НФМ - ЛЮБИТЕЛСКИ ПРОГНОЗИ - коментари и предложения

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

НФМ - ЛЮБИТЕЛСКИ ПРОГНОЗИ - коментари и

Мнение от Hristo Chipilski » съб окт 04, 2008 12:30 pm

График:

Понеделник: Gladiatora (Светослав Асенов)
Вторник: Gladiatora (Светослав Асенов)
Сряда: Killerbeast (Христо Чипилски)
Четвъртък: Killerbeast (Христо Чипилски)
Петък: Killerbeast (Христо Чипилски)
Събота: quittr (Александър Георгиев)
Неделя: quittr (Александър Георгиев)

Ако имате желание ми кажете и другите си две имено, за да ги напиша в скоби, например... на ЛС. :wink:
Последна промяна от Hristo Chipilski на съб ное 08, 2008 10:47 am, променено общо 4 пъти.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб окт 04, 2008 12:48 pm

Държиш ли на цветните цифрички и буквички?Аз мисля, че няма смисъл. :roll:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » съб окт 04, 2008 12:51 pm

Не, няма значение как се пишат, въпросът е да има прогноза, а аз ще предложа на Иван и да се показва по някакъв начин и на заглавната страница на сайта. :)

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб окт 04, 2008 12:53 pm

:rofl: :rofl: :rofl: :lol: Мисля, че скоро сайта ще се конкурира със синоптип.бг. :lol:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » съб окт 04, 2008 12:54 pm

Е какво е смешното не разбрах?

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб окт 04, 2008 12:58 pm

Ами аз много не разбрах смисъла на тази работа, на тези прогнози. Скоро ще отшуми и това увлечение. :lol:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » съб окт 04, 2008 1:10 pm

Спокойно, при мене няма да отмине, а пък на някои не им се занимава, не ги карам на сила. :wink:

Смисълът е да се информират гостите на сайта за времето, неслучайно искам някъде на заглавната страница да има някаква разработка.

Другото - самото надграждане и доразвиване на лични умения също лежат в една подобна компания, явно някои не разбират смисъла на начинанието, но така или иначе всеки си има право на глас и на мнение. :wink:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » съб окт 04, 2008 1:16 pm

Само да кажа на quittr, че и на двама ни промених абривиатурата най-отдолу, като го замених с новото наименования.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед окт 05, 2008 3:37 pm

Killerbeast написа:Не, няма значение как се пишат, въпросът е да има прогноза, а аз ще предложа на Иван и да се показва по някакъв начин и на заглавната страница на сайта. :)
От теб и останалите - конкретни идейни предложения, от мен размисълът (и скриптирането, евентуално) за това дали, кое точно от тях и как да ги осъществя, а в зависимост от точния вид на реализацията, може да имам нужда и от нечия дизайнерска (арт- :lol: ) помощ - за нарисуване на някакви символчета, примерно...

Нещо се замислих дали 1-2 теми (вкл. тази) от този раздел не станаха по-подходящи за администраторския раздел, но... ще видим, това е най-малкия проблем в случая...

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » пон окт 06, 2008 1:44 pm

Гладиаторе, искаш ли в понеделник и вторник да правиш прогнози? :)
Към Иван - та идеята ми е да е нещо като четящ се текст, подобен на този, който изписват по банките или нещо подобно на това, но все пак и ти изкажи предложения.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон окт 06, 2008 2:21 pm

Ами това за банките на първо четене не ми харесва, за да е така, трябва текстът да е много синтезиран (къс) или поне да има и къс вариант, който да се върти така :? ...

Какво бих предложил аз... честно казано, замислях се на няколко пъти по въпроса, но не много сериозно. Това, което мога да предложа за момента (не перфектно обмислено) е прогнозата да излиза на началната страница, може и в два варианта - единия съкратен (примерно само началото на прогнозата или нещо като заглавие или анонс), на по-видно и лесно място, а другия някъде долу и до там да се стига след кликване или скролиране.

Може също така, като друг вариант, да има специална страница, на която да се гледа подробната прогноза, до която да се стига след кликване на съкратения вариант (заглавието/анонса) на началната страница. Към представянето на прогнозата може да се добави включително и карта със символи и стойности за няколко града (такива са избрани и сега). Картата ще се генерира и запълва автоматично, само ще трябва да се въведат съответните стойности на температурите в няколко полета и да се изберат явления. Е, тук вече има мегдан за размишления и напасвания, в случай че се одобри и варианта с картата, колко вида символи да се избират, кой да измисли/нарисува картинките и т.н. (защото мен в подобно творчество не ме бива :lol: ). Също мегдан за напасвания има и изобщо за прогнозата - дали да има шаблон, в който да се въвежда тя и скрипта да я сглобява или да е свободен текст, дали изобщо и кой да има право да редактира прогнозите на другите и т.н...

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон окт 06, 2008 3:56 pm

Killerbeast написа:Гладиаторе, искаш ли в понеделник и вторник да правиш прогнози? :)
Към Иван - та идеята ми е да е нещо като четящ се текст, подобен на този, който изписват по банките или нещо подобно на това, но все пак и ти изкажи предложения.

Съгласен съм с предложението ти :wink: Но предлагам да започна от утре,понеже в момента имам потресаващо много работа. :evil: Или в най-лошия случай по-късно да речем около 8-9 вечерта да дам прогноза за утрешния ден,това се отнася само за днес!!!

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » пон окт 06, 2008 4:20 pm

Eми като председател на НФМ предлагам аз да правя редакции от чисто правописна гледна точка, а може би вариантът с линка е най-добър според мен. :) За рисунките може да използваме тези от метеотурнира, така че това не е проблем. За прогнозата най-добрия вариант е да е свободен текст, защото понякога ще трябва да се пишат и предупреждения за усложнени обстановки.

Към Гладиатора - може да я пуснеш вечерта, не се притеснявай, ако не успееш кажи ми аз да направя прогноза. :)

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон окт 06, 2008 5:07 pm

Варианта с линка... имаш предвид да се стига до специална страница от линк в началната страница ли?

Иначе, още няколко въпроса и уточнения:

1. По начало, освен за отделни случаи на предупреждения, прогнозата всеки ден ще бъде в сходен формат и обхват (като територия и дни), нали?

2. За рисунките... Не знам, тези в турнира съм ги правил сам, ама са така изсмукани от пръстите :oops: , че... :oops: Някой по-добър артаджия, ако иска, може да се намеси, но най-добре след като се уточнят всички варианти за възможни явления (и съответно картинки)...

3. За карта мога да сложа силно умален вариант на тази от синоптичните данни за страната...

4. За редактирането ОК, ще те пиша админ :wink: . Но все пак мисля да направя прогнозите да могат да се редактират (от теб всичките и от всеки синоптик личните му) някъде максимум до края на прогнозния интервал, за който се отнасят и след това ще остават в архив (ще могат да се гледат пак със задна дата)...

5. За усложнениете обстановки и предупрежденията сега не се сещам как точно да го направя, ще трябва да се помисли :hmm: ...

Който се сети за нещо, да го казва тука, сега е моментът да се измисли достатъчно добър варинт. Не че той няма да може да се променя и после де... Скоро ще изместя тази тема в последния раздел на форума, защото наистина не е за тука...

Потребителски аватар
Hristo Chipilski

Мнение от Hristo Chipilski » пон окт 06, 2008 5:27 pm

Да, сравнително сходен формат, който ти си го видял вече, предполагам?

Рисунките са супер!

Да, такава карта ще е най-уместна

Да, хубаво е да имам достъп до прогнозите на всички..., а другите да могат да си ги поправят, евентуално за правописни грешки и т.н....

Ами евентуално някакво празно поле, което само да се запълва при нужда...

...
А за явленията би трябвало да са максимално олеснени поне на 70% от тези в турнира, да не кажа и на 50%, като да има само основни класове време без подробности.

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”