"НАТУРАЛНИ" ПРОДУКТИ И ХРАНИ?

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

"НАТУРАЛНИ" ПРОДУКТИ И ХРАНИ?

Мнение от Stringmeteo » нед окт 28, 2007 5:48 pm

Тук има малко инфо (при това повечето вярно :lol: ) за "натуралните" сокове:
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1114423
Последна промяна от Stringmeteo на пет яну 07, 2011 1:37 am, променено общо 1 път.

petet
Лято е ;)
Регистриран: пон яну 22, 2007 9:49 pm

Мнение от petet » съб ное 24, 2007 1:57 am

Натурален продукт..??????? по магазините ????????

Натурален продукт "На Баба" само това мога да кажа.На село!!!Там са истинските работи
Ако някой иска да те засенчи- остави го да слънчаса!
Изображение

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет апр 04, 2008 4:49 pm

yogimax написа:Че ти не знаеш ли? Йогите не пият. Това разбирам аз под въздържание - във всичко! А вие какво? Не пушели. Хубаво, че не пушите, но каква полза ако пиете? Пак вливате отрови в организма си. :roll:
Прав е Гладиатор, че наблягам на друго. И това са плодовите сокове. :wink:
Сега ако кажа, че съм възръджател и от секс, ще хвърля бомбата :roll: :cool1: :coolsun: :chef:

Да на Pfanner sa най-добрите.Всичко друго е с толкова много захар и глюкоза,че да ме извиняваш,но са по-вредни и от чаша Уиски,която за сметка на това поне изгаря всички микроби и микроорганизми-паразити в организма...Ot Capito ми се подува стомаха..Те са едва 50% натурални плюс 67г загар на литър :evil: Ананасът ако не се лъжа е 100% натурален...Ако не пиете 100% нат.сок,не прекалявайте много,защото наистина е вреден,плюс това задържа вода под кожата и има опасност от надебеляване :wink:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет апр 04, 2008 5:57 pm

Ти да не мислиш, че пия боклуци, пия само 100% сокове, никакви други.

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » нед апр 06, 2008 10:26 pm

Вие пък сте много заблудени ако пиете това,което е НАПИСАНО-1оо% върху кутията...
Изображение

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » нед апр 06, 2008 10:34 pm

Майка ми е химичка и е заставих да направи химичен анализ на соковете Phanner и Капи много отдавна.Капито каза,че съдържа повече захар от описаната на опаковката-в 2 различни опаковки от един същи вид-количеството захар бе повече,не съдържа консерванти наистина,колич. вода при 100% нат. е около 30%.Pfanner са най-добрите,водата е едва 10% и няма довъчна захар :? :wink:

petet
Лято е ;)

Мнение от petet » нед апр 06, 2008 10:36 pm

Фанер,да,по-малкото зло е де...

Аз говоря изобщо за соковете,Капито си е боклук отвсякъде,щото всички пишат 1оо% натурален и нз си кво,и то е смешно ако вярваш,че всичко вътре е 1оо%,има-няма 10
Изображение

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » нед апр 06, 2008 10:46 pm

Ами казах ти-ами само ананасът пише,ч е 100,другите имат толкова,колкот пише на опковката около 50 :wink:
Пппийте Фанер по 1 шише на ден и се радвайте на живота,дава адски много енергия и се чувстваш свеж дълго....

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед апр 06, 2008 11:01 pm

Значи, не знам доколко е вярно това, че някои сокове са 100%, но даже и тези които са 100%, са правени от концентрати, надявам се натурални, но не съм много сигурен. Та, Петет, не знам за каква вода говориш, ама нали се сещаш, че за да се превърне един концентрат в нормално изглеждащ сок, той трябва да се разреди с вода. Също така, даже и 100% натурален отвсякъде плодов сок (тип "фреш") съдържа 85-90% вода, H2O, това си е нормално за всички плодове, така че наистина нямам идея :dontknow: за какви 30% вода говориш...

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » нед апр 06, 2008 11:14 pm

Не въпроса е към мен,ами става въпрос за добавъчна вода към самия сок като състав :wink: Естествено,че всички плодове съдържат вода,дори дините имат 90%,ако не се лъжа.Тя е осн.съставка,но ен там е вупроса..Ако е натурален 100%,то изисква сокът да е 100% като съдържание от самия плод,ако е 45% то.,то 55% са вода разредена със сока.Съставът на водата,съдържаща се в плода е различна от водата от чешмата,също както захарта-плодовата,която е полезна и тази,която добавят във вид на захар или фруктозен сироп...Мислиш ли,че ако вземем 100% нат. сок 1л и добавим 2 л вода към него ще бъде 100% нат.? :? ....Към водата се прибават захарта,фруктозния сироп и другите съставки,които също променят концентрацията...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед апр 06, 2008 11:56 pm

Не знам какво точно се опитваш да ме убедиш, но аз смятам, че:
1. водата, добавена след това, е неразличима от "натуралната" вода в плодовете;
2. няма сок, пък бил той и 100%, който да не е получен с разреждане с вода, тъй като, както казах и в предното си мнение, по закон (поредния лайнян "закон" на съвременната "загрижена" за хората хранителна промишленост, ама както и да е) соковете се произвеждат от (предварително сгъстени и съхранявани неизвестно количество време) концентрати, чрез разреждането им с нужното количество вода.

По принцип, който иска да пие истински наурален сок, трябва да го изцежда от натурални плодове, точно преди да го пие. А още по-добър вариант, според мен е, не да се пият скове, а да се ядат самите плодове...
Последна промяна от Stringmeteo на пон апр 07, 2008 12:13 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » пон апр 07, 2008 12:06 am

Да но има и от нектари,които имат определено количество вода,присъщо за всеки плод.И на тях има етикет 100% с уж без добавяне на вода,захар и консерванти....На сокове с 45% нат.сок,поне половина си е чиста водичка,като не броим захарта....А при анализ на съдържанието много добре може да се види каква е концентрацията на водата в еди колко си колич. продукт,спрямо нат.плод...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 09, 2008 2:22 pm

Пробутват ни кетчуп без домати
09 юни 2008 / News.dir.bg
Произведен от русенска фирма кетчуп-менте са иззели от магазинната мрежа инспекторите от РИОКОЗ в Хасково.
http://dnes.dir.bg/2008/06/09/news3085007.html
:evil:
А ето едно от мненията, не с всичко съм съгласен, но си е доста експресивно :lol: :
Не е само тоя проиводител.Да не казвам половината,но почти толкова са оцветители и ароматизатори.Лютени също е пълен боклук - химия,нишесте и ниски цени.Пастета се прави от отпадъците в пилешкото.Най-евтини колбаси съдържат не само ципи и хрущяли,но някои фирми си позволяват да смилат и главите на пилците барабар с човките.Каймата и прозводните й е с толкова ниско съдържание на чисто месо,че е основния виновник за вдигане на кръвното и стомашни киселини.Кремвиршите се предлагат с целулозни отпадъци и ароматизатори.Хлябът се предлага с вдойно повече сол,за да тежи повече от събраната влага,а слагат четворно повече набухватели та да прави добро впечатление от обемноста на продукта.Безалкохолн ни напитки(Кока кола включително) са с толкова вредни консервани и оцветители,че на Запад биха се притеснили дори да ги излеят в градската канализация.Сиренето не се чака да узрее и е истински живарник на вредни и изключително опасни бактерии.Кашкавалът ни пък се обезмаслява до таква степен,че ако не бяха ефтините второкачествени мазнини,които се добавят,просто нямаше да може да се дъвче.Маргарините ни бяха обявени за най-канцерогенните храни от Америка.Суровите меса(особенно замразените)се инжектират със всички видове забранени от Европа химикали,за по-голяма трайност.Майонезите, се предлагат на пазара ни никога не са виждали яйце.Всичко в тях е 1йчен прах и нискокачествена мазнина,предизвикващ по-скоро стомашни проблеми.Процентът на мляко в киселото ни мляко е правопропорционален на нишестетата и суроватката за аромат,която блъскат вътре.Бозата се прави от най-развалените и негодни сладки,вместо да участва ферментационен процес в образуването й.Всички марки бира,с изключение на една единствена прибават оцветител и чист спирт за сметка на същата тая ферментация.70% от зеленчуците ни на пазара се оглеждат без да са имали съприкосновение с почва!Дори плодовете,които идват в повечето случай по естествен път, се берат още зелени и тази година ябълките по магазините удрят по скоро на повитица,отколкото на сладък плод.Всичко качествено и добро се изнася от нашите ”прозиводители” за да могат да му се насладят чуждинците.Пример - ако искаш хубаво наше сирене и кашкавал,иди си го купи от ...Гурция!Най-накрая обобщително.Това което в Америка и Канада наричат ”джънк фууд” тук е лукс!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 14, 2008 12:24 pm

В този сайт, освен всичко останало, има и резултати от тестове на млечни продукти и минерални води (линковете са най-долу). Няма кой знае колко богата информация от здравословна гледна точка, но все пак се намира, включително за флуора в минералните води. Информацията е малко стара, от преди 2 години май, но все пак има поучителни неща...
БГ Кулинар - гурме сайтът.
http://bgkulinar.net/news.php?newsid=2123

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб юни 14, 2008 12:29 pm

Пийте бира срещу рак :beer: .Някъде се натъкнах на такава статия,но забравих къде точно :roll:

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”