КОЛОЕЗДЕНЕ (спортно, планинско или транспортно)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
angilari
Регистриран: вт дек 30, 2008 8:20 pm

Мнение от angilari » ср окт 17, 2012 10:45 am

Аааа, излагам се, тази зима трябва да се стягам, във вечната класация съм назад! :laughm:

Изображение
www.weather-webcam.eu - уеб камери от България и Европа
АМС Нови Искър: www.stringmeteo.com/stations/noviiskar/
Камера: www.weather-webcam.eu/novi-iskar-webcam-online

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » пон окт 22, 2012 6:10 pm

Кой продължава да е номер едно?
http://www.endomondo.com/challenges/7058512
:grin1: :buble: Дотук над 20 км средно на ден, като за октомври е доволно. :buble: :laughm:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон окт 22, 2012 6:31 pm

Агилари, от ония дни карах колело на няколко пъти (не бях карал от много отдавна) и ме заболя опашката отзад :lol: Как се бориш с проблема :lol:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
FREDI
Регистриран: чет фев 02, 2012 11:27 am
Местоположение: Ракитника- Авренско плато-Община Варна -100 м.нвис.

Мнение от FREDI » пон окт 22, 2012 6:34 pm

Radoslav Petkov написа:Агилари, от ония дни карах колело на няколко пъти (не бях карал от много отдавна) и ме заболя опашката отзад :lol: Как се бориш с проблема :lol:
Научаваш се да си дигаш дупето, от седалката, когато минаваш през неравности, използваш краката си като амортисьор- а и боли само първия път :laughm:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » пон окт 22, 2012 6:35 pm

С често каране. :laughm: Като караш редовно и нямаш проблеми. Всъщност, аз вече не си спомням да ме е боляло някога или е било в ерата на нередовното каране преди почти 20 години. :dontknow:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон окт 22, 2012 6:40 pm

А то гледам, че в този сайт може някои пускат статистики и за вървене пеш и бягане. Добре де какъв телефон трябва да си купя, за да имам такава програма и после да мога да си качвам подобна статистика. Не ми се дават 500 лв за някаква безполезна кутийка. 100-200лв не стигат ли за подобно чудо? :lol:

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » пон окт 22, 2012 6:43 pm

Radoslav Petkov написа:Агилари, от ония дни карах колело на няколко пъти (не бях карал от много отдавна) и ме заболя опашката отзад :lol: Как се бориш с проблема :lol:
Трябва да караш по-често просто и двигателната структура свиква. Аз никога не съм имал подобен проблем. На велоергометъра вкъщи не ми е достатъчно натоварващо вече и си връзвам на краката торбички с пясък. Продават се, но аз си направих сам :laughm: Ще бъка Амстронг, ако изляза с тях да карам навън :grin1:

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » пон окт 22, 2012 6:48 pm

Стигат 200-300лв ,даже и по 170 има вече, само да е с андроид и GPS и си готов. :wink: На жената взех телефон за 300 лв а има същите параметри като моя за 1000лв отпреди 2.5 години, даже и hd видео снима за разлика от моя, много се разви техниката. :D
......
Ради, никога не ме е боляла опашка. :dontknow: Виж коляното ме ебава зимно време, ама като искам да карам на минус 15С така е. :laughm:

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон окт 22, 2012 6:50 pm

Хаххааа, опредлено ме разсмяха някои с мненията :lol:

Не бях карал една година, че може и повече от година да се пада :laughm: Два дена задника ме боля, че не можех да сядам без да пъшкам :rofl:
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

paceko
Регистриран: ср фев 11, 2009 3:28 pm

Мнение от paceko » пон окт 22, 2012 6:51 pm

ASENOV написа:
Трябва да караш по-често просто и двигателната структура свиква. Аз никога не съм имал подобен проблем. На велоергометъра вкъщи не ми е достатъчно натоварващо вече и си връзвам на краката торбички с пясък. Продават се, но аз си направих сам :laughm: Ще бъка Амстронг, ако изляза с тях да карам навън :grin1:
Има и друг начин....просто не караш :wink: Играеш тенис,да речем....или :doggy:

Потребителски аватар
angilari

Мнение от angilari » пон окт 22, 2012 6:58 pm

Да това с краката - амортисиори е много полезно, особено когато караш колело без въпросните. :laughm:
......
Асенов, забравих, не се качват после ръчно, а в реално време се ъпва статистиката, обновява се на всеки 20 сек през мобилния нет, много яко. Даже ако ме види някой че карам в момента (в сайта има лайв) може да ми пусне пептолк - коментар, който скрипта обръща в звук и ми го праща в слушалките докато карам...уникално. :D

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » пон окт 22, 2012 7:10 pm

Супер. Аз вървя пеш на месец 150-170км, и то само от път до работа и обратно. Плюс колело ще имам конкуренция на професионално ниво :buble:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет ное 09, 2012 3:31 pm

Глоби за колоездачи без жилетки в Бургас

"В Бургас ще глобяват колоездачите без светлоотразителни жилетки и каски. Санкциите ще бъдат въведени след мащабна разяснителна кампания.
Мариан Ангелов- директор на Дирекция УКОРС Община-Бургас: - Това всичко се прави само за тяхна безопасност. Отдалече се виждат със светлоотразителните жилетки, каската помага за по-малки травми."

Добре,ама как ще ме глобят като никъде в ЗДП и ППЗДП не е упоменато това. :dontknow: То бива бива манипулации ама това е вече абсурдно.Вече и по националните телевизии дават дезинформация.По закон каската не е задължителна.А жилетка след последните промени в закона велосипедисти се задължават да слагат само нощем или извън населени места.Сиреч през деня в градът всеки може да си кара и без каска,и без жилетка.Ще ме накарат да си нося закона за движение по пътищата с мене като карам велосипед да ми посочат по кой параграф ще ме глобят :nono: :hmm1:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » пет ное 09, 2012 3:39 pm

Сега като се замисля не съм се качвал на колело от поне 4 години :? Трябва да направя някое кръгче скоро.Инак да вървя до Карандила или въобще из Балкана няма проблеми.

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет ное 09, 2012 3:48 pm

И този господинчо Марин Ангелов,уж директор на УКОРС Община Бургас да говори тези глупости-смятайте самия той колко познава закона. :lol: Да налага глоби после ще стане за смях пред съда :flourish:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”