НФМ - ЛЮБИТЕЛСКИ ПРОГНОЗИ - коментари и предложения

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон авг 15, 2011 12:42 pm

Аз също подрепям идеята. Ентусиазма трябва да се насърчава. Ако момчето желае, първо да пробва само в темiтe за "Прогнози" за кратко. А и като гледам се изразява отлично (на 15г. е!) :thumbup:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт авг 16, 2011 12:54 pm

Аз съм леко скептик за тази работа, но да не убивам нещата още в зародиш с предубедеността си :grin1: ... Нека Blood да си каже двете имена, за да ги запиша в списъка на прогнозистите, днес по-късно ще му направя разрешение да прави прогнози (ако още не му е минал мерака :grin1: ), надявам се, че ще се оправи с логиката в този раздел и няма да омаца нещо :laughm: , но ако се налага винаги може да пита :wink: ...

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » вт авг 16, 2011 1:51 pm

Ако има въпроси относно методиката на правене на прогнози, може да се обърне към мене на лично. Така или иначе съм в болница в момента и имам "свободно" време. Може да направя няколко поредни прогнози тия дни, да дадем и образец. За скелета на текста бях отворил преди време специална тема. Ако случайно последната е изтрита, мога да я заложа пак в тази тема или в отнасящите се до НФМ раздели...

Blood
Регистриран: съб авг 13, 2011 8:59 pm

Мнение от Blood » вт авг 16, 2011 3:17 pm

Благодаря на всички за подкреплението!
Казвам се Мартин Атанасов.
И наистина, малко помощ от по-напредналите в тази област би била добре дошла! :grin1:

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » вт авг 16, 2011 3:26 pm

Ако искаш може още днес да почнеш. За стила можеш да се поровиш в архива, да видиш как другите участници си структурират прогнозите (последните 6 месеца съм писал само аз, така че трябва да ровиш и по назад, за да видиш останалите). Аз правя прогноза за 3 дни обикновено, ти ако искаш можеш да правиш седмична, месечна, годишна.. или за 1 ден, 2 дни и т.н., тоест както си решиш. Гледаш да пишеш без правописни грешки и не копирай прогнозата от НИМХ, аз лично ще следя за това и ще докладвам на шефа ако видя че плагиатстваш. Предполагам няма да се наложи, но все пак да кажа. Айде, успех. Ето ти и линка към прогнозата:
http://www.stringmeteo.com/contribute/s ... st.php#act
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » вт авг 16, 2011 3:34 pm

Аз ще наблюдавам за поне тази седмица, цял ден бездействам така или иначе, така че нямаш ангажимента да ми казваш. Ще гледам да преглеждам и давам насоки на прогнозите му.
Предлагам вторник и четвъртък да му дадем като пробни дни за прогнозите, след което ще видим резултатите и ще дадем насоки. Аз ще взема петък, събота и неделя.

Потребителски аватар
ncuxap

Мнение от ncuxap » вт авг 16, 2011 3:36 pm

Ок, значи понеделник и сряда за мен :) Дано се получи тая работа.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » вт авг 16, 2011 3:37 pm

Иначе като допълнение няма да е лошо да опише как точно смята да прогнозира (тоест какви методи ще използва). Дали ще ползва числени модели, синоптичен анализ и прочее, или ще се прибегне просто до гледане на сайтове от вида на синоптит.бг. Ако е последното, мисля, че трябва да се поработи малко към трупане на поне основни знания.

Blood

Мнение от Blood » вт авг 16, 2011 3:46 pm

Killerbeast написа:Иначе като допълнение няма да е лошо да опише как точно смята да прогнозира (тоест какви методи ще използва). Дали ще ползва числени модели, синоптичен анализ и прочее, или ще се прибегне просто до гледане на сайтове от вида на синоптит.бг. Ако е последното, мисля, че трябва да се поработи малко към трупане на поне основни знания.
Ами смятам да започна с прогнозните модели, дадени в началната страница на сайта!

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » вт авг 16, 2011 3:49 pm

Ясно, това е добре. Ако имаш въпроси ги задавай тук или на лично съобщение, по твоя преценка. Ще гледам да съм полезен, както и останалите от форума, надявам се.

Blood

Мнение от Blood » вт авг 16, 2011 5:26 pm

Първата ми прогноза е готова!
Ако имате някакви забележки, моля казвайте.
:buble:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov

Мнение от Radoslav Petkov » вт авг 16, 2011 5:32 pm

Планините? Черноморието? Видях за морето.

Потребителски аватар
ncuxap

Мнение от ncuxap » вт авг 16, 2011 5:49 pm

Според мен си занижил температурите, особено максималните, и си пресилил опасността от бури. Валежите няма да са масови, а захлаждането едвам ще се усети. Имаш доста да учиш за моделите, препоръчвам ти да изчетеш темите с разясненията, там има доста неща писани за тях и за разчитането им. Също и темите с прогнозите от преди не е зле да ги видиш.
Надявам се да приемеш това като градивна критика, а не като заяждане. Утре ще се види как е като сбъдваемост, но усещам че разминаването ще е сериозно. Това е нормално, никой не се е родил научен, важното е да имаш прогрес, ако напреднеш в материала след време, можеш да си бетонираш мястото. Ако тъпчеш на едно място.. ще трябва да те махнем, сори. Айде лек ти ден, по-късно и Килъра ще се включи.

Като стил не е зле, не си писал за планините, но това не е от толкова голямо значение. Имаш някои дребни грешки, изпуснати интервали и букви, но не е голяма работа. И все пак си прегледай внимателно текста и оправи грешките. Мързи ме една по една да ти ги вадя, макар че не са много, ти ще се оправиш.

Blood

Мнение от Blood » вт авг 16, 2011 6:08 pm

ncuxap написа:Според мен си занижил температурите, особено максималните, и си пресилил опасността от бури. Валежите няма да са масови, а захлаждането едвам ще се усети. Имаш доста да учиш за моделите, препоръчвам ти да изчетеш темите с разясненията, там има доста неща писани за тях и за разчитането им. Също и темите с прогнозите от преди не е зле да ги видиш.
Надявам се да приемеш това като градивна критика, а не като заяждане. Утре ще се види как е като сбъдваемост, но усещам че разминаването ще е сериозно. Това е нормално, никой не се е родил научен, важното е да имаш прогрес, ако напреднеш в материала след време, можеш да си бетонираш мястото. Ако тъпчеш на едно място.. ще трябва да те махнем, сори. Айде лек ти ден, по-късно и Килъра ще се включи.

Като стил не е зле, не си писал за планините, но това не е от толкова голямо значение. Имаш някои дребни грешки, изпуснати интервали и букви, но не е голяма работа. И все пак си прегледай внимателно текста и оправи грешките. Мързи ме една по една да ти ги вадя, макар че не са много, ти ще се оправиш.

Повече не можах да намеря. :laughm:

А между другото, къде са тези теми за които ми говориш, нещо не можах да ги намеря.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov

Мнение от Radoslav Petkov » вт авг 16, 2011 6:30 pm

Radoslav Petkov написа:първо да пробва само в темiтe за "Прогнози" за кратко. А и като гледам се изразява отлично (на 15г. е!) :thumbup:
В цитата горе

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”