Вегетарианството - ЗА и ПРОТИВ

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон май 26, 2008 9:59 pm

И аз също обичам сладко. :lol: Ама честно да ти кажа при ръст 180 и над 30 тия 62кг ми се струват малко. :lol: И ако наистина не ядеш месо, то значи приемаш малко протеини и едва ли имаш особено много мускулна маса.То не че е хубаво да имаш кой знае колко, но все пак при мъжете ...И все пак аз ще си ям месо пък както и да е.

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » пон май 26, 2008 10:19 pm

Тъпча се мощно със всичко, и месо ям, и по сладкото съм луд (даже сега съм се паркирал с 1кг течен шоколад), ама нищо не ми се лепи, около 66кг съм при ръст 175 :D . Което е добре, никви диети, никакви ограничения, внимавам само с напитките с подсладители (аспартам) и с някои храни тъпкани с прекалено много Е-та.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон май 26, 2008 10:23 pm

:nono: Не знам колко точно неща зависят от гените, според мен много повече зависят от (само)възпитанието и възприетите (като навик) начин на живот и хранене, следствие от (само)възпитанието. Знам само, че двете най-разпространени човешки ОПРАВДАНИЯ почти за всичко са гените и възрастта...

И като сме тръгнали да изтъкваме "постижения", за последните 20 години моето тегло не е мръднало изобщо нагоре - за това време постоянно съм закован на около 57-58 кг (с много символични, краткотрайни колебания нагоре и надолу, по-често надолу :lol: ). Е, ясно е, че не съм наддал и на мускули (при ръст 173), но мисля, че това така или иначе си е постижение, защото елементарно лесно се наддава на тлъстини... в повечето случаи (70-80% от хората го доказват, най-късно на 30 и няколко години). А иначе, не мога да кажа, че моето постижение е постигнато с големи усилия - аз не поддържам мнението, че големите усилия са най-важното нещо за успеха. По-скоро съм убеден, че правилно подбраните и насочени и, едновременно с това, системни усилия (не непременно големи), са това най-важно нещо...
Последна промяна от Stringmeteo на вт май 27, 2008 1:38 pm, променено общо 2 пъти.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон май 26, 2008 10:26 pm

Мракогор написа:Тъпча се мощно със всичко, и месо ям, и по сладкото съм луд (даже сега съм се паркирал с 1кг течен шоколад), ама нищо не ми се лепи, около 66кг съм при ръст 175 :D . Което е добре, никви диети, никакви ограничения, внимавам само с напитките с подсладители (аспартам) и с някои храни тъпкани с прекалено много Е-та.
Това, че нищо не ти се лепи, не значи, че не ти вреди обаче. Боклуците, вкарани с храната, така или иначе трябва да се метаболизират, т.е. преработят от организма, което няма как да стане без никакви последствия и без изразходване на определени (ограничени) ресурси. За съжаление, специално при храненето, вредните последствия често се проявяват доста по-късно...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон май 26, 2008 10:46 pm

Ами аз съм 57-58 от 20 години, както казах, т.е. от 15-16 годишен :lol: , от което следва, че на твоята възраст съм бил горе-долу толкова, колкото теб, като имаш предвид, че съм малко по-нисък :lol: ...

За зъба - щом не е паднал, сигурно ще се оправи. :lol: Можеше и да е счупен (лошо), или разклатен - това с времето май се оправя, щом не е паднал изцяло. А в твоя случай не знам точно защо те боли, зависи как (къде) точно е ударен...

Потребителски аватар
ehh
Регистриран: нед окт 21, 2007 2:42 am
Контакти:

Мнение от ehh » вт май 27, 2008 3:00 am

yogimax написа:Ти изобщо прочете ли материала, който Гладиатор беше така любезен да даде? Там фактите са черно на бяло. Не става въпрос за мнения, а за факти. Има разлика в мненията, моето съвпада с материала, а твоето не. :wink:
За какви факти говорим?
Съмнявам се, че изобщо този материал е написан безпристрано. Т.е. написан е от позицията за защита на вегетарианството. Нещата, които човек си набавя от месото, не може в пълна степен да се набавят от растенията. Колкото и някои да се опитват да твърдят обратното.
А и не мисли, че при тази височина, килограмите ти са ОК. За йога - да, но не и по принцип. За тези 180 см трябва да си поне 75 кг

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » вт май 27, 2008 6:52 am

quittr написа:Човекът трябва да яде месо, пък някой, ако иска да кара на трева.
Макс, ти сам каза, че имаш проблеми с косата.Ето какво пишат хората: Какво е полезно за косата и трябва да е всеки ден на масата

Това са морски продукти, бобови и различни листни зеленчуци. Те са истински мега-звезди в тази област. Освен това, желателно е да се консумират колкото може повече риба, птиче месо, нетлъсто месо, яйца (за най-полезни се смятат яйца от пъдпъдици) и орехи
Дали трябва да яде е едно на ръка.А дали е заложено генетично в нас е съвсем друго.Много съм скептично настроен към думичката трябва.Тя по-скоро се е превърнала в етикет,отколкото като някаква база,въху която градим хранителния си режим в продължение на хилядолетия човешка цивилизация.Няма начин човекът отначало да е започнал да се храни (само) с месо,по простата причина че то съдържа само чисто и просто белтъци.А въхлехидратите(горивото на човека) се съдържат знаете къде.При положение,че се е храним само с месо въхлехидратите започват да се набяват като организма започва да разгражда своите резерви от мускулните си депа,което изтощава организма,слабееш и губиш живителните си сили.Така,че следователно по-скоро месото се е появило в менюто като допълнение,а не като основно хранене,каквото е при хищниците :wink:
Последна промяна от ASENOV на вт май 27, 2008 7:38 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт май 27, 2008 7:05 am

ehh написа:
yogimax написа:Ти изобщо прочете ли материала, който Гладиатор беше така любезен да даде? Там фактите са черно на бяло. Не става въпрос за мнения, а за факти. Има разлика в мненията, моето съвпада с материала, а твоето не. :wink:
За какви факти говорим?
Съмнявам се, че изобщо този материал е написан безпристрано. Т.е. написан е от позицията за защита на вегетарианството. Нещата, които човек си набавя от месото, не може в пълна степен да се набавят от растенията. Колкото и някои да се опитват да твърдят обратното.
А и не мисли, че при тази височина, килограмите ти са ОК. За йога - да, но не и по принцип. За тези 180 см трябва да си поне 75 кг
Напротив от растетителната храна можем да си набавяме всичко.Дори протеините на картофите са билогично по-добри от тези на месото.Въхлехидратите си набавяме от зеленчуци,плодове,сладко.Раситителната мазнина също е запредпочитане пред животинската....И аз ям трупове,но съм безпристрастен...

weathermaster
Регистриран: пон дек 24, 2007 9:37 pm

Мнение от weathermaster » вт май 27, 2008 12:20 pm

Аз си хапвам от всичко умерено,обожавам сладки неща и пресни плодове и зеленчуци.Има периоди в които ми се яде месо и такива през които почти не ми се яде.Ако не ям месо една седмица примерно почвам да чувствам слабост и нямам енергия.Често ям риба - страшно е полезна.Проблемът ми е,че понякога преяждам и си личи на корема.Не си мисля дали е здравословна храната,която приемам,старая се да не се лишавам от никакви витамини.
Добрите прогнози идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши прогнози!

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт май 27, 2008 4:31 pm

Незнам дали при всички е така,затова споделете.До преди 3,4 години не изпитвах особен глад,примерно като се нахраня се чувствам сит и не ми се яде,да ме караш на сила не бих изял нищо повече.Сега въпреки това имам чувството,че мога да ям до пръсване,естествено че не го правя.Засищам се от гледна точка ,на това че стомаха не ми къркори и се чувствам добре,но винаги мога да ям и ям :roll: :?

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » вт май 27, 2008 4:34 pm

Aз също понякога съм така и въпреки, че ям много не пълнея засега, даже, като бягам отслабвам.Аз си го обяснявам с растежа.Сега наедрявам, всичко се променя...Но при теб? :-?

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » вт май 27, 2008 4:36 pm

Естествено,че не наддавам и аз на килограми :wink: Ами проблема едва ли е само при мен... :roll:

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » ср май 28, 2008 11:45 am

Ям ЕДИНСТЕВНО пилешко!

За това има организации като PETA
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » ср май 28, 2008 11:48 am

stringmeteo написа:И е така, и не е така...

Относно кожените дрехи, голяма част от тях са произведени от кожи на животни, които и без това се убиват за ядене, т.е... най-малкото те не са убити специално за да бъдат обличани и използвани кожите им. Относно убиването на изчезващи африкански видове (примерно) само заради производството на скъпи палта - да, тук си прав на 100%.
ТОТАЛНО грешиш!Ще ти постна линкове на ПЕТА да видиш какво се правят,живи ги одират(БУКВАЛНО!)!Ест и Пинк говори за тва...

Ама после да не са натреса на Наказелно Процелсуалният кодекс за постване на клипчета с насилие
Изображение

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » ср май 28, 2008 11:52 am

quittr написа:Все пак си живял си живял много повече от мен и имаш повече опит и вероятно си прав, но не всичко е гени.Гените те предразполагат към нещо, но не винаги те обричат.И ако се съобразяваш с разни неща може и да се преодолеят такива неща или поне аз така си мисля.Всеки си има право на мнение. :wink:
НЕ ВИЗИРАМ НИКОЙ ОТ ФОРУМА!!!

НО...има възрастни,които са толкооооова тъпи,толкоооова безочливи и какво ли не още .... така че тва ,че един индивид е по-голям от другият незначи,че има повече опит!!!

Както при мозъка...тва че имаш голям мозък,не означава,че интелекта ти е висок :wink:
Изображение

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”