КОЛОЕЗДЕНЕ (спортно, планинско или транспортно)

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пет мар 06, 2020 6:21 am

Дошло му е времето и добре, че е било на равното, че е можело да се прибиеш.
А и е направен, като гледам счупеното, от някаква евтина сплав, с малко желязо. :(

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пет мар 06, 2020 6:06 pm

Geogri Zahariev написа:
пет мар 06, 2020 6:21 am
Дошло му е времето и добре, че е било на равното, че е можело да се прибиеш.
А и е направен, като гледам счупеното, от някаква евтина сплав, с малко желязо. :(
Два месеца и половина по-рано огънах другия курбел по баира от Кюлевча към Кривня/Равна/Провадия и един пич от ловната дружинка в селото ме закара до Мадарския конник, откъдето се спуснах към Каспичан по инерция, за да си хвана влака за Варна :lol: :lol: :lol: :lol:
Синджира си иде, козъта ги нема

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » съб апр 18, 2020 12:31 pm

naftalinov написа:
съб апр 18, 2020 11:40 am
едит: Ех, как и на мен ми се кара бревет - ама само съм чел за тях по разни велофоруми, защото по мед. причини не мога да упражнявам какъвто и да било състезателен спорт. А това да карам 200-300-400-600, да не говорим за 1200 км за ограничено време, за моите възможности е всичко друго, но не и туристическа разходчица... но мислено съм с теб. Давай смело напред и попътен вятър ти желая! И дано нямаш по пътя си КПП-та и разправии с разни полицаи. :) :thumbup:
Е то не е с цел състезание... Състезаваш се със себе си общо-взето. Много жалко, че не можеш да спортуваш активно :( Аз ако не карам, мускулите на краката ми започват да атрофират и почвам да усещам болка :( Засега нямам проблеми по КПП-та. В началото колеги казваха, че ги пускат да минават, но аз предпочитам да ги заобикалям, както беше вчера край Силистра и миналата седмица - в Разград :)) По-добре да не ни се засичат погледите :)

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » съб апр 18, 2020 12:55 pm

Жоже, след Силистра, как се прибра до Варна - с влака ли? Питам, понеже и аз ги правя едни такива, само, че тук до Пирдоп, Мездра и т.н., но се ограничавам до 100 км. Скоро мисля и повече, а някой ден да стигна за дав дена от София до плажа. :grin1: И аз съм със Спринт, ама е по-стар модел моя. :thumbup:

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » съб апр 18, 2020 1:42 pm

simovremeto написа:
съб апр 18, 2020 12:55 pm
Жоже, след Силистра, как се прибра до Варна - с влака ли? Питам, понеже и аз ги правя едни такива, само, че тук до Пирдоп, Мездра и т.н., но се ограничавам до 100 км. Скоро мисля и повече, а някой ден да стигна за дав дена от София до плажа. :grin1: И аз съм със Спринт, ама е по-стар модел моя. :thumbup:
До Исперих на ход, това беше маршрута. И сутрин от там до Варна с трена :headbang: Мислих си да ги прецакам през промишлената зона на влизане, а на излизане през Калипетрово, ама викам, айде, щом "организатора" позволява да се заобиколи... И компенсирах с влизане в Тутракан :thumbup:

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » съб апр 18, 2020 3:39 pm

Т.е. спал си някъде в Исперих ли, или си гепил нощен влак, че не разбрах? :oops:

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » съб апр 18, 2020 11:02 pm

simovremeto написа:
съб апр 18, 2020 3:39 pm
Т.е. спал си някъде в Исперих ли, или си гепил нощен влак, че не разбрах? :oops:
Спя в Исперих :) 21:44 пристига от Самуил/Варна и 06:44 към Самуил/Варна :)

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » нед апр 19, 2020 10:36 am

geoge написа:
съб апр 18, 2020 12:31 pm
naftalinov написа:
съб апр 18, 2020 11:40 am
едит: Ех, как и на мен ми се кара бревет - ама само съм чел за тях по разни велофоруми, защото по мед. причини не мога да упражнявам какъвто и да било състезателен спорт. А това да карам 200-300-400-600, да не говорим за 1200 км за ограничено време, за моите възможности е всичко друго, но не и туристическа разходчица... но мислено съм с теб. Давай смело напред и попътен вятър ти желая! И дано нямаш по пътя си КПП-та и разправии с разни полицаи. :) :thumbup:
Е то не е с цел състезание... Състезаваш се със себе си общо-взето. Много жалко, че не можеш да спортуваш активно :( Аз ако не карам, мускулите на краката ми започват да атрофират и почвам да усещам болка :( Засега нямам проблеми по КПП-та. В началото колеги казваха, че ги пускат да минават, но аз предпочитам да ги заобикалям, както беше вчера край Силистра и миналата седмица - в Разград :)) По-добре да не ни се засичат погледите :)
На мен не че ми е забранено изобщо, не че и не мога - два пъти съм правил Варна-Добрич-Варна за 9 часа (единия път без 5, другия път без 10 минути). Но дотам. Едно че самата средна скорост е 11-12 км/ч, второ... не си представям след като завърша такава една врътка, веднага да тръгна наобратно, да направя още една, при това и двете общо за 13 часа. :grin1: :thumbdn: Но иначе си карам ей така... то май се води минибревет или полубревет ли го наричаха(такъв неофициален) петдесятката и стотачката. Бях си измислил една обиколка точно 60 км от нас (близо до Мартини-бар) заобикалям Спортната зала от север и излизам на Княз Борис 1, оттам покрай ВИНС-а надолу, по Приморски покрай Басейна, той прелива в крайезерния път (ул. Девня) и така до края му близо до град Девня се влива в стария път за София чрез едно Т-образно. Там надясно и обратно към Варна баира през гората (където и магистралата прави 2 големи завоя), надолу покрай "чучарките" :roll: :grin1: :laughm: :twisted:, побитите камъни, покрай село Тополи и по Владислав към нас. Спортната я заобилям от север, за да може да се получат точно 60 км. Ако мина отпред, покрай Димят, то са по-малко. :) Да, отвреме-навреме има по някой трък, ама, като цяло, трафикът е спокоен. Близо до кв. Повеляново и Агрополихим има(ше) една малка, крайпътна чешмичка. Там отдих на сянка... ох, размечтах се. Да му се невиди и короната... :thumbdn: :evil: :lol:

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » нед апр 19, 2020 12:43 pm

naftalinov написа:
нед апр 19, 2020 10:36 am
На мен не че ми е забранено изобщо, не че и не мога - два пъти съм правил Варна-Добрич-Варна за 9 часа (единия път без 5, другия път без 10 минути). Но дотам. Едно че самата средна скорост е 11-12 км/ч, второ... не си представям след като завърша такава една врътка, веднага да тръгна наобратно, да направя още една, при това и двете общо за 13 часа. :grin1: :thumbdn: Но иначе си карам ей така... то май се води минибревет или полубревет ли го наричаха(такъв неофициален) петдесятката и стотачката. Бях си измислил една обиколка точно 60 км от нас (близо до Мартини-бар) заобикалям Спортната зала от север и излизам на Княз Борис 1, оттам покрай ВИНС-а надолу, по Приморски покрай Басейна, той прелива в крайезерния път (ул. Девня) и така до края му близо до град Девня се влива в стария път за София чрез едно Т-образно. Там надясно и обратно към Варна баира през гората (където и магистралата прави 2 големи завоя), надолу покрай "чучарките" :roll: :grin1: :laughm: :twisted:, побитите камъни, покрай село Тополи и по Владислав към нас. Спортната я заобилям от север, за да може да се получат точно 60 км. Ако мина отпред, покрай Димят, то са по-малко. :) Да, отвреме-навреме има по някой трък, ама, като цяло, трафикът е спокоен. Близо до кв. Повеляново и Агрополихим има(ше) една малка, крайпътна чешмичка. Там отдих на сянка... ох, размечтах се. Да му се невиди и короната... :thumbdn: :evil: :lol:
Чешма знам само между Белослав и промишлената зона на Девня да има, може да не е същата :hmm: Ами хайде някой хубав ден да покараме? :hmm: :drunk:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон апр 19, 2021 10:38 am

Велоалеи у нас – развитие, състояние, сигурност
19.04.21 в 10:12
Датата 19 април е приета за единия от двата световни дни на велосипеда. България не е държава с традиции в изграждането на съоръжения за безопасно придвижване на велосипедистите. Въпреки това все повече хора избират колелото като средство за придвижване или спорт.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон апр 19, 2021 10:48 am

Моят рекорд е 82 км за един ден от миналото лято. Само че с почивка на едно езеро с плуване и релакс. И после обратно. 3 часа ми отне на посока. Пристигнах в 12 и в 17:30 тръгнах наобратно, за да се прибера по залез преди да е станало тъмно.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 20, 2021 4:39 pm

Монтират багажници за велосипеди в автобусите до Витоша
20.04.21 в 12:27
Любителите на планинското колоездене в София вече ще могат да стигат по-бързо и по-евтино до веломаршрутите на Витоша. Това става възможно след като от следващия месец на автобусите на градския транспорт, водещи до планината, ще бъдат монтирани специални багажници за велосипеди.

Първите автобуси, оборудвани с багажници за велосипеди ще се движат по линиите 63 до Златните мостове и 66 до хотел „Морени“, в близост до Алеко. Идеята е на организацията „Спаси София“ и получи зелена светлина за реализирането ѝ от общинския съвет.
...

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”