ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПОДОБРЕНИЯ В САЙТА

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 29, 2019 11:39 am

nikolai kamburov написа:Стринг, случайно забелязах, че надолу след като мина форумите и брояча на потребители ми излизат като новини избрани топици от форумуте. От тела съм и сега за 1ви път го виждам... :laughm:
Хммм, мерси, че ме алармира, налага се да тествам разни неща, но точно това мисля да го разкарам моментално, поне засега :grin1: ...

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » съб юни 29, 2019 12:10 pm

А каква е причината за тия реклами, които наизкачаха последните дни?

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб юни 29, 2019 1:32 pm

Да, Стринг. На мен не ми хареса, особено рекламите, но не смях да кажа, защото за някои може да е хубава промяна ...
Иначе аз съм от тела, нямам никакви приложения против реклами, но никога досега не ми е излизала нито една рекламка, за което евалата.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 29, 2019 1:41 pm

Бял облак написа:А каква е причината за тия реклами, които наизкачаха последните дни?
На твоя въпрос, а и във връзка с репликата на nikolai kamburov - общо взето има една-единствена причина за слагане на реклами някъде, тоест строго погледнато са две :) :dontknow: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 29, 2019 3:31 pm

Бял облак написа:Да, но ако може да излизат данни за средната скорост и посока усреднена за 10мин, както е в първата таблица на тази визуализация. Доста по-добре ще е, отколкото да излизат моментните флуктуации. Ако това да се направи и по сроковете...
А за да се направи това и най-вече - за да е поне що-годе смислено, трябва да се направи някакво разграничение на "стандартни" и "нестандартни" станции по отношение на разположението на ветромерите и данните за вятъра изобщо и евентуално да се направи подобна визуализация само за станциите със "стандартен" ветромер :hmm: ...

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб юни 29, 2019 6:01 pm

Според мен пък няма лошо да има реклами. За тиях години Стринг всичко е правил със свои средства и време. Даже преди се чудех защо няма. Често недооценяваме колко е ценен този сайт.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Николай
Регистриран: нед юни 06, 2010 12:13 pm

Мнение от Николай » вт юли 02, 2019 12:18 pm

https://www.stringmeteo.com/synop/sf_ce ... mit=ПОКАЖИ

Абе данните във вековния архив не могат ли да се актуализират? :dontknow: За София е до 2011, а със сигурност би могъл да се запълни с данните от синопите до 2018.

https://www.stringmeteo.com/synop/semi_cent2.php
Същото важи и за този архив. Дори и от спрените станции могат да се дадат средномесечните стойности стига някой да има изтеглени бюлетините на НИМХ.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 02, 2019 12:35 pm

Предложението е смислено! :thumbup: Ще помисля как е най-добре да се направи, но специално вариантът за от синопите е малко хлъзгав :hmm: ... Специално за втория архив данните са вземани от определено място (сайт с климатични данни, май беше датски) и тях не мога (тоест не искам) да ги "фалшифицирам" по никакъв друг начин, по-скоро ще опитам пак да ги сваля от там, ако архивът още съществува :hmm: ...

Бял облак

Мнение от Бял облак » вт юли 02, 2019 12:43 pm

И като ги свалиш отново какво? Мислиш, че са обновени до по-нова дата ли? :)

Николай

Мнение от Николай » вт юли 02, 2019 12:43 pm

Основният проблем със синопите е, че понякога има дупки. Но не смятам, че те ще изменят нещата с повече от 1-2 десети. По-добре е околкото да стои празно.

Бял облак

Мнение от Бял облак » вт юли 02, 2019 12:46 pm

Ако може тези архиви да имат опция за графична визуализация би било много ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 02, 2019 12:49 pm

Бял облак написа:И като ги свалиш отново какво? Мислиш, че са обновени до по-нова дата ли? :)
Едва ли, но архивът там се води за климатични данни. Нямам представа по какви канали си вземат данните, но нашите мушмороци едва ли са им ги дали за спрените станции след спирането на станциите. :grin1: Ще видя какво точно има там след 2011 г. :hmm: ...

Николай

Мнение от Николай » вт юли 02, 2019 12:59 pm

Бял облак написа:Ако може тези архиви да имат опция за графична визуализация би било много ценно.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юли 03, 2019 4:37 pm

Бял облак написа:И като ги свалиш отново какво? Мислиш, че са обновени до по-нова дата ли? :)
Сега разчовърках това и... нищо. Няма данни след 2005г. за никоя станция, а преди имаше до 2012г., при последното ми сваляне. Това е меко казано странно :dontknow: ...

Бял облак

Мнение от Бял облак » ср юли 03, 2019 4:49 pm

Моето човъркане наскоро показа същия резултат. :dontknow:

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”