Конкурс "Снимка на годината"

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Конкурс "Снимка на годината"

Мнение от petet » вт окт 30, 2007 1:02 am

Предлагам да се направи конкурс "Снимка на годината".
В краят на годината например от 01 Декември до 14 Декември да може да се гласува за 3 снимки от "Галерията".
Например:

Класация:
1. URL на снимката и авторът.
2. URL на снимката и авторът.
3. URL на снимката и авторът.

Снимката победител:
Наприме може да седи като лого във форума и на началната страница на сайта,но всичко зависи от Стринг.

Според мен така ще се 'даде' стимул за качване на повече снимки.

Ако Стринг се съгласи,предлагам конкурсът да почне още от Декември.

Може да се създаде специална категория в сайта.

"Конкурси"

и под категорте да са

Снимка на годината 2006
Снимка на годината 2007 и т.н.

Чакам подкрепа! :cool:
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » вт окт 30, 2007 5:50 pm

Az sum suglasen, ideqta e dobra.
Реалист.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт окт 30, 2007 6:01 pm

Да, и според мен е добра.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб фев 16, 2008 9:30 pm

???Тая идея отпадна ли?

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 16, 2008 9:34 pm

Ами явно да...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 01, 2008 7:27 pm

petet написа:Ааа не,повече от 100х100(моят е такъв сега) става грозно

АЗ КОГАТО ПРЕДЛОЖИХ ОНАЗИ ИДЕЯ ЗА СНИМКИТЕ (КОНКУРС),НЯКОЙ ПОДКРЕПИ ЛИ МЕ? ДГД :evil:

Гладиаторе,остави този джойнт пуууу :crazy: :lol:
Gladiator написа:Ами щом го казвам,значи съм виждал подобни неща-това с надписите,а и другото не вярвам да е свръхтрудно.
Иначе това е по-скоро идея,все ми е едно,но поне да не става по-зле,отколкото беше преди.За снимките е по-вероятно да слони :wink:
Значи, аз имам само едно контра-предложение по въпроса за снимките, ако не се приеме, ще си останете с 0 :lol: . Тъй като не ми се занимава със сложни (полу)безсмислени неща, може да се направи нещо с вече съществуващата база. Снимките за т.нар. конкурс (или каквато е там идеята) няма да се слагат на някакво специално място, защото не искам да инсталирам никакви нови (грознеещи ми в повечето случаи :lol: ) приложения. Това даже няма да са снимки, а нещо като... мини-репортажи да кажем :wink: ...

Та, ето по-долу моето предложение, засега накратко, а като се избистри съвсем, и по-подробно, ако не се приеме (максимум с отделни леки промени), няма да има нищо:

Конкурсът се казва нещо от сорта на... НАЙ-ДОБЪР МИНИ СНИМКОВ РЕПОРТАЖ. Репортажите представляват описание на интересно метеорологично (или тясно свързано в времето) явление, придружено от няколко (ще уточним ограничението дали да е 4 или малко повече) ЛИЧНИ (!!!) снимки. Освен, че ще е важно снимките да са с добро качество, важно ще е също така как са подбрани и колко добре подкрепят цялостната идея на репортажа, също доколко увлекателно (и полезно за четящите го!) е направено самото описание и целия репортаж и т.н...
За основа на конкурса ще се ползва съответният раздел за качване на любителски снимки в сайта. Направил съм му някои подобрения (примерно, вече могат да се качват до 4 снимки към един пост), мисля за още някои дребни, може да хвърлите един поглед, току-виж съм получил и някое ценно предложение :wink: , съобщение за бъг... или унищожителна критика :lol: ... Е, ессстествено, че мога да открия и специален раздел само за конкурса (подобен на споменатата част от сайта, с някои леки промени, евентуално), но поне засега това не ми се вижда нужно. Да видим какви ще са реакциите, пък...

Е?

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » вт юли 01, 2008 8:38 pm

Може ли да го кажеш на кратко,че общо взето не разбрах :-?
Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юли 01, 2008 8:43 pm

Ами не може. Явно ще се наложи да се научиш да четеш нещата, за които обичаш толкова лекомислено да се изказваш (добре, че този път не го направи :lol: ), я с изкихване, я с дълбокомислено порицание, а както започвам да разбирам, ти избщо не си правиш труда да ги прочетеш внимателно преди това и да вникнеш в тях :wink: ...

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » вт юли 01, 2008 8:55 pm

:nono: :nono: :nono:
Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 03, 2008 11:07 am

Ами хубаво, значи преди съм останал с правилно впечатление, че идеята за "Конкурс на годината" всъщност няма кой знае колко почитатели...

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » чет юли 03, 2008 12:27 pm

Аз съм ЗА!!!

АЙДЕ БЕ КЪДЕ СТЕ БЕ?!?!??!?!МНОГО ВИ ЗНАЯТ УСТИТЕ,А МЪЛЧИТЕ АЙДЕ ПОДКРЕПЯЙТЕ ИДЕЯТА,ЛЕНТЯИ :x :roll:
Изображение

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет юли 03, 2008 1:30 pm

Аз съм категорично ПРОТИВ! Не е тук мястото за провеждането на подобни СУБЕКТИВНИ конкурси!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет юли 03, 2008 3:10 pm

petet написа::nono: :nono: :nono:
Да петет, и вчера пак не разбра и мой постинг и се направи на остроумен. :roll: :)

Потребителски аватар
xanthus
Регистриран: нед юни 29, 2008 4:23 pm

Мнение от xanthus » чет юли 03, 2008 6:11 pm

И аз подкрепям идеята за фотоконкурс по модела, предложен от stringmeteo - кратък фоторепортаж, свързан с метеорологични явления, придружен с оригинален коментар и някакво доказателство, че снимката е авторска (предполагам затова в идеята се "натъртва" на "придружено от няколко ЛИЧНИ снимки"). Може също да има и нещо като филтриране за несвързани с темата или не авторски снимки и нецензурни коментари.

Според мен един такъв конкурс ще разкрие на всички ни много по-интересни и впечатляващи метео-пейзажи, а може и оценяването да се преви от самите участници (тук обаче остава опасността от злоупотреба).
:)

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет юли 03, 2008 8:13 pm

Така,значи хубаво Стринг е извадил мой пост,но аз нямах предвид именно тази тема за дискусия(за конкурс).Иначе не виждам защо да не подкрепя едно такова начинание,което дообогати фактическата информация със снимков материал и да присъздаде една по-голяма конкретизация на метеоялвлението

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”