НОВИ (или подобрени стари) СТРАНИЦИ

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » ср май 18, 2016 3:38 pm

Виждам, че на заглавната страница има една интересна добавка - моментна средна Т от всички станции. А, и валеж също. :thumbup:
Дали няма да стане още малко по-интересно, ако се добави и едно графично изображение на стойностите за Т? :hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 18, 2016 4:38 pm

В смисъл? :hmm: Нещо като средна графика за 6 часа?

Бял облак

Мнение от Бял облак » ср май 18, 2016 6:08 pm

Да, средна за 6 часа. Но може и за повече часове и дори дни, седмица, месец...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср май 18, 2016 6:09 pm

Ако се спрем на 6 часа, имам известни съмнения за ползата/метеосмисъла от такава графика. То това донякъде важи и за тези средни стойности де :grin1: ...

Бял облак

Мнение от Бял облак » ср май 18, 2016 6:40 pm

За 6-те часа може би да, няма много смисъл.
На мен специално би ми било интересно да видя една такава графика за по-дълъг период от време - седмица, месец и т.н. Интересно е какви биха били денонощните амплитуди, както и тези между затопляния/застудявания и като цяло тренда на затопляне към лятото, респективно тренда на застудяване към зимата.

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » ср яну 18, 2017 7:26 pm

Стринг, новия начин за показване на новите мнения във форума на началната страница никак не ми допада, може да не ти пука, ама аз да си кажа. :grin1:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » ср яну 18, 2017 7:29 pm

gosho97 написа:Стринг, новия начин за показване на новите мнения във форума на началната страница никак не ми допада, може да не ти пука, ама аз да си кажа. :grin1:
Малеее, добре че изрази мнение, аз много мислех дали да пиша или не, ти ми помогна :) Да, много е натрапчиво с едър шрифт, ама със среден повече ми допада :|
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » ср яну 18, 2017 7:31 pm

Мен не само големите букви ме дразнят, но и много дългия текст, примерно "КРАТКО-/ СРЕДНОСРОЧНИ ПРОГНОЗИ: 01.2017г..."»», може просто "Прогнози за времето", да не говорим, че може да се обърка с "КРАТКО ЗАТОПЛЯНЕ/ФЬОН?»ЗАХЛАЖДАНЕ ОТ СЗ-..."»» и някой да пише фактически данни в темата за прогнози.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Потребителски аватар
AlekssS
Регистриран: пет дек 03, 2010 12:00 am

Мнение от AlekssS » ср яну 18, 2017 7:32 pm

И а се чудих дали да пиша. :grin1: Бих предложил имената на темите да не бъдат изцяло с главни букви, така би изглеждало доста по-добре. :thumbup:
Нещата никога не са толкова зле, колкото изглеждат!

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » ср яну 18, 2017 7:34 pm

gosho97 написа:Мен не само големите букви ме дразнят, но и много дългия текст, примерно "КРАТКО-/ СРЕДНОСРОЧНИ ПРОГНОЗИ: 01.2017г..."»», може просто "Прогнози за времето", да не говорим, че може да се обърка с "КРАТКО ЗАТОПЛЯНЕ/ФЬОН?»ЗАХЛАЖДАНЕ ОТ СЗ-..."»» и някой да пише фактически данни в темата за прогнози.
Да, да, и за това си прав. Нека и другите дадат мнение по въпроса, на някого със сигурност ще му хареса (разни хора, разни идеали), а и Стринг взе пак има последната дума,
ние все пак да си кажем гледните точки. :grin1:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср яну 18, 2017 10:34 pm

Ееееййй, тц, тц, тц... :grin1: Преди имаше желания да променя това, защото така много хора бъркат темите (нали се изписваше име на подфорумите/разделите), сега пък има желания да го върна както си беше :grin1: ... Най-накрая се наканих и изрових начин да го направя по този начин и то сравнително добре изглеждащо и... Добре, разберете се и ще направя, каквото иска болшинството, на мен ми е абсолютно все едно, връщането в предишния вариант ще стане за 1 минута :grin1: ...

А темите не са с големи букви, а просто така, както са изписани оригинално ;) . Направата им в малки букви може да забави нежелано скрипта (може да проверя все пак това, ако се наложи :hmm: ), което не е желателно за началната страница, която и без това се зарежда твърде често и й се натрупаха десетки функцийки, които се изпълняват при всяко зареждане :grin1: ...
Последна промяна от Stringmeteo на ср яну 18, 2017 10:37 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » ср яну 18, 2017 10:36 pm

Кое е новото, при мен няма никакви промени?
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср яну 18, 2017 10:38 pm

Когато свикнеш с нещо ти се струва, че по-добро от него няма....а то вероятно не е така.Аз съм на мнение да се остави новия вариант.....

masterweather
Регистриран: чет яну 24, 2008 2:19 pm
Местоположение: София-"Mан.Ливади-Запад" 626м.н.в.; Перник-717м.н.в.

Мнение от masterweather » ср яну 18, 2017 10:39 pm

И аз се азачудих на телефона какви са тези главни букви, объркващо и вадещо очите е, после видях и на компа че е така..., аз съм за стария начин, много по- щадящо очитеи по- прегледно е...... :wink:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср яну 18, 2017 10:40 pm

Дразнещи са тия големи букви, не може да се разчетат темите така, преди се четяха по-добре.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”