StringMeteo.com Форуми StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   ПравилаПравила 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТОЗИ ВАРИАНТ НА ФОРУМА ВЕЧЕ Е АРХИВИРАН И В НЕГО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПУСКАТ МНЕНИЯ! МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ НОВИЯ ВАРИАНТ.

ПОЛИТИЧЕСКИЯТ СКАНДАЛ 'АПАРТАМЕНТГЕЙТ'. Конфликтът Борисов-Цветанов
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Политика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stratega

Местожителство: София, ж.к. Борово

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2019 6:53 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

То нещата са добре в София, около Пловдив и още на няколко изолирани места, където икономиката се поддържа от производства и отрасли, които се печеливши без особено значение от управляващата партия. На останалите места и за по-голямата част от хората нещата са по-зле.
Stringmeteo
Site Admin

Местожителство: София, Слатина (Г. Милев-Слатина)

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2019 7:02 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Да, като спомена, питай ме как е положението в Търговище, че днес се върнах от там, пълен леш, всеки втори се спасява с работа из Европа, защото в града заплатите масово са... внушителните 600-700 лева (бруто), като изклкючим някои "отрасли", привилегировани, благодарение на мъдрото управление на ГЕРБ, разбира се Grin smile , като учителите, които вземат 100-200 лева отгоре (бруто) Laughing . Да не споменавам, че има и твърде голям процент на минимална заплата. Не, не е смешно изобщо, разбира се... Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
itmpm

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2019 9:00 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Фирмата е на 25 години, много преди ГЕРБ. Но до тук! Каква била връзката, ми никаква.Laughing Повече няма да се разправям с тебе и да се обяснявам. Цицки, мицки, пицки глупости.
Положенито било зле в Търговище, ми зле ще е, повечето икономика се концентрира в големите градове и това е нормално, малките градове постепенно ще западат, тва да не ти комузнизма да се харчат пари как си искаме и за каквото си поискаме. И после милиарди дългове. Сега нали ще строят Хемус, малко трябва да се пораздвиже иконимиката и в СБГ, че там наистина изостават.

Нашата фирма храни държавата бе *****, не ние нея(за да има заплати за такива като теб на държавна службица)!!!

Изобщо не съм съгласен, че няма значение управляващата партия. Има!

Приличаш ми на комунист-революционер, дето са ходили по къщите да трепят хората, щото имали ниви и фабрики.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raptor

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2019 10:27 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Stringmeteo написа:
И каква е връзката между фирмата и управлението на държавата? Dont know А, да, забравих, твоята фирма не е родена в истинска конкурентна среда, а е сред приятелските фирми на ГЕРБ, които могат да живеят само ако цъцкат от мама и тати (най-вече от цицката на мама Grin smile ), да, да, сетих се, сега вече разбирам. Ама спокойно, след като така и така няма никаква разлика между ГЕРБ и БСП, защо очакваш изобщо нещо да се промени!? Don't worry Където се е сучело, пак ще се суче... освен ако мама БСП се окаже мащеха за някои от децата на ГЕРБ, да, може, може, винаги има и такъв риск Confused ... Grin smile

До сега те имах за интелигентен човек, макар и с различни политически виждания. Току що ми преобърна представите. Сори пич. Научи се да уважаваш хората с различно мнение и различни политически пристрастия от твоите. Това е и основния проблем на твоите любимци, както и причината да не мръднат от 5-те процента. Останалото е просто без коментар.
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2019 11:39 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

itmpm написа:
... Положенито било зле в Търговище, ми зле ще е, повечето икономика се концентрира в големите градове и това е нормално, малките градове постепенно ще западат, тва да не ти комузнизма да се харчат пари как си искаме и за каквото си поискаме. ...

Ми не, изобщо, грам не е нормално цели области от страната да са оставени на произвола на съдбата. Ама нямам намерение да преподавам на гербери политическо стратегическо мислене и реална политика, а не само "усвояване" на кило, без визия и мисъл за дългосрочност.
itmpm написа:
... Нашата фирма храни държавата бе *****, не ние нея(за да има заплати за такива като теб на държавна службица)!!! ...

О, питай мен каква трябва да бъде държавната администрация и с какво трябва да се занимава. Ама батко ти пита май само х** си за подобни важни неща. Благодарение на това има раздута администрация в много сектори и недостатъчна или просто омаломощена - в други. А ще ме попиташ ли каква е като цяло разликата между администрацията сега и преди 10-15-20 години? О, не, не ме питай, аз нищо не разбирам и не съм усетил, защото работя в администрацията. Само ще ти кажа, че като цяло един чиновник в момента вижда с пъти по-малко смисъл в работата си спрямо преди. И да, може би като цяло администрацията е раздута, но не в това е основният й проблем. А в това, че тя е тотално спъната, беззъба. А защо ли е така? Ами много ясно - батко ти се е погрижил за това. Всъщност, той се е погрижил и постоянно се грижи за всичко. Grin smile Точно затова важни органи са минали на движение по инерция и/или само по политичевски поръчения. И нямат никакви зъби. Точно заради това постоянно гърмят финансови бомби, пак заради това няма никакви реални (освен след партийни или предизборни директиви) проверки за качеството на храни, за изразходването на субсидиите в земеделието и изобщо по еврофондовете, няма реални конкурси при обществените поръчки. Пак заради това няма никакви резултати в подобряването на качеството на въздуха и т.н. и т.н. Да продължавам ли? Ама иначе държавата процъфтява, а фирми като твоята продължават да ме хранят и да ускоряват прогреса. Да де, да, да, вЕрваме ти! Don't worry

А на raptor да кажа, не че това не е ясно по дефолт, но все пак, че грам не ме интересува мнението му за мен - просто за информация. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
itmpm

МнениеПуснато на: Чет Май 02, 2019 12:24 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Голям философ си(дървен), тъкмо за Демократична България. Спинкай.
Върнете се в началото
doncho

Местожителство: кв.Левски, София; с.Златар, обл. Шумен

МнениеПуснато на: Чет Май 02, 2019 10:48 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Stringmeteo написа:
Да, като спомена, питай ме как е положението в Търговище, че днес се върнах от там, пълен леш, всеки втори се спасява с работа из Европа, защото в града заплатите масово са... внушителните 600-700 лева (бруто), като изклкючим някои "отрасли", привилегировани, благодарение на мъдрото управление на ГЕРБ, разбира се

Face palm Типичен камуняка (десебар, дайбългарист, все тая). Само се пишеш антикомунист щото баба ти е разправяла как руските войници са изнасилвали и грабели след девети септември. Иначе всикчите ти излияния от години насам са все 100% болшевишки. Лошия бизнес давал малки заплати, лошата държава (под лошото управление на лошата ГЕРБ) не давала и тя заплати. И колкото повече си отваряш устата, толкова повече олекваш. Като си мълчеше и се правеше на неутрален изглеждаше по-умен. От доста време насам ти се вижда акъла колко е. Направо гласувай за БСП "като приятелите на Ръдан Кънев", какво го усукваш тука, ДСБ, Дай България, резултата ще е същия, защо да караш по тъча.
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Май 02, 2019 11:54 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

За 2769 път, като за гербери, сънуващи всяка нощ мокри кошмари с любимата си вещица Корни Love : политиката не е футболен мач и на терена не са само братята-близнаци ГЕРБ и БСП. Точка. Който разбрал, разбрал. За герберите не тая надежди, но и повечето от останалите едва ли ще ме разберат. Обаче не ми пука. Втора точка.

P.S.: България ще започне да се оправя наистина, може би бавно, но наистина Exclamation , едва след като достатъчно много хора вникнат в смисъла на това, че "политиката не е футболен мач и на терена не са само братята-близнаци ГЕРБ и БСП". Трета точка.
Върнете се в началото
raptor

МнениеПуснато на: Чет Май 02, 2019 1:29 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Stringmeteo написа:

А на raptor да кажа, не че това не е ясно по дефолт, но все пак, че грам не ме интересува мнението му за мен - просто за информация. Wink

За това продължавай смело напред.... да се излагаш. Не че и на мен ми пука особено де.
Все пак не е лошо да кажеш по какъв начин си установил написаното от теб- може би познаваш детайлно бизнеса на колегата от Пловдив или съдиш по други признаци? Можеш да ги споделиш тук с нас ако е така.
За политиката и футбола разбрахме, обаче според точно тази политическа сила Герб=БСП, Патриотите са популисти и негодни, ДПС знаем всички, тогава как точно мислят да влязат в управлението? Остава единствено да получат пълно мнозинство, ама как да стане?
С открита враждебност към Русия, при положение, че над 50% от избирателите са про-руски настроени, с безкритично приемане на всичко спуснато от Брюксел като прием на мигранти, Истанбулска конвенция, крайно непопулярни сред избирателите, както и други глупости? Пак не става.
Не е лошо все пак така наречените демократи да си припомнят точно смисъла на думата ДЕМОКРАЦИЯ и да започнат да се съобразяват с родната реалност, нещо което за момента не се наблюдава.
Върнете се в началото
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Чет Май 02, 2019 1:59 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Отново услужливо пропускаш простия факт, че има неща, наречени реално лидерство, визия за бъдещето, увличане и вдъхновяване на масите с реална харизма, правене на реална политика. Не че очаквам кой да е от нашите "водещи" политици (воглаве с Вожда) да започне да използва тези неща за положителни цели де. Иначе те се използват, да, факт. Ама с презумпцията, че електоратът (трябва да) е не особено образован, (трябва да) е русофилски настроен, (трябва да) е скептичен към ЕС. Хм, интересно ако последното е вярно, защо 2/3 от същия (уж русофилски иначе) електорат все пак смята, че ЕС е нещо хубаво? Може би единствено защото това му е единственото останало място за лесно бягство от мизерията тук? Hmm

Пак за не знам кой път ще кажа - ако комунистическото мислене на Борисов не беше изписано даже и на темето му, в последните 10 години той имаше всички нужни инструменти да провежда друга политика, да води и убеждава реално масите в прогресивни неща, да прави реални реформи в страната. А не просто да тупа топката и да затвърждава много удобното за интелектуалното му ниво статукво, че "народът е русофилски и прост". А, да, за целта трябваше и той да има реална власт, а не да е зависим от... поредната кихавица на собственика на иначе (уж) присъдружните му медии (колко удобно като цяло, жалко само че... май наистина е малко уж, макар и не съвсем уж на практика или пък... Hmm Grin smile ). Да, можеше да бъде и малко по-малко (взаимо-)зависим от важните органи на държавата като прокуратура, финансов надзор и т.н. Ама къде ти такива велики неща от прост, (все)народен политик? Да, продължавай да ме убеждаваш, че той не е имал друг избор, аз ти вярвам, наистина, човек с неговото минало, култура, морал и зависимости няма как да има друг избор. Да, поне това не е ли очевидно?! Обаче все пак има и други (потенциални) политици в тази страна, които обаче могат да станат силни само при поява на друг вид мислене, друг вид очаквания... Dont know

P.S.: Също така, смислените неща рядко се реализират изведнъж, изцяло, на момента. Поради което изказвания от сорта на "няма никаква свястна, достатъчно силна, алтернатива в момента, затова пак ще си гласувам за любимите капути" не са нищо повече от благовидни оправдания за пред себе си и околните за собствената инертност и ретроградност. Да си чувал за някой, който е станал световно-известен още с раждането си? Всъщност, възможно е, например ако се е родил с две глави или с по 6 пръста и на двете ръце Laughing ...

Последната промяна е направена от Stringmeteo на Чет Май 02, 2019 4:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Victus

Местожителство: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

МнениеПуснато на: Чет Май 02, 2019 4:22 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

raptor написа:

За политиката и футбола разбрахме, обаче според точно тази политическа сила Герб=БСП, Патриотите са популисти и негодни, ДПС знаем всички, тогава как точно мислят да влязат в управлението? Остава единствено да получат пълно мнозинство, ама как да стане?
С открита враждебност към Русия, при положение, че над 50% от избирателите са про-руски настроени, с безкритично приемане на всичко спуснато от Брюксел като прием на мигранти, Истанбулска конвенция, крайно непопулярни сред избирателите, както и други глупости? Пак не става.
Не е лошо все пак така наречените демократи да си припомнят точно смисъла на думата ДЕМОКРАЦИЯ и да започнат да се съобразяват с родната реалност, нещо което за момента не се наблюдава.

ГЕРБ първоначално подкрепиха Истанбулската конвенция и Пакта за миграция на ООН. После се завъртяха на 180 градуса, след като видяха, че вятърът духа от обратната посока. Завалиите изгубиха досег с избирателите след 10 години във властта. Папагалстват, каквото им се спусне от Брюксел. Grin smile БСП беше партията, която отстояваше твърда консервативна позиция по тези въпроси от самото начало.
Честно казано и аз не подкрепям двата документа. Тука съм с Патриотите и БСП. Grin smile Особено Миграционния пакт за България е нещо страшно с държава като Турция за съсед.
А отношението към Русия ми е чисто прагматично. Не е в наш интерес да засилваме енергийната си зависимост от Русия. И на половин цена от пазарната да ни продават газ имаме нужда от алтернатива. Поне два доставчика.
Върнете се в началото
doncho

Местожителство: кв.Левски, София; с.Златар, обл. Шумен

МнениеПуснато на: Пет Май 03, 2019 4:00 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Stringmeteo написа:
За 2769 път, като за гербери, сънуващи всяка нощ мокри кошмари с любимата си вещица Корни Love : политиката не е футболен мач и на терена не са само братята-близнаци ГЕРБ и БСП. Точка. Който разбрал, разбрал. За герберите не тая надежди, но и повечето от останалите едва ли ще ме разберат. Обаче не ми пука. Втора точка.

P.S.: България ще започне да се оправя наистина, може би бавно, но наистина Exclamation , едва след като достатъчно много хора вникнат в смисъла на това, че "политиката не е футболен мач и на терена не са само братята-близнаци ГЕРБ и БСП". Трета точка.

Е то затова е цялото врещене от години. Щото мокрите сънища ги имат раданчовци и дайбългаристи. Все сънуват как БСП бие, ГЕРБ се разпада и избирателите на ГЕРБ масово гласуват за Бойкикев и компания. Затова и работят за БСП. Само дето реалността е много различна от бозата в кратуните им. А когато ти разбереш, че политиката не е футболен мач и с кряскане от трибуните и обиди по противника не се печели мач моооже и да има надежда да станете хора Flourish
Stringmeteo
Site Admin

МнениеПуснато на: Съб Май 04, 2019 11:50 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

"За някои апартаменти, за други аплодисменти". Как БСП се отказа от разследване на "Апартаментгейт"

Цитат:
Свободна Европа:
Yesterday at 9:28 AM

БСП може да поиска анкетна комисия в Народното събрание за апартаментите. Но не иска. Polina Paunova анализира поведението на опозицията.

Тоест става дума за поведението на "опозицията" - за да сме съвсем точни Wink ...
Върнете се в началото
Victus

Местожителство: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

МнениеПуснато на: Съб Май 04, 2019 1:18 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Превод от френски:
ЛЬО МОНД: СКАНДАЛ С ПРИСВОЯВАНЕ НА ЕВРОПЕЙСКИ ФОНДОВЕ РАЗТЪРСВА ПРАВИТЕЛСТВОТО НА БЪЛГАРИЯ

Европа верно най-после ни чува. Grin smile
Цитат:
В този контекст много от тях са отчаяни от апатията на Европейската комисия, която е пряко засегната. „Последният годишен доклад на мониторинговия механизъм беше очевидно изопачен и прекалено оптимистичен“, отсича западен дипломатически източник, който припомня принадлежността на българския министър-председател към Европейската народна партия на Жан-Клод Юнкер. „За разлика от Румъния, ситуацията в България напоследък със сигурност не се е влошила, но тя всъщност никога не се е подобрявала“. „Това е предателство“, оплаква се Христо Иванов, който е силно проевропейски настроен.

От своя страна Европейската комисия обещава да вземе под внимание скандала в следващия си доклад, предвиден за есента. Дългоочакван доклад, който трябва да препоръча или отхвърли края на дванадесетгодишното наблюдение.

Еврозоната и Шенген през крив макарон.
Върнете се в началото
Victus

МнениеПуснато на: Пет Май 10, 2019 11:36 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Тука отдавна не сме имали новини: Grin smile
"Сега": В декларация на Порожанов, публикувана от антикорупционната комисия, са трити данни

Некадърните опити за спасяване на министри продължават. Порожанов от доста време е пътник. Дръжте си го, че да завлече цялото правителство. Laughing
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Политика Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Страница 11 от 14

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Идете най-горе