Meteo канал в youtube

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
alfa
Регистриран: чет мар 10, 2011 10:31 am

Meteo канал в youtube

Мнение от alfa » съб мар 17, 2018 8:44 pm

Момчета, гледам че с радиото май не се е получило, може би защото времето е по-интересно за гледане, отколкото за слушане :D , та предлагам ви да създадем и ПОДДЪРЖАМЕ канал в ютуб с интересни прояви на времето. Може да се публикуват клипчета, подобни на това в подписа ми или нещо друго, свързано с времето, което сме заснели и е интересно за представяне пред публика. Може би знаете, че ютуб при определени условия плащат, макар и скромни пари, на каналите. С това искам да кажа че усилията ни по заснемането на интересни явления могат освен добър документален спомен да подпомогнат и финансово сайта, който обичаме.
Кажете какво мислите, снима ли ви се, качва ли се, бихте ли си отделяли малко време за такива неща, пък ако се съберем група ще споделя и скромния си опит в тази сфера. Като начало - успешен канал на такава тема не може да се създаде от сам човек и трябва да има по-широка подкрепа от създателите си - едно поне 7-8 човека е добре да участват.

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » съб мар 17, 2018 8:55 pm

С новите изисквания за монетизиране стана твърде трудно, преди качвах разни клипчета (не свързани с времето) и печелех сравнително добри пари, но сега за да започне да печели един канал трябва да има 1000 абоната и 4000 часа гледаемост за 1 година. Аз винаги когато имам възножност снимам летните бури и понякога качвам клипчетата. Аз мога да помогна ако се направи канал - с google adsense. Имам регистриран и одобрен профил, чрез който печелех пари, лесно се свързва с ютуб, защото ако се прави нов adsense акаунт трябва да чакаш няколко седмици писмо с код за потвърждение. Също мога и да пращам клипчета когато сниимам, на който ще качва, защото вече не ми се занимава с обработка :D
Summer!

alfa
Регистриран: чет мар 10, 2011 10:31 am

Мнение от alfa » съб мар 17, 2018 9:07 pm

NorthStorm, кой ти е канала?
Според мен 1000 абоната не е толкова трудно, дори един по един да ги събираме за година все ще ги направим. 4000 часа гледания - е тук ще трябва да се напънем да снимаме интересни неща. При повечко хора, които снимат, е въпрос само на време да хванем нещо запомнящо се - дали ще е суперклетка, замръзване на Дунав, гръмотевична буря, две педи сняг за 3 март или ураганен вятър - все нещо ще излезе. За обработката мога да ударя едно рамо, за популяризирането на канала - също.

Потребителски аватар
NorthStorm

Мнение от NorthStorm » съб мар 17, 2018 9:16 pm

Ами единя ми го изтриха, щото качвах разни тв предавания и не им се хареса, защото нямах авторски права, можех да се издържам от него само :D
Сега имам един с 80 и нещо абоната, който скоро го открих, бях го забравил. В него качвах лотарийни билети :grin1:
NL Bulgaria май беше.
Summer!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 18, 2018 1:58 am

Лотарийни билети? :scratch:

Потребителски аватар
NorthStorm

Мнение от NorthStorm » нед мар 18, 2018 7:23 am

Мда, качвах клипчета как търках билетчета, такива клипчето също се гледат доста понякога, имаше едно мое с 14-15 хил гледания :laughm:
Summer!

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”