Статии, книги и филми за ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ

Доста полулярна тема напоследък, мисля, че няма нужда от допълнителни пояснения...

Модератори: Бял облак, Hristo Chipilski

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб авг 11, 2018 10:21 pm

Светът е изправен пред заплахата да влезе в парников период

Светът е изправен пред заплахата да навлезе в парников период, в който средните глобални температури ще се повишат с 4-5 градуса Целзий, дори и да бъдат изпълнени поставените цели за ограничаване на емисиите на парникови газове, съобщава, позовавайки се на публикация в сп. "Протоколи на Американската академия на науките".

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » пон окт 08, 2018 1:21 pm

Статия на Бисмарк в дир.бг :

https://vremeto.dir.bg/novini/oon-v-ogr ... -5-gradusa

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » пон окт 08, 2018 6:00 pm

Хм... нека тогава пуснем и тази статия тясно свързана с въпросния доклад на IPCC.

BOMBSHELL: audit of global warming data finds it riddled with errors
Anthony Watts / 1 day ago October 7, 2018

Just ahead of a new report from the IPCC, dubbed SR#15 about to be released today, we have this bombshell- a detailed audit shows the surface temperature data is unfit for purpose. The first ever audit of the world’s most important temperature data set (HadCRUT4) has found it to be so riddled with errors and “freakishly improbable data” that it is effectively useless.

:dontknow:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон окт 08, 2018 11:53 pm

Цитирай да четат хората!

McLean found freakishly improbable data, and systematic adjustment errors , large gaps where there is no data, location errors, Fahrenheit temperatures reported as Celsius, and spelling errors.
Almost no quality control checks have been done: outliers that are obvious mistakes have not been corrected – one town in Columbia spent three months in 1978 at an average daily temperature of over 80 degrees C.

И на тея данни ние се уповаваме? На финала я се окаже че има 0.5 градуса затопляне в световен мащаб, я не...
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт окт 09, 2018 12:08 am

Е ти не виждаш ли и сам колко е затоплянето у нас (и не само)? :dontknow: И не виждаш ли, че, съвсем обективно, ледът около полюсите намалява драстично? Е, да, засега повече намалява на север, но все тая, и за това си има логично обяснение. И да, точно за това няма много дълъг ред с налични данни (само от 1979 са сравнително обективни), но...... :dontknow:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » вт окт 09, 2018 1:34 am

Аз че има затопляне не отричам. Въпросът колко бързо е и колко е значимо извън полярните области си истава обаче.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Бял облак

Мнение от Бял облак » вт окт 09, 2018 1:36 am

String, от 2012 насам не виждам да намалява. Както покритието, така и обема на леда. Тоест, имаме шестгодишна пауза. Да видим оттук насетне какво ще е развитието. Все си мисля обаче, че нови ниски рекорди едва ли ще има в близко бъдеще - тенденцията би трябвало да се обърне или най-малкото да се задържи в това положение. Но да видим... знае ли човек. :hmm: :dontknow:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт окт 09, 2018 2:24 am

Не говоря само за летния минимум, погледни пак графиките ;) ...

Бял облак

Мнение от Бял облак » вт окт 09, 2018 12:52 pm

Е, аз имам предвид летния минимум като най-интересен.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт окт 09, 2018 1:47 pm

О, да. Е го първия денайър)) Има си хас.
"Затоплянето спря през 1998, 2012, 2016......")задраскай ненужното
То ясно, че Виндъ е безнадежден, ама ти уж се поочовечи последните години. Поне спря да вярваш в кемтрейлс. Уж.

Бял облак

Мнение от Бял облак » вт окт 09, 2018 2:26 pm

Прочети пак какво съм написал по-горе. От 2012 има пауза. Какво ще последва оттук нататък аз не знам. Предполагам обаче, че в близко бъдеще няма да има подобрение на 2012. Може и да греша. Времето ще покаже...

Хм, интересно кога съм вярвал в кемтрейлс? :hmm:
Но едва ли има значение за някой в какво вярвам и в какво не.

Иначе, да, очовечавам се... лека-полека... Не всички сме такива свръх човеци като теб, задаващи вселенския шаблон за красота и интелект. :wink:

npapanov
Регистриран: съб яну 16, 2010 2:13 pm

Мнение от npapanov » чет окт 11, 2018 6:51 pm

Ето нещо интересно по темата, немски и български учени проследяват измененията в микро ледниците на Пирин:
https://nauka.offnews.bg/news/Skeptik_3 ... 15665.html

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » чет окт 11, 2018 8:36 pm

Хм, този автор е малко спорен, статиите му са леко тенденциозни, най-малкото е конформист. Така, че не бива да се приема написаното на доверие.
Това са преспи фирн от паднали козирки изтичания на сняг през пролетта или лавини. Не знам дали са мерило за повишението на температурите, пък и не е нужно такова, има достатъчно станции които отчитат температурите. Със сигурност и Т влияят, но има и други фактори, количество снеговалеж преобладаващ вятър, слънцегреене.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет ное 30, 2018 6:01 pm

Предупреждение: целият живот на Земята може да бъде унищожен

Около 5-6 градуса средно затопляне в световен мащаб са достатъчни, за да унищожат живота на планетата

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет ное 30, 2018 11:36 pm

Stringmeteo написа:Предупреждение: целият живот на Земята може да бъде унищожен

Около 5-6 градуса средно затопляне в световен мащаб са достатъчни, за да унищожат живота на планетата
Тотални алармистки идиотии.

Отговори

Върни се в “Глобалното затопляне - митове и реалности”