StringMeteo.com Forum Index StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in   RulesRules 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

НЕ! на зависимостта ни от Съветска Русия!
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 135, 136, 137  Next

Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Политика
View previous topic :: View next topic  
Author Message
petet
Лято е ;)

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 7:48 pm    Post subject:    Reply with quote

Ванга беше казала
Когато България,Русия,Китай и Индия си обединят,тогава БГ щяла да процъфтее и щели сме да бъдем (комбината) най-голямата политическа сила в света.

НЕ СЪМ НИТО ПРОТИВ РУСИЯ,НИТО САЩ,НИТО ЗАПАДНА ЕУ.ЗА СЪМ ДА СМЕ САМОСТОЯТЕЛНИ!

Last edited by petet on Thu Jan 17, 2008 7:49 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
petet
Лято е ;)

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 7:48 pm    Post subject:    Reply with quote

Gladiator wrote:
Макс къде слагаш ФАКТА,ЧЕ ТЕ ЗАБОТЯХА НА НАШ ГРЪБ,НЕ МЕ КАРАЙ ДА ЦИТИРАМ ИКОНОМИЧЕСКА ГЕОГРАФИЯ...

тук съм напълно съгласен Rolling Eyes
m

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 8:32 pm    Post subject:    Reply with quote

кое не е изгода?Много ясно,че навсякъде я има.Но ние сме по-близо до Русия,отколкото до САЩ или ЕС.Никоя друга държава не ни е протягала толкова пъти ръце,когато се е налагало.И рано или късно отново ще се върнем при тях.Историята просто говори.Винаги заставаме на грешната страна и след известен период от време отново сме рамо до рамо с тях.Аз съм възхитен от тяхното културно и духовно наследство,от техния манталитет.Нека САЩ примерно да се похвалят с такива неща.Но не могат.Могат единствено да се изтъкват с техните оръжия и интриги.
Back to top
View user's profile Send private message
ASENOV

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 8:40 pm    Post subject:    Reply with quote

В интерес на истината,аз не съм настроен крайно негативно срещу Русия,ако не са били те знаете.....Но не мога да си сложа кърпа на очите и да кажа на черното на бяло.Възползвали са се от ситуацията,когато ние сме били на коленете им.Танто за танто.Те ни дават свободата,ние се отблагодаряваме чрез осъществяването на икомическите им инетерси.
Back to top
petet
Лято е ;)

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 8:46 pm    Post subject:    Reply with quote

Историята говори,че руснаците са наши хора - българи!Езика е дъщерен и произлязъл от българският,те също за булгари
wilkosz

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 8:49 pm    Post subject:    Reply with quote

Gladiator wrote:
Макс къде слагаш ФАКТА,ЧЕ ТЕ ЗАБОТЯХА НА НАШ ГРЪБ,НЕ МЕ КАРАЙ ДА ЦИТИРАМ ИКОНОМИЧЕСКА ГЕОГРАФИЯ...Били сме под пълна руско икомическо владение,от всичко се е търсело изгода.Всичко останало е за пред обществеността-мазнения и благоприличие.

Хич нищичко недей да ми цитираш от тези седесарски учебници. Икономическо владение ли? Кой ни даваше на безценица газ и всичко останало, та се топлехме на невероятно евтино парно, надуто до краен предел в най-лютата зима ходиш по къси ръкави вкъщи, и накрая плащаш символична цена. Сега никой няма да ти продаде нещо на символична цена, ей така от пирятелство. Сега ще ти издерат и очите, за да ти вземат и последното, което имаш! Това е истината. Кой направи тези градове, читалища, библиотеки, инфраструктура??? В кой период се направиха заводи, фабрики, обработваше се всичката земя, нямаше изтичане на мозъци? Нямахме отрицателен прираст на населението, нямахме безработица, хлябът струваше 30 стотинки/кг, билетчето за граски транспорт 6 ст, а не 70 ст.! Всеки град имаше културни програми, театри, строяха се болници, училища. Сега всичко се изпозакрива и унищожава. Строят се само Молове, хипермаркети...за да печелят чуждите компании на гърба на бедния българин. Защо не се инвестира от чужбина в нови предприятия? А само в магазини. Едно време имахме производство. Земите пустеят, селата обезлюдяват, защото няма програма, която да ги задържи там. Нищо нямаме, една пропаднала държава, държава-роб на запада, изгубила своето достойнство и своята идентичност. До това ни доведе тази псевдодемокрация! Събудете се и вижте фактите. Те са достатъчно красноречиви. Живял съм по онова време и много добре знам какво беше и мога да сравня със сега. Училището беше на ниво. Учеше се яко. Вие сега като минавате леко и ви пишат шестиците ей така, нямате учебници и пак минавате без проблем. Едно време беше недопустимо да нямаш учебник, тетрадка, контурна карта, беше недопустимо да се явиш неподготвен без научен урок за часа! Изпитваха ни прави на дъската със затворен учебник, аз самият не съм бил отличник, а съм доктор. Защото тогава шестици не се получаваха толкова лесно, не се изпитваше на отворен учебник, да прочетеш и да го кажеш и да получиш 5 или 6. Не! България е на един наклон нанадолнище и ми идва да разтърся всички "хей събудете се, докато не е станало прекалено късно". Обезличили сме се отвсякъде. По медиите се пише само кой кого гръмнал, колко скочили цените, какви аварии станали, колко мръсно било...нарочно сме атакувани с негативна информация, за да бъдем зомбирани. Едно време вестниците не пишеха нищо подобно. Бяха пълни с ведри оптимистични заглавия, вдъхващи гордост от това че си българин. Всеки ден се откриваха нови фабрики, булеварди, нови сгради, нови придобивки, имаше даже ако не се лъжа веднъж намаление на цените! С указ на Министерски съвет! Представяте ли си? Всяко лято родителите ни водеха на море за по 2 седмици, така беше с всички деца. Сегашните деца не ги водят на море, защото няма пари! Ето това е вашата демокрация и дружба със САЩ и Европа, дотук ви докара! Затова аз като доктор съм докаран до просешка тояга, защото никъде не мога да си намеря достойна работа, въреки годините които съм прекарал в учене, въпреки титлата, която имам. Вместо това един мутра, с основно образование се вози в мерцедес и пръска по 1000 лв на ден.
Back to top
m

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 8:50 pm    Post subject:    Reply with quote

да,но в миналото и ние сме имали икономическа изгода,защото са се изнасяли тонове продукция за Русия.А сега България къде изнася?Има някакви там,мижави износи и толкова.Свиват ни отвсякъде.Затова сега споразумения с Русия и толкова.Нека Европа и САЩ да прогледнат,че не сме толкова захлупени.Ние сме кръстопътя,трябваме им на всички.
Back to top
petet
Лято е ;)

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 9:06 pm    Post subject:    Reply with quote

m wrote:
да,но в миналото и ние сме имали икономическа изгода,защото са се изнасяли тонове продукция за Русия.А сега България къде изнася?Има някакви там,мижави износи и толкова.Свиват ни отвсякъде.Затова сега споразумения с Русия и толкова.Нека Европа и САЩ да прогледнат,че не сме толкова захлупени.Ние сме кръстопътя,трябваме им на всички.

БРАВО!БРАВО!
m

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 9:07 pm    Post subject:    Reply with quote

и аз съм израснал в годините преди 90-те.Наистина тогава се живееше по-добре,въпреки че бяхме ограничавани.Някакси отношенията между хората бяха по други,нямаше я тая свободия и простащина.Всичко беше по-подредено.Та,за Русия мога да вметна още ,че според изследвания в близките 40-50 години за икономиката им ще са нужни над 1 000 000 чужденци.Икономист съм и се интересувам от такива неща.С толкова бързи темпове ще се развива икономиката им,че ще имат остра нужда от работна ръка.Това са прости икономически закони.В момента икономиката на САЩ/възходът/ се поддържа изкуствено с интригите, които плетат в Близкия Изток,а тези на Китай и Русия се развиват по естествения си начин и ще дойде един момент,когато нещата ще се обърнат.
Back to top
petet
Лято е ;)

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 9:08 pm    Post subject:    Reply with quote

макс всичко което каза е правилно,наистина

бтв билетчето тук стурва вечее 80 Mad

лично си помня годините преди 2000 беше адски хубаво и красиво навсякъде...сега какво да кажа..думи нямма

Last edited by petet on Thu Jan 17, 2008 9:12 pm; edited 1 time in total
Back to top
ASENOV

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 9:11 pm    Post subject:    Reply with quote

m wrote:

тонове продукция за жълти стотинки приятельо млад,а сме купували от тях суровини на десетки пъти повече пари и икомиката ние е била на 0.Да не гооврим,че всички тезиз аводи и фабрики са построени именно за атзи цел,да сме им роби като далеч по-успешно и по-добри условия е имало за развитие на селското стопансто като приоритети хранително-вкусовата промишленост,но просто е нямало пазар,защото сме били оковани от Русия,а като техни съюзници са ни избягвали много.Знаете враговете на братушките...Едиснтвено гроздето и виното се славят в цяла Европа и до ден днешен...
Back to top
Мракогор

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 9:29 pm    Post subject:    Reply with quote

Йоги, не виждам защо темата да се трие, тя си е в клуб политика и въпросът е важен и заради малките, ако щеш.
Русия от своето създаване ни е враг - спомнете си кой ни напада от север по времето на Борис втори и така спомага за падането ни под византийска власт. А ние сме хората дали им християнска вяра и четмо и писмо и култура.
По-натам става още по-лошо. Руско-турските войни от 18 и 19 век се оказват опустошителни за българското население в източната половина на България. Със султана е договорено масово изселване на българи в посока южните степи на Русия, а оттам се пращат татари, чекези, турци и т.н. и са заселват на освободените територии.Трудолюбивото българско население естествено е добре дошло за съветските императори.
Априлското въстание е чисто българско дело и то е основният двигател на нашата свобода. Войната от 77-78 масово участват български опълченци, и след като руското командване вижда тяхната сила, те са разпуснати!Ако не е бил Берлинският конгрес, е нямало кой да изгони руснаците от територията ни.Дори с договорът от Сан-стефано, който с еезнаело, че е предварителен, започва обезбългаряването. Нишката област и поморавието са дадени на Сърбия,съответно там вече е сърбизирано.Северна Добруджа едадена на Румъния и така се отваря път за техните аспирации на юг.
Ами Съединението -Русия е против, само Англия се застъпва за нас и ни помага в международен план. А Русия подкрепя Сърбия, както и ще прави винага в ущърб на нас.
За Балканските войни какво ще кажем - подкрепени са и поощрени Сърбия и Гърция и Румъния.
А Първата световна - пак са ни врагове, и след края на войната само САЩ се застъпват за нас, иначе щеше да е още по-зле.
Икономическият подем на България до 44 се дължи на активните ни връзки именно със Западна Европа и по-специално Германия - единственият нормален съюзник който сме имали в новата си история.
А Втората Световна - нападат ни въпреки че имаме дипломатически отношения. Непрекъснато поддържат криминалните и подривни елементи в държавата (тъй наречените партизани), докато тя е постигнала своя идеал - национално обединение и води война за него. А днес някакъв от делегацията кореспондент каза че ни били "освободили " от фашистко робство Evil or Very Mad .Всъщност житницата на българияотново е в пределите на България благодарение на германците.
След 9 септември започва истински кошмар - избити десетки хиляди - цветът на нацията и то. Прогонени, заточени.70 000 уморени от глад в Молдова и Украйна - българи. Всичко е национализирано. Духовното опустошение - най-страшното наследство на комунизма - е видно и днес. За мизерията по онова време не ми се говори.Дори и сега ни цакат - виж огромния дисбаланс в търговията. Имахме договор с Газпром до 2010, но натиснаха за промяна и ни нахлузиха по-високите цени.
Не виждам причина да се трие темата, точно младите трябва да се замислят и да не вярват на пропаганда. Ето нашият приятел М пише че винаги Русия ние протягала ръка.Което е все едно на черното да кажеш бяло.
Жив и здрав бъди, никой не искам да засегна или обидя, просто има факти, които не могат да се подминат и за някои тежки истини не може да си затваряме очите.

А комунизма си беше пълна мизерия, да идеш до Петрич ти искаха открит лист, а сега влизам в Гърция с лична карта.За какво говорим въобще.?
Back to top
m

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 9:39 pm    Post subject:    Reply with quote

Gladiator wrote:
m wrote:

тонове продукция за жълти стотинки приятельо млад,а сме купували от тях суровини на десетки пъти повече пари и икомиката ние е била на 0.Да не гооврим,че всички тезиз аводи и фабрики са построени именно за атзи цел,да сме им роби като далеч по-успешно и по-добри условия е имало за развитие на селското стопансто като приоритети хранително-вкусовата промишленост,но просто е нямало пазар,защото сме били оковани от Русия,а като техни съюзници са ни избягвали много.Знаете враговете на братушките...Едиснтвено гроздето и виното се славят в цяла Европа и до ден днешен...

Съгласен съм за някои неща,но политиката тогава е била такава.И сега пак сме си роби(х2).Евтината работна ръка на цяла Европа. И кой ни помага?НИКОЙ!Визи за САЩ,ограничения в развитите европейски страни,отново под диктовка,но западноевропейска.И не забравяй,че в миналото Русия е била велика сила.САЩ успяват да дръпнат ,защото не знаят какво е война.През 2-та световна са измъкнали под носа на руснаците стотици мозъци от Германия.Докато руснаците са се биели и напредвали към Берлин,ония са гледали да стигнат до чертежите и подземните заводи на немците.Но,това е друга тема,да не се отплесвам повече.Връщам се на временцето си аз Laughing
Back to top
wilkosz

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 10:10 pm    Post subject:    Reply with quote

Quote:
Дори с договорът от Сан-стефано, който с еезнаело, че е предварителен, започва обезбългаряването.

За какво обезбългаряване говориш? При положение, че сега в хубавата демокрация има турцизиране на българския Североизток и краен Югоизток! Ела да видиш кой строи и кого наема на работа, и колко турска реч ще чуеш по улиците на моя роден български град! Икономическо заробване от нашата югоизточна мила съседка! Тихо и подмолно, без война икономическо завладяване и на никого в тази държава не му пука за това. Един ден, когато Турция стане член на ЕС, ще дойдат и ще извадят документите си и ще кажат "това е моята земя", много са, и ще ни изселят от собствената ни земя, тук ще стане турска автономна република като Косово. Едно време си стояха там, където им е мястото. Никой не им позволяваше да надничат по-далеч отколкото им е мястото, а сега??? Нещата са много сериозни.
Quote:
За Балканските войни какво ще кажем - подкрепени са и поощрени Сърбия и Гърция и Румъния.

Извинявай но балканските войни са най-голямата глупост, която България е вършила. Това е фатална грешка на българското правителство тогава. Сами сме се набутали между шамарите и сами сме си виновни за краха от тази война. Заслужили сме си го!
Quote:
Икономическият подем на България до 44 се дължи на активните ни връзки именно със Западна Европа и по-специално Германия - единственият нормален съюзник който сме имали в новата си история.

За какъв икономически подем говориш, по това време е имало дажба от картофи с купони. По 2-3 кг. картофи на семейство, колкото да не умреш от глад и нищо повече, това е обява във вестник от 1942 г. Жалка, изостанала и бедна капиталистическа царска България.
Германия и нормален съюзник, след като всеки път заемаме позицията на губещия във всяка война...
Quote:
тъй наречените партизани

Тогава сме имали герои, спомни си Шестте ястребинчета, застреляни зверски от фашистите в гората край с. Ясребино на 19 декември 1943 г. Тогава съм плакал, заради тях, когато ги учихме в училище! Толкова ми беше мъчно.
Quote:
да идеш до Петрич ти искаха открит лист, а сега влизам в Гърция с лична карта.

Хайде, хайде...само че сега хората нямат пари да излязат в чужбина, а тогава масово се ходеше по екскурзии, макар и само в източния блок. Що държави обиколиха баба и дядо като пенсионери!
Wink Не беше Чехословакия, не беше Унгария, не беше Москва, ГДР, Румъния...Всяка година ходеха някъде, обиколиха ги всичките и то не по веднъж, и моите родители също. Имаха пари, за да отидат. Питай днешните пенсионери докъде могат да отидат...За какво говорим изобщо питам аз? Никаква база за сравнение няма. Какво като имаше дефицитни стоки? Голяма работа, това да е проблема. Като нямаше шоколад, ядеш обикновени вафли и готово Rolling Eyes Сега като има всичко, ква полза? Хората не могат да си купят кола, телевизор, пералня. Тогава чакаш ред по списък, но имаш пари, идва ти реда и си купуваш. Сега ги гледаш от витрината и подсмърчаш. Кое е по-добре от двете? Ако си забравил да ти припомня, че най-големият глад беше през 1990 г., именно в зората на демокрацията. Тогава в магазините имаше само хляб и мляко. Нищо друго. Преди това в социализма общо взето имаше всичко необходимо в магазините на ниски цени. А на 1 февруари 1991 г. всички цени скочиха 10 пъти, докато заплатите останаха същите. Една малка баничка със сирене от онези продълговатите от 13 ст. стана 1.30 лв. През социализма хората можеха да спестяват, в снижките си всички деца имахме от 5 000 лв. нагоре, сега никой няма нищо. Още повече, че всичко беше изгубено в средата на 90-те от пирамиди. Помня началото на 90-те като една разруха, една депресивност, една безтегловност в която беше изпаднало обществото. Като си спомням за 90-те ми идва асоциация за мрак, нещо мрачно, не светло. Не знам, сигурно не е случайно. Дори си мисля, че сега е малко по-светло в последните 5-6 години, отколкото в 90-те, но дано не се лъжа. Има лек проблясък в тунела Smile
Back to top
quittr

PostPosted: Thu Jan 17, 2008 10:16 pm    Post subject:    Reply with quote

Продълговатата баничка на едно място до училище струва 70ст., а другите 60. Laughing
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Начало сайт -> StringMeteo.com Forum Index -> Политика All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 135, 136, 137  Next
Page 2 of 137

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Идете най-горе