StringMeteo.com Форуми StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   ПравилаПравила 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТОЗИ ВАРИАНТ НА ФОРУМА ВЕЧЕ Е АРХИВИРАН И В НЕГО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПУСКАТ МНЕНИЯ! МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ НОВИЯ ВАРИАНТ.

Туризъм, пътувания (полезно/любопитно, разни)
Иди на страница 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Туризъм, екскурзии, пътувания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
simovremeto

Местожителство: София, Орландовци 526,7 мнв

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 6:28 pm    Заглавие: Туризъм, пътувания (полезно/любопитно,    Отговорете с цитат

И така след почти 2 годишно прекъсване отново съм в 6.30 на Централна гара София. Влакът е за Бургас, а аз съм се насочил към Карнобат. Познатата ми синя композиция е готова и затоплена и се настанаявам удобно в трепет от предстоящото дълго пътуване с любимото ми превозно средство. Навън е мъгла и е тъмно. Малко преди Вакарел просветлява, а на изток леко червенее. В Ихтиманското поле отново е мъгливо, но към Костенец се изчиства и се вижда слънцето зад висока облачност. Пътят е чист до Пазарджик, където мъглата отново превзема всичко и така остава до последния завой преди Карнобат, с леки просвети около Стара Загора. Всичко е в дебела скреж. СП от София до Карнобат е почти еднаква навсякъде между 10 и 15 см Повече беше на изхода на Ихтиманското поле Мирово-Немирово и най вече както отбеляза нашия приятел Булдан в района на Чирпан - на места над 30 см. Като цяло на изток от Пловдив до Чирпан се увеличаваше. После от Стара Загора до Кермен стана на петна и преспи като около релсите беше на 1 м, а в полето имаше и голи учасктъце. Към Ямбол отново се вплътни и беше около 10 - 15 см, както и в Карнобат, но с вече доста по-големи навявания. Та влакът навлиза в гара Карнобат и по поръчка слънцето блесва и осветява снежната оклоност с мек блясък. Слизам и времето е приятно слънчево, но студено около минус 2 градуса. За съжаление точно след половин час към 13,30 мъглата бързо завзе позиции и повече слънце в този ден невидях. Та като си смърших работата навестих МС Карнобат. Блестяща във всяко есно отношение, та чак се изненадах. Метеопарка с прясно боядисани клетки и зобре поддържани уреди. Наблюдателката направи измерванията в точните часове, вкл и климатичното. Единствено близките дървета от Юг малко развалята картината, но като цяло Браво. Между другото станах свидетел на измерване на плътността на снега. Интересно занимание, което поради липсата на подходящо условие не било правено в района повече от 7 години. Попитах колко е била най-ниската температура през студените дни - минус 16 градуса, а на радиационния термометър минус 24,1. Та изпуснах последния влак за София и пред угрозата да кисна 6 часа в Карнобат избрах практичното решение разходка до Бургас. След 50 минути стъпвам в близост до морето около 18.30. Изпълнен със сантиментални чувства бързам към кея да зърна морето. Ето го и него, но мъглата ограничава видимостта до 200 м. Ей друго си е да подушиш морския въздух и да чуеш чайките. Уверявам се, че водата е студена за къпане с потапяне на ръката и се разхождам по кея навътре в морето. Има слаб прибой, а ледения вятър бързо ме връща на сушата и след разходка из център пия бриа в едно от заведенията. СП в Бургас и има и няма. Поне на много места имаше остатъци, вкл. и в Морската градина. И така в 21.55 обратно за София, като мъглата за кратко се разсейва веднага щом влакът излезно от Бургас. Тогава горе долу започва и СП. В Айтос отново е мъгливо и така остава до.... Белово, където след крътък оглед на звездите до Вакарел, при спускането в София влакъто отново потъво в мъгли и облаци. Пристигам 23 часа след тръгването си на същото място. Времето е същото само е малко по-студено. Така се заредих с едно чудесно пътуване. В заключение ще кажа че обстановката на повечето места е повече от зимна с дебел скреж и плътна СП. Влаковете като цяло закъсняваха в посока Бургас до 15 минути, а но връщане цепеш секундата на всяка гара. Беше топло и удобно за пътуване с умерено количество хора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
weather_master

Местожителство: Chicago, USA

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 8:50 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Трябваше да се обадиш! Sad Аз живея точно до Морската градина в Бургас. Щяхме да пийнем по бира, щяхме да разгледаме станцията на НИМХ в Бургас. Между другото за кой кей става въпрос? Confused
Върнете се в началото
Killerbeast

Местожителство: Norman (Oklahoma) / Burgas

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 9:03 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Да, и аз щях да дойда бе, Симо, с Мастъра щяхме да се запознаем с теб Sad
Върнете се в началото
buldan

Местожителство: Dartford (United Kingdom) / Казанлък

МнениеПуснато на: Пет Яну 11, 2008 10:38 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Ами без да се оправдавам смятам да кажа че следващата седмица ми е доста натоварена и няма да съм във форума. В неделя заминавам за В.Търново, където ще съм до 16.01, след това отивам на гости в Добрич, майката на моята съпруга има юбилей. На 17,18.01 ще съм във Варна (моята съпруга ще прави операция на очите). След това до 21.01.2008г ще съм в Дибрич. Ако някой иска през това време да се срещнем някъде, ще се радвам много да се запозная с някой съфорумец. Cool Wink Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
simovremeto

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 1:18 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

weather_master написа:
Трябваше да се обадиш! Sad Аз живея точно до Морската градина в Бургас. Щяхме да пийнем по бира, щяхме да разгледаме станцията на НИМХ в Бургас. Между другото за кой кей става въпрос? Confused

Ами и аз исках, ама ви нямах никакви координати, а и както се оказа в Бургас се озовах малко случайно по тъмни доби и се наложи да пия биричка сам. Иначе знам че си до морската градина. А става въпрос за големия пешеходен кей точно под морската градина
Върнете се в началото
Killerbeast

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 1:22 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Той живее точно там някъде, аз съм малко по на север до големия блок - "Народен юмрук", но пак съм си близо... друг път Smile
Върнете се в началото
simovremeto

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 1:46 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Killerbeast написа:
Той живее точно там някъде, аз съм малко по на север до големия блок - "Народен юмрук", но пак съм си близо... друг път Smile

Следващия път ще се подготвя по-добре комуникативно, само дано има скоро следащ път.
Върнете се в началото
quittr

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 1:50 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Аз това малко не мога да си го представя.И какво сега гледаш някакъв седнал и пие бира и ще му кажеш Абе ти Симо ли си? И той да ти каже, че не е... Embarassed Laughing
Върнете се в началото
simovremeto

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 3:06 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

quittr написа:
Аз това малко не мога да си го представя.И какво сега гледаш някакъв седнал и пие бира и ще му кажеш Абе ти Симо ли си? И той да ти каже, че не е... Embarassed Laughing
Ами така стават работите и в това няма нищо лошо. Примерно разбира се ме в 20.00 ч еди къде си и отиваш там. Все някак ще се познаем. Още повече мен всеки може да ме види как изглеждам така че...
Върнете се в началото
quittr

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 3:08 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Е аз не съм казал, че има лошо. Wink И как биха познали, че си ти?
Върнете се в началото
Killerbeast

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 3:09 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Метеоролозите си личат отдалече Wink Laughing
Върнете се в началото
petet
Лято е ;)

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 3:09 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Бургазлии много сте ми смешни и винаги ми става смешно Laughing как си кръщавате блоковете "Краставицата","Народен юмрук"."Домат" имате ли? Laughing

Ние имаме ако не се лъжа само един кръстен - "Китайската стена",щото е много голям и дълъг.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
todorm

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 3:22 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Цитат:
И как биха познали, че си ти?

Аз се сетих! Ще му кажеш да държи един термометър в ръцете и така веднага ще го познаеш. Very Happy
Върнете се в началото
quittr

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 3:26 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Хаха много добра идея. Very Happy Хората ще си кажат тоя пък побърканяк какво прави, ама нали никой не го познава там. Wink
Върнете се в началото
simovremeto

МнениеПуснато на: Съб Яну 12, 2008 3:46 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

quittr написа:
Е аз не съм казал, че има лошо. Wink И как биха познали, че си ти?
Ами има снимката в нета, както и понякога във вестниците, а най-добре е както казахте с термометър в ръка. Всъщност това може да ние знака с гол в ръката...термометър.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Туризъм, екскурзии, пътувания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Следваща
Страница 1 от 33

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Идете най-горе