ЗДРАВОСЛОВЕН НАЧИН НА ЖИВОТ, ДЪЛГОЛЕТИЕ (разни)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон яну 11, 2021 6:42 pm

Физическата активност на средна възраст води до дълголетие на мозъка
11.01.21 в 11:43
Физическата активност при хората на средна възраст им осигурява по-добро мозъчно здраве на старини, съобщи електронното издание "Медикъл Експрес", цитирайки учени в САЩ.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон яну 11, 2021 7:02 pm

Stringmeteo написа:
нед яну 03, 2021 6:22 pm
88 живеещи в София стават столетници тази година
03.01.21 в 09:19
Двойно повече са живеещите в София, които ще навършват сто години през 2021-ва година, спрямо миналата, сочат данни на Столичната община

:dontknow:
Сигурно живеят някъде в полите на Витоша, иначе не мога да си го представя. Аз лично не го вярвам. София е град за работа, не за живеене.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт яну 12, 2021 12:44 am

В София хората са по-стабилни икономически, близо до болници, магазини, аптеки. Вярно възухът е ужасен, но пък е ясно, че за дълголтието основна е ролята на гентиката или поне 50%, а и 88 от 2 000 000 май не е чак толкова колосално. Щеше да е добре да напишат за други градове или общо за БГ за сравнение.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт яну 12, 2021 7:06 am

Да, 88 човека никак не е много, имайки предвид че населението е застаряващо. А до колко София е град за работс, за мнозинството сигурно да, но аз познавам бая хора, които "морни вода не са пили" и стандарта им на живот е доста добър.
Аз съм малко скептичен, за мръсният въздух в София. Имам наблюдения в някои села в които 100% от населението е на дърва и като приближавш селото от далеч се вижда как се стеле дим над него и ми изглежда, че там е доста по-замърсен въздуха от колкото в София.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”