НОВИ (или подобрени стари) СТРАНИЦИ

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Потребителски аватар
zaples14
Регистриран: нед юни 20, 2010 9:11 am

Мнение от zaples14 » ср яну 18, 2017 11:58 pm

Тези, които влизат във форума от раздела "Последни мнения във форумите по теми: " няма да видят разликата.

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » чет яну 19, 2017 12:04 am

Ама никак не сте в час. Е за твa става на въпрос, буквите на кой кво коментирал в дадената тема са по-големи и е бъркащо, поне аз обърквам коя тема в кой раздел е. Все едно съм дал зоом на мозилата. :D
Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 19, 2017 12:14 am

Който видял, видял :grin1: , но да кажа, че някой ден може да има "завръщането на джедаите", защото на мен новият вариант ми харесваше повече ;) ... хм, може би :hmm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 02, 2017 4:46 pm

PETAR_YANKOV написа:Тази корава зима ни кара да се ровим в архива на АС за брой ледени дни, дни със сп, поредност от такива и т.н.
Мисля си дали Стринг не може да направи скрипт по който можем да виждаме съанциите си и подредени и по такива показатели?!

Отделно съм споделял и за подобрение на данните от АС на картата- в този си вид са много ненагледно изложени- става въпрос за районите с по- голяма гъстота на станции!?
Отделно за начесване на дадено его ми хрумна да се излъчва/ безпристрастно /нимх/ и само стандартни АС топломанска и зимоманска станция на деня, като е ясно че ъакава ще бъде с най- ниската ср.Т за деня, респективно най- висока.
Това може да се отразява в малко каренце на заглавната страница, като може да е плаващо, т.е към синоп 13.45ч станция Х ...и станция У..
Точка едно (или поне някакво нейно подобие :) ) е готова в суровия си вид :grin1: : Подневни месечни обобщения на температурите от автоматичните станции. Поне засега само от "стандартните" такива. Данните са налични само от 11.2010г., защото преди това не съм свалял срочни такива и няма от къде да измудря такава таблица и за преди това :dontknow: , но то тогава и без това е имало съвсем малко станции, те малко преди това са прохождали първите с визуализация тук в сайта общо взето :) ... Ще оправям допълнително евентуално останали бъгове. Засега не се сещам за нещо смислено като "аномалии" (без тях таблицата е малко непълна), защото е малко сложно с вкарването на "норми" за тези станции, но... ще видим дали може да се измисли нещо, поне заместващо...
Последна промяна от Stringmeteo на пет фев 03, 2017 2:00 pm, променено общо 1 път.

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » чет фев 02, 2017 5:16 pm

:bowdown: :bowdown: :bowdown: ? Бравос!!! И нека сравненията започнат сега ..... :grin1:

PETAR_YANKOV
Регистриран: чет мар 27, 2014 8:25 pm
Местоположение: в.з. Осеново, Варненско -302м.н.в./с.Левски - Варненско- 328м.н.в./гр.Варна, кв.Левски 77м.н.в.

Мнение от PETAR_YANKOV » чет фев 02, 2017 5:23 pm

Жестоко Стринг :shock: :thumbup: :bowdown:
Ето от това имахме нужда- така огромната инф. от много АС...става много интересна и достъпна!!

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » чет фев 02, 2017 5:57 pm

Stringmeteo написа: Засега не се сещам за нещо смислено като "аномалии" (без тях таблицата е малко непълна), защото е малко сложно с вкарването на "норми" за тези станции, но... ще видим дали може да се измисли нещо, поне заместващо...
Засега може да вкараш определените норми за Гложене, Маноле и Рилци.
А, гледам, че си има норма 61-90 за Царево и Боровец.
Станаха 5 АМС с норми.
Симо може би би могъл да определи норма за Орландовци, например.
Евентуално би могло и за някоя друга станция да се измисли нещо. :hmm:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » чет фев 02, 2017 6:02 pm

С тая таблицата нещата вече стават жестоки :D Като цяло благодарение на Стринг имаме достъп до по-сериозни данни от целия НИМХ , за което поздравления :thumbup:

Бял облак

Мнение от Бял облак » чет фев 02, 2017 6:10 pm

Опасявам се обаче, че при липса на интернет ще се формират дупки и не знам кой ще ги запълва. Надявам се поне по-сериозните собственици на АМС да следят и да запълват евентуални пропуски в сроковете на станциите си.

Сещам се за един вариант, с който би могло в значителна степен да се редуцират подобни пропуски. Той обаче е свързан с ангажираност от страна на поне двама-трима души. Сашо да сваля логфайловете от всяка станция и да ги праща на Стринг, който от своя страна да ги качва на видимо място в сайта. Някой друг (може и повече от един) пък от своя страна ще попълва липси в сроковете. :hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 02, 2017 6:14 pm

В някои от случаите приблизително попълване може да стане и по някакви графики (примерно по тези), макар и в общия случай те да са доста груби :hmm: ...

Ще добавя по-късно и една врътка за моментално актуализиране на месечните обобщения, в случай на редакция на данните за някоя станция, сега това е малко по-сложно...
Последна промяна от Stringmeteo на чет фев 02, 2017 6:18 pm, променено общо 1 път.

Бял облак

Мнение от Бял облак » чет фев 02, 2017 6:16 pm

Може. Но това е доста краен и груб вариант, който по-добре да не ни се налага да ползваме.

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » чет фев 02, 2017 6:18 pm

Евала Стринг! Много е ценно това визуализиране. :clap: :bowdown:
И имам един въпрос, за 01.02 за Акчелар няма данни в таблицата, а реално си има? :hmm: По принцип винаги, когато спират станциите ми попълвам липсите, така че дупки при мен няма да има, надявам се. :wink:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 02, 2017 6:24 pm

Хм, това намирисва на някакъв гаден бъг :hmm: , при Страшимирово май също има подобен проблем, ще видим, ще го мъча допълнително...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет фев 03, 2017 1:36 am

Бъгът се оказа от най-фасулските, разбрах на какво се дължи на десетата секунда :grin1: , утре ще го оправя... или може би още след малко :grin1: ... Уффф, не, явно ще е утре...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет фев 03, 2017 1:56 pm

Бял облак написа:
Stringmeteo написа: Засега не се сещам за нещо смислено като "аномалии" (без тях таблицата е малко непълна), защото е малко сложно с вкарването на "норми" за тези станции, но... ще видим дали може да се измисли нещо, поне заместващо...
Засега може да вкараш определените норми за Гложене, Маноле и Рилци.
А, гледам, че си има норма 61-90 за Царево и Боровец.
Станаха 5 АМС с норми.
Симо може би би могъл да определи норма за Орландовци, например.
Евентуално би могло и за някоя друга станция да се измисли нещо. :hmm:
Опасявам се обаче, че в Царево и Боровец ще има сериозни разлики на наличните норми с (потенциалните) норми за конкретните положения на станциите :hmm: ... Хм, абе за Боровец не ме притесняват токова, гледам, че се мъдрят някакви 1346м за официалната станция там, но за Царево може и да има отклонения от 2-3 десети в посока по-голяма континеталност на автоматичната станция :grin1: . Засега може би ще ги сложа и за там, едва ли ще са катаклизъм тези отклонения, то някои официални станции имат даже по-фрапиращи разминавания (поради местене?) между норми и настоящо положение, например Кърджали...

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”