажирам с редовност - бих писал по нещо когато съм свободен и имам вдъхновение. :grin1: Което обаче може да означава както сравнително рядко (в определени периоди хич), така и сравнително често (в определени периоди дори всеки ден). Та, ако нямаш нищо против горните условия...

п.с. за хонорара ще се разберем допълнително :thumbup: :laughm: :wink:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт окт 28, 2014 9:06 pm

:thumbup: :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 31, 2014 12:24 pm

Бял облак, вече би трябвало да имаш права за правене на прогнози, даже ти дадох и администраторски права (за редактиране на чужди такива :grin1: ). Обаче не мога да ти обясня подробно как стават нещата, защото и аз вече не помня :laughm: :oops: . Надявам се да успееш да се ориентираш, след като отидеш на съответната страница (горе около главата има бутон "Нова прогноза" :dontknow: ). Би трябвало да работят нещата, макар че направих леки промени, може би ще направя и други, след постъпване на забележки и/или след като анализирам пак какво ми харесва и какво не в стария/текущия вариант...

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”