НФМ - ЛЮБИТЕЛСКИ ПРОГНОЗИ - коментари и предложения

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » вт авг 16, 2011 8:10 pm

Като за първи път не е зле. Все пак имаш още доста да се приспособяваш. Забележките на психара са точни, наистина при такова слабо нахлуване температури от 22 - 23 градуса по Черноморието няма как да се осъществят (особено като се има предвид, че е лято, при което СЗ нахлувания почти не стигат до морето и процесите се размиват още над Централна България). Впечатление ми направи и Сандански. Сравни Сандански и Видин (който е най-близо до нахлуващата ВМ). Въпреки че СЗ поток има по принцип затоплящ ефект, максималната температура във Видин не би било редно да е по-висока от Т мах в Сандански особено при тази обстановка.

Като скелет в момента няма да обсъждаме особено много, но по принцип занапред може да се опиташ да спазваш следната схема:

Предговор - не е задължителен
1 абзац - общ преглед на страната (обстановка, минимални и максимални темпепатури, вятър, опасни явления)
2 абзац - преглед на времето в планините
3 абзац - преглед на времето по Черноморието
4 абзац - общ преглед на времето над Европа (подчертаване на екстремумите)
5 абзац - прогноза за следващите (3,5,7) дни

Blood
Регистриран: съб авг 13, 2011 8:59 pm

Мнение от Blood » вт авг 16, 2011 8:41 pm

Благодаря на всички за съветите и забележките.
Поразбрах малко повечко за прогнозните модели, така че съм сигурен че прогнозата ми в четвъртък ще се доближава повече до реалността.
:laughm:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » чет авг 18, 2011 8:57 pm

Понеже нямах възможност да пиша за първата прогноза и сбъдваемостта и, ето няколко думи:
Като цяло температурите са с разминаване средно 3,75 градуса, което може занапред да се подобрява. Особено голямо разминаване има за максималната температура на град Сандански - 7 градуса. Явленията, както споменахме и по-горе, си ги обострил в голяма степен. Напълно си познал явленията за Сандански, на 50% за София, Пловдив и Варна и за останалите има сравнително големи разминавания. Като цяло всичко се свежда до опита, така че давай само напред. :)

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт авг 30, 2011 11:20 am

Едно пояснение за новия прогнозист Blood. Когато правиш прогноза за следващия ден твърде рано (още преди обяд) в текущия ден, е възможно стартовата дата на прогнозата по подразбиране (горе в реда "НАЧАЛО на периода на прогнозата:") да е грешна (може да стои все още текущия ден, тъй като съм оставил теоретична възможност някой закъснял прогнозист да си пуска прогнозата за даден ден сутринта на същия ден). В такъв случай поне тази дата трябва да се промени на ръка, за останалите параметри - не е толкова важно, но стартовият час на прогнозата е този, който се изписва върху картата за 24-часовия период, за който (уж) се отнася прогнозата...

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » чет яну 19, 2012 11:49 pm

Радвам се, че има все още двама ентуасиасти - Мартин и Иван, които продължават традицията за писането на любителски прогнози и не оставиха нещата на произвола на съдбата. Радвам се, че след тези месеци на упорита работа и кандидатстване, аз отново ще мога да съдействам за развитието на раздела, а и най-малкото се чувствам длъжен да го направя като негов създател. Затова от следващата седмица вече ще съм на линия, вече с повече свободно време, за да запълним и дните, в които няма възможност за писане на прогнози.

Ето го и новия график, валиден от 23.01.2012 година:
Понеделник - Иван
Вторник - Мартин
Сряда - Иван
Четвъртък - Мартин
Петък - Христо
Събота - редуване през седмица на Иван и Мартин; започваме с първия посочен
Неделя - Христо

Принципно имах идея и за изготвяне на интерактивни карти като тази - http://imageshack.us/photo/my-images/585/10092010w.jpg/ , но към момента не знам доколко ще имам възможност да прилагам всеки път такива анализи. Надявам се за в бъдеще тази традиция да се възобнови. Освен това замислям и да изготвянето на записи с прогнозите.
Последна промяна от Hristo Chipilski на съб фев 04, 2012 11:50 pm, променено общо 1 път.

Blood

Мнение от Blood » пон яну 30, 2012 11:05 pm

Утре не е изключено да не успея да направя прогнозата... Но засега вероятността да успея е по голяма

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » съб фев 04, 2012 11:45 pm

Frape написа:Знам,че не е това темата,но не можах да открия по-подходяща.Някоѝ ,може ли да ми даде линк от прогнозите,които правят някои наши съфорумци,защото нещо не мога да ги намеря.
На заглавната страница щракаш на Последна прогноза.

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » съб фев 04, 2012 11:46 pm

Килъре,благодаря ти много. :thumbup:

Blood

Мнение от Blood » вт апр 10, 2012 9:51 am

Тъй като виждам, че Килъра и психаря нямат време за прогнози, аз понеже съм ваканция и имам доста свободно време, мога да правя всеки ден. Разбира се ако нямате нищо против. :)

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 10, 2012 5:23 pm

:thumbup: Специално аз нямам нищо против, но си запазвам правото на директни коментари и поправки :wink: ...

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср окт 31, 2012 12:52 am

Имам едно предложение. Очевидно е, че Данис е голям прогнозист. Това момче е голям капацитет. Защо не му дадете възможност за изява ? Понеже му върви много с прогнозите, може да започне да дава прогнози тук в сайта. Пък след време може да го вземат и в НИМХ.
Предполагам, че Данис няма нищо против от тази уникална възможност. Така вече наистина черно на бяло ще се вижда дали и до колко е познал.

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » ср окт 31, 2012 1:07 am

Нека, съгласен съм да давам прогнози тука в сайта, за мен не е прoблем. :)

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср окт 31, 2012 1:12 am

Чудесно! :hsh: Сега само Стринг трябва да ти даде права.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср окт 31, 2012 8:34 am

8-) :bowdown:

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » ср окт 31, 2012 1:02 pm

Какв решихте последно, ще правя ли прогнози ?

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”