Визуализация на карта на любителски измервания

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон май 12, 2008 9:56 pm

:wink:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон май 12, 2008 10:25 pm

stringmeteo написа:...Само за сведение, изтриването на цял месец от този вид записи, за които те питам, става за 1 секунда, но записването е малко по-трудно...
Не знам, но въвеждането в сайта става доста трудно и бавно. Аз в компютъра чрез програма ги въвеждам няколко пъти по-бързо от това във сайта. Освен това днес забелязах, че когато въвеждам архивно например за 10 дни, процесора на компа бичи на 100%, което не е нормално... :?

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон май 12, 2008 10:33 pm

Ами не знам, за 10 (и повече) дни страницата на html става малко тежка :? . С каква програма ги въвеждаш? Можеш ли да дадеш някой принтскрийн, за да видя как изглежда страницата за въвеждане?

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон май 12, 2008 10:47 pm

Тази система от любителски архиви, която изгради е добра и напълно съзнавам усилията, които хвърлил за изграждането й. Твоят формат на въвеждане е пригоден за много хора. Въпреки че се слагат отметки, някои от секциите остават и създават трудност. Моята програма е пригодена само за моите нужди и затова ми е по-бърза. Въвеждането става с "черен екран", като на доса, само че е писана на друг език. Скоро ще направя и графичен интерфейс, но е голяма играчка и меко казано ме мързи...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон май 12, 2008 10:55 pm

Ами не знам, опитах се да улесня нещата максимално, но сигурно може и още. По принцип, за всеки месец полетата се избират само веднъж, сигурно си разбрал това. След това те си важат за всички останали въвеждания за дадения месец (указват се само дните за въвеждане), като могат да се променят пак, естествено. Освен това, направил съм текущите въвеждания да се записват директно като архивни - тук също може би има чат-пат кусури за оправяне, но...

А това с твоето въвеждане наистина е нещо съвсем различно. Не знам дали има начин да направя нещо подобно тука...

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт май 13, 2008 11:24 am

въпрос към Стринг:Защо краткото описание при наблюдението не ми излиза на страницата с архивните данни? :?

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт май 13, 2008 11:57 am

Това за мен е мистерия, ти май доста често ми осигуряваш компютърни мистерии :lol: . Все пак, поне за момента изглежда, че 100% е бъг в скрипта, но странно защо пак се проявява точно при теб :dontknow: . Ще го оправя, само трябва да си поблъскам малко главата...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт май 13, 2008 12:20 pm

krasi83 написа:В Костенец е слънчево и почти тихо. Температурата е 19.8°.
Краси, ако искаш мога да направя и твоите въвеждания да се визуализират на картата...

Всъщност, то вече е направено, сега се сетих :lol: ...

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » вт май 13, 2008 12:22 pm

Не Стринг, благодаря ти но аз рядко въвеждам данни, така че е безсмислено.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт май 13, 2008 12:40 pm

:dontknow: Таласъмища :dontknow:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт май 13, 2008 12:41 pm

Gladiator написа:въпрос към Стринг:Защо краткото описание при наблюдението не ми излиза на страницата с архивните данни? :?
Разбрах на какво се дължи най-вероятно, да, бъг си е, най-късно довечера ще го оправя... :?

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт май 13, 2008 12:44 pm

Няма проблем Стринг,не бързай,когато можеш :wink:

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт май 20, 2008 4:36 pm

Само за сведения да кажа,данните за миним.Т давам като не засичам Т. в определен час,а най-ниската Т. достигната след 00:00 ч.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 23, 2008 1:13 pm

Поредно запитване за желаещи да въвеждат данните си малко по-организирано. Очевидно по принцип има доста такива, които дават често текущи данни за собствения си град в съответната тема на форума (визирам Вокси, Ехх, М, Мракогор, Красото...), та ако имат желание данните им да се записват (и визуализират) малко по-систематизирано и да се появяват на картата... :roll:
Приемам също така забележки и предложения по организацията на тази част от сайта (въвеждането, записването и визуализиране на въпросните данни), чието подобряване малко зарязах в последно време...

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » пон юни 23, 2008 1:31 pm

Мерси за поканата, но аз лично мисля че няма да мога да давам непрекъснато систематизирани данни, през деня и съм на работа, вярно че имам интернет, но пък измерванията на Т, а и като имаш задача някаква от шефа..............Когато имам възможност и има нещо интерсно ще съобщавам в описателна форма в съответния раздел на форума.

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”