StringMeteo.com Форуми StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   ПравилаПравила 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТОЗИ ВАРИАНТ НА ФОРУМА ВЕЧЕ Е АРХИВИРАН И В НЕГО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПУСКАТ МНЕНИЯ! МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ НОВИЯ ВАРИАНТ.

ЛИЧНИ ЗДРАВОСЛОВНИ ПРОБЛЕМИ, СЪВЕТИ
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Кой има интерес от 'лекуването' с лекарства
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stringmeteo
Site Admin

Местожителство: София, Слатина (Г. Милев-Слатина)

МнениеПуснато на: Чет Юни 26, 2008 8:11 pm    Заглавие: ЛИЧНИ ЗДРАВОСЛОВНИ ПРОБЛЕМИ, СЪВЕТИ    Отговорете с цитат

petet написа:
Според мен няма да е лошо на направиш под=категория,където всеки да пуска теми със свои здравословни проблми и за съвети????

Това ли имаш предвид?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
petet
Лято е ;)

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 26, 2008 8:25 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Аз мисля цяла (под)категория,а не тема,но както решиш Very Happy
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Юни 26, 2008 8:41 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Хайде сега, чак цяла подкатегория. Това е категория:
http://www.stringmeteo.com/forum/index.php?c=5
А нещата в нея са подкатегориите. Ще помисля, но не мисля, че ще има чак толкова много болни, че да има нужда от цяла подкатегория. Е, да, ти обичаш да отваряш теми едва ли не за един въпрос и един отговор (при което подкатегорията ще оправдае съществуването си), ама аз поне засега не сматам това за правилно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
petet
Лято е ;)

МнениеПуснато на: Чет Юни 26, 2008 8:44 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Laughing Embarassed Laughing
petet
Лято е ;)

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 10:12 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Някой да е имал силна болка при допир(без няккаив нарушения на кожата) на дясната ръка(от нерв е)?
ASENOV

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Юли 03, 2008 11:43 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Аз съм си с единия крак в гроба.Преди малко направих 3 серии по 30 лицеви и си премерих кръвното, беше нормално 123 на 68,но пулсът ми бе цели 162(което потвърждава,че в някои случаи на велоергометъра е стигало 180 и на данните може да се вярва)преди това при никаква физическа активност 109 Rolling Eyes
Всеки ден вървя пеша по 4 км,бягам понякога,до преди 2 години активно играех футбол по цял ден кажи речи.Явно сърцето ми има проблем и утре ще отида при личния и ще си взема направления за изследвания.Ако примерно не го меря,няма и да разбера,че имам такъв проблем.Може би над 50% страдатт от подобни неща,но пълната незаинтересованост е причина за 67% от смъртните случаи в Б-я(сърдечни удари и инфаркти)... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 3:28 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ами според мен пулс 162 след натоварваща сърцето физическа активност (като лицевите опори) си е почти нормален, особено за човек на 19 години (е, зависи пак и колко време пулсът ти остава толкова де, ако не падне бързо след това, вече по-може да има нещо, евентуално), по-скоро бих казал, че пулс 109 не е нормален Laughing . А че може разните химии за трениращи (които ти май си пил преди) да скапят сърцето, това е едно на ръка, но обикновено това става фатално след малко по-продължителна употреба. Е, естествено, че е задължително и чичо доктор да се изкиха Wink ...
Върнете се в началото
ASENOV

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 8:19 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Абе тая сутрин си мярнах пулса-120 Rolling Eyes ,кръвното ми е супер 116 на 59.Ами не съм пил химии,с изключение на кленбутерол-за повече въдух,за него се зна,че има противопоказания(вреди на сърцето).Но да съм пил не повече от 3,4 опаковки за период не повече от 2 месеца общо Confused
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 8:25 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Е, за 120 по никое време вече не знам... Rolling Eyes
Върнете се в началото
weather_master

Местожителство: Chicago, USA

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 8:26 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

С какво си мери кръвното? Ако е с тези автоматичните (електронните) апаратчета за кръвно забрави да ти е толкова. Реално ще ти е поне 130 на 70 (75). Не може при такъв голям пулс, толкова, ненормално ниско кръвно. Нормалното човешко кръвно е в границите - горна от 120 до 140 и долна от 80 до 90.
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 8:29 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ами аз съм с впечатления, че поне някои от електронните са много точни...
Върнете се в началото
weather_master

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 8:36 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ако такъв апарат е точен...
Gladiator написа:
Преди малко направих 3 серии по 30 лицеви и си премерих кръвното, беше нормално 123 на 68,но пулсът ми бе цели 162...

Че при такова кръвно след такава тренировка, той трябва да е... Не може да се окислят мускулите при такова ниско налягане, което не е нормално със сигурност. Аз имам от тези старите апаратчета за кръвно със слушалки, имам и автоматично и мога да ви кажа, че автоматичното винаги занижава кръвното. За пулса е точно.
Върнете се в началото
ASENOV

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 8:36 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Този е точен,унгарски,изпипана марка.Мерил ми е високо кръвно,например катос е върна след работа,когато не съм спал е доста всичоко стига до 135/138 на еди си колко.Останал съм с убеждението,че няма връзка между крвъното и пулса,а и псоледния пут като ми го мериха при личния бе 135 на 7 и нещо,а пулът ми бе около 100,сравнително нормално Laughing спрямо кръвното,така че правете си изводите...
Върнете се в началото
weather_master

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 8:42 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Gladiator написа:
Останал съм с убеждението,че няма връзка между крвъното и пулса...

Е как да няма? Laughing Виждам, че не си наясно с нормалното кръвно и с показанията на апарата. При трянировка е нормално кръвното да се вдига. При мен стига до 180 на 55. Но това са кратки състояния и са свързани с активна физическа дейност.
Защо не отидеш да ти измери кръвното джипито? Аз съм сигурен, че ще ти изкара горна поне 135...
Върнете се в началото
ASENOV

МнениеПуснато на: Пет Юли 04, 2008 8:47 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Аз и без това ще ходя след малко по други причини и ще помоля да ми го измерят.Ами не знам с такова убеждение съм стигнал спрямо съпоставките висок пулс-ниско кръвно,високо кръвно-нормален пулс(може би изолирани случаи,като разсудя малко,явно и техниката бърка понякога).По принцип и аз не мога да си обясня,но знам кое е нормално и кое не-по време на тренировки много рядко съм си го мерил,каккто акзах-ако не бях се заинтересовал за ебе си,може би нямаше даразбера този мой проблем.Сега ще тренирам и ще меря.Твоят пулс до колко стига по време на засилена физическа активност?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Кой има интерес от 'лекуването' с лекарства Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Идете най-горе