ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА СЪТРУДНИЧЕСТВО С VREMETO.BG

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Потребителски аватар
ehh
Регистриран: нед окт 21, 2007 2:42 am
Контакти:

Мнение от ehh » пон юни 14, 2010 1:39 pm

Твърдо "ЗА". Даже въобще не трябва да има замисляне.
Само по този начин може да се популяризира stringmeteo.com. Пък после мислите за реклами и т.н.

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » пон юни 14, 2010 1:45 pm

Нали знаете в какво сериозно нещо се забърквате?! Искам да ви кажа, че неможе да очаквате нищо от екипа на този сайт, който е свързан с Дарик, след като продължават да крадат прогнозата на НИМХ.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 14, 2010 2:08 pm

krasi83 написа: Искам да ви кажа, че неможе да очаквате нищо от екипа на този сайт, който е свързан с Дарик, след като продължават да крадат прогнозата на НИМХ.
Точно това за краденето от НИМХ си го помислих в един момент, докато човекът говореше за финансовия въпрос, може и той да е намекнал нещо такова, а може и просто да съм си направил някаква асоциация... :roll:

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пон юни 14, 2010 2:24 pm

Моето скромно мнение (което в никакъв случай не претендирам, че е в синхрон с моментната метео конюнктура) е, че този сайт vremeto.bg (който аз не посещавам, защото не виждам нищо интересно там) не би помогнал кой знае колко за развитието и популяризирането на нашия сайт. Виж, обратното по-може. Което най-вероятно е и причината да се свържат със Стринг. Нашият сайт е най-добрия в България в областта на времето (метеорологичното:)) Поне аз друг подобен сайт не знам. Прогнозите, които правят нашите съфорумци съперничат и дори са по-добри от тези на НИМХ. И все пак, както изразиха съгласие и другите форумци по-горе, може и да има някаква полза от такова сътрудничество, но то трябва да е ясно и точно изразено в какво именно ще се състои. И след това да се реши дали да се приеме (и евентуално да се сключи и някакъв договор). Това с прогнозите е добре, но трябва така да се представи (от страна на vremeto.bg), че нашия сайт и прогнозисти да се рекламират максимално добре. Всичко това, за да може освен vremeto.bg да извличат дивиденти от нашия висок професионализъм, да извлечеме и ние нещо. :)

Станимир
Регистриран: чет яну 21, 2010 4:18 pm

Мнение от Станимир » пон юни 14, 2010 2:28 pm

Съгласен съм напълно с теб, няма какво повече да добавя :D

Потребителски аватар
donlevone
Регистриран: съб фев 06, 2010 5:01 pm

Мнение от donlevone » пон юни 14, 2010 3:38 pm

Не съм посещавал този сайт. Попадъл съм на него но не съм видял нещо интересно. Сайтове като него има,(те като цяло ползват една база от данни май) като най-много ми прилича на синоптик.бг. Според мене конкуренцията със другите сайтове ги е подтикнало да се свържат със стринг. Честно казано си мисля че те имат по-голяма полза от това. Но това не означава че съм против предложението, даже напротив аз съм за.
Поне се надявам да се идват по-вече хора тук. Изненадан съм от бройката на регистрираните потребители - 290 :? малко са.

Потребителски аватар
ehh
Регистриран: нед окт 21, 2007 2:42 am
Контакти:

Мнение от ehh » пон юни 14, 2010 5:38 pm

Ние може да познаваме повече и от който да е било сайт, но като ни липсва силата на рекламата, тази познаваемост ще си остане само за самия сайт (форум) и ще продължават да ни знаят само нашите роднини.
Така че, едва ли имаме голям избор, ако искаме нашето хоби да бъде в помощ и на други хора.

@donlevone
За какво са ти да има една камара регистрирани потребители? За да не можем да намерим после прогнозите и коментарите по обстановките покрай безспирните извън темите чатове ли?

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пон юни 14, 2010 6:02 pm

Ако е повече от 50% сигурно, че сътрудничеството с този сайт (vremeto.bg) ще направи сайта много по-популярен, нека се действа тогава. Но! Както казах и по-горе, хубаво ще е да се уточнят подробностите около това сътрудничество, след което, ако и двете страни са съгласни, да се подкрепи с договор между тях и да се радваме на живота! 8-)

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон юни 14, 2010 6:15 pm

Аз съм категорично против!
Явно повечето тук се замозабравят и не си дават сметка, че буквално преписват прогнози от моделите. Някой погледнал ли е лиценза на моделите? Едва ли там ще пише, че могат да се използват с икономическа цел. Това са големи програми пускани на огромни клъстери и стуващи цяло състояние. Освен това, това е труд на стотици учени и разработчици. Но какво ли знаете тук повечето ...
Като започнете да давате прогнози на базата на ваши данни и на базата на ваши собствени анализи тогава ще можете да се бийте в гърдите: "Ние сме велики". А не да ми оцветявате картинки на пейнт, фотошоп или незнам какво и да се хвалите с анализ на базата на анализ на модел. :lol: Въобще....
Според мен само Стринг има право (морално) да трупа някакви дивиденти, защото този човек е направил цял сайт и то без никакви икономически ползи. Дори на загуба бих казал. А повечето тук дори не си мърдат гъзовете да направят нещо. Само копират като папагали и дръстят сървърите с ненужна информация, основно снимкова и филми...
Против! Но нямам никакво право на глас. Това го приемете само като коментар! :)

Потребителски аватар
donlevone
Регистриран: съб фев 06, 2010 5:01 pm

Мнение от donlevone » пон юни 14, 2010 6:18 pm

ehh написа:@donlevone
За какво са ти да има една камара регистрирани потребители? За да не можем да намерим после прогнозите и коментарите по обстановките покрай безспирните извън темите чатове ли?
Като го написах нямах предвид точно това. Но си прав че вероятноста да стане така е голяма (да не казвам сигорна). Мисълта ми бе сайта да стане по-полулярен и по-известен.

Станимир
Регистриран: чет яну 21, 2010 4:18 pm

Мнение от Станимир » пон юни 14, 2010 6:25 pm

Мастъре, усетих за кого намекваш за анализите, но...Ти да не би сам да правиш прогнози бе?? Без моделите ли се справяш, ако е така ЧЕСТИТО ТИ СИ НОВИЯТ АЙНЩАЙН. Само не ми е ясно как ще стане като врачки да гадаем или сами да си направим моделите, еми съжалявам, но не сме толкова напред с нещата. Та нали този труд, който хвърлат учените е за хора, основаващи се на това, което дават моделите, да направят прогноза. То, ако беше иначе щеше всеки да си прави сам модел :evil:

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » пон юни 14, 2010 6:27 pm

Искам само да кажа, че професионалистите не правят свои собствени модели, а ролята на синоптиците е да анализират тези данни и да направят прогноза. На летището нещата стоят по същия начин. Всеки си плаща за данни от даден модел, за да може да състави прогноза. През лятото да не мислиш, че е лесно да имаш представа от всички тези индекси и показатели. Всъщност ролята на модела е да събира данните от синоптичните станции и да ги внася в уравненията си, за да може да се получи общата картина. Подобрения на моделите се правят все повече и повече - въвеждат се нови фактори и доста работи се взимат под внимание. А тези анализи на пейнт не са никак проста работа, трябва да се анализира набор от полета, за да се изчертае даден фронт (текущ анализ на полето + развитието и променята на фронталните зони през следващите часове). И за да не говоря наизуст - прочети и прегледай лекциите на meted.ucar.edu. Дадени са реални ситуации на правене на прогнози, включително и авиационни такива. Хората си служат с моделите и с различни данни, които получават обновени всеки ден. Никой не съставя уравнения. Изясни си малко нещата, че говориш смешни работи в момента. Ходил съм многократно в среди на синоптици, ако проявиш желание ще ти разкажа как се развива ситуацията. Неслучайно и държа доста от нещата извън полезрението на съзнателни хора тука. Не си мисли, че нямаме принос в този сайт. Но няма да се хваля, защото нарочно го крия от хора, които знаят само да критикуват. Ей точно мнения като последното са главната причина. :) Приятен ден :wink:

weather_master

Мнение от weather_master » пон юни 14, 2010 6:29 pm

Станимир написа:Мастъре, усетих за кого намекваш за анализите, но...Ти да не би сам да правиш прогнози бе?? Без моделите ли се справяш, ако е така ЧЕСТИТО ТИ СИ НОВИЯТ АЙНЩАЙН. Само не ми е ясно как ще стане като врачки да гадаем или сами да си направим моделите, еми съжалявам, но не сме толкова напред с нещата. Та нали този труд, който хвърлат учените е за хора, основаващи се на това, което дават моделите, да направят прогноза. То, ако беше иначе щеше всеки да си прави сам модел :evil:
За никой не намеквам, по-точно за никой конкретно!
Естествено, че си правя прогнозите на базата на моделите, но това са мой очаквания за мен и най-много да ги кажа на някой приятел...
Правете каквото щете. Наука не се развива на базата копи/пейст...
А специално ти, напоследък много ме дразниш! Но повече хора от езикови са доста далеч от тези неща... Айде да не кажа нещо по-силно...

weather_master

Мнение от weather_master » пон юни 14, 2010 6:34 pm

Killerbeast написа:Всеки си плаща за данни от даден модел, за да може да състави прогноза ...
Напълно съм съгласен с това. Значи тук всички сте в нарушение... :lol: :wink:

krasi83
Регистриран: ср май 16, 2007 12:03 pm

Мнение от krasi83 » пон юни 14, 2010 6:37 pm

Аз също съм категорично против, още от самото начало на НФМ и правенето на прогнозите тук. Все пак си има закони и трябва да се спазват. Неможе всеки да си прави прогнози и да ги публикува в медиите. 99,9% съм сигурен че ще се нивлечете големи неприятности, а от там и неприятности за сайта. Неискам да ме разбирате погрешно, но това вече е сериозна работа.

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”