StringMeteo.com Форуми StringMeteo.com
ФОРУМИ ЗА МЕТЕОРОЛОГИЯ, КЛИМАТОЛОГИЯ И... НЕЩАТА ОТ ЖИВОТА

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход   ПравилаПравила 
МЕТЕОРОЛОГИЧНИ СТАНЦИИ ЗА ДОМА И БИЗНЕСА, УЕБ-ВИЗУАЛИЗАЦИЯ

ТОЗИ ВАРИАНТ НА ФОРУМА ВЕЧЕ Е АРХИВИРАН И В НЕГО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПУСКАТ МНЕНИЯ! МОЛЯ, ПОЛЗВАЙТЕ НОВИЯ ВАРИАНТ.

КРАТКО-/ СРЕДНОСРОЧНИ ПРОГНОЗИ: 03-07.2019
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Прогнози за времето
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stratega

Местожителство: София, ж.к. Борово

МнениеПуснато на: Нед Мар 10, 2019 12:40 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

mnn написа:
Не се вижда често примерно във ....Пловдив да вали повече от София, като количество при СЗ-ен вятър.

Мнн, това не са ти температурите Smile . Не е нещо ново в Тракия да вали повече като количество валеж при такова нахлуване. Зависи как мине циклонът.
mnn

Местожителство: София Подуене, ж.к. Изток, Видин (31 м.н.в)

МнениеПуснато на: Нед Мар 10, 2019 12:48 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Явно е нужно да уточня, че имам предвид в сравнение с острите нахлувания, когато Видин и Пловдив получават никакъв или несъществен валеж, а планините и местата до тях обират валежите. Сега ситуацията е доста по-различна, но го казвам само като сравнение между видовете нахлувания, защото имаше и такива обновления с несъществен валеж в горепосочените места и по-остро нахлуване.
mnn

Местожителство: София Подуене, ж.к. Изток, Видин (31 м.н.в)

МнениеПуснато на: Пон Мар 11, 2019 7:18 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Май няма да са шега най-големите валежи в крайният СЗ. Еврото подкрепи ЕЦ в едно негово по-ранно обновление, което го има в темата за опашките.

Код за Видинска област за утре няма. Остава да видим какво ще стане.
22 литра дава вечерният ГФС за Видин, като това е най-валежното му обновление. Хубаво е там да повали, защото след продължаването на западни и северозападни преноси не се знае кога пак ще е отчетливо и напоително, а и природата се събужда.
21:00 Еврото намали количествата и се доближи до ГФС. Затова и предпочитам да гледам ГФС относно валежите, а реалния резултат ще го видим скоро.
wolfie

Местожителство: София/Бояна/ 744м.н.в

МнениеПуснато на: Вто Мар 12, 2019 5:46 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Според WRF модела, источните и северните склонове на Витоша ще получат 20-25см покривка, а западните 10-15. Вятърът ще е с източен откос, особено след около пладне. По интензивните валежи ще започнат след 9 часа и ще продължат до надвечер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolai kamburov

Местожителство: Русе, жк. Здравец-север / Варна, кв. Левски

МнениеПуснато на: Вто Мар 12, 2019 7:29 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

A пък според мен до няколко часа ще спре. Wink
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Windy

Местожителство: София Люлин/София Бизнес парк

МнениеПуснато на: Вто Мар 12, 2019 12:48 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

По GFS никакви валежи за довечера?? Confused Confused
lancelot

Местожителство: София, Паметника Левски, 565 м.н.в.

МнениеПуснато на: Чет Мар 14, 2019 1:09 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Баси жегата след събота. Това са почти летни максимуми
за София... ще е много приятно, ама си е леко извращение.
А ще има доста места и с над 25+
Върнете се в началото
Windy

МнениеПуснато на: Чет Мар 14, 2019 1:43 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Нормално след такова затопляне да ни джасне пак сняг. Deal
gosho97

Местожителство: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2019 10:06 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

По всичко изглежда, че и при това затопляне Черноморието ще избегне от обичайният си отвратителен студен пролетен нрав. Clap В неделя вятърът е от запад, по северното крайбрежие до умерен, по-късно следобед може да оббърне на бриз, но това не е проблем като цяло пак ще има 20таци. В понеделник вятърът е от юг и ЮЮЗ, което за Ю Черноморие не е проблем, по северното може да е по-хладно следобед, във вторник отново западняк. Е, на Шабла и особено Калиакра ще е отчетливо по-студено, това е ясно. Това е за сега, надявам се да няма кофти промени.
Лошото обаче в краткосрочни и дългосрочни е липсата на съществени валежи. От Август месец миналаъа година общо взето може да заключим, че сме под влияението на по-сухо от обичайното време за почти цялата страна, а началото на 2019 си е направо доста сухо, това не е добре, дано пролетта е валежна, но и топла.
Върнете се в началото
Windy

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2019 1:44 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Дано е студена и валежна, имаме нужда от сняг по планините колкото може повече и по до късно, за да преодолеем напълно ефектите от продължаващия засух.
blue

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2019 2:06 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

gosho97 написа:
В неделя вятърът е от запад, по северното крайбрежие до умерен, по-късно следобед може да оббърне на бриз, но това не е проблем като цяло пак ще има 20таци.

Гоше, за неделята хич не съм оптимист , че ще се отървем от студения бриз. Според мен още към обяд ще задуха и преко сили повече от 12-14 градуса не виждам как ще стане. И това говоря за Бургас, за носовете и +10-така им е много! Green Thumb down
Понеделник една идея по-добре но пак следобед със студен бриз според мен по цялото Черноморие Guns firing
През това време неделята и понеделник на места във вътрешността ще намазват +20+23 градуса
nikolai kamburov

Местожителство: Русе, жк. Здравец-север / Варна, кв. Левски

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2019 2:26 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Според мен Блу е прав.
Най-малък шанс за бриз има утре. И ще стане вероятно 16-18гр из Варна и Бургас. После в неделя ще си има слаб бриз и вероятно следобед източна Варна ще е студена, а от центъра нататък ще е топло. В понеделник сложна работа...няма да има отчетлив бриз, но няма и да духа както трябва от сушата във Варна и пак няма да имаме високи градуси. Ама морето вече се затопля и все по-малко се усеща ледения бриз.
Даже тая година май не е имало морска мъгла докато в БГ е топло?
Други години чувам постоянно постове за гнусната пролетна мъгла по крайбрежието, но тази година или наистина намазваме яко, или просто аз съм пропуснал.

По голям батак ще е след уикенда като гледам...след вторник с този антициклон северно е почти или на 99% сигурно според мен, че ще дъни С или СИ или И вятър и ще ни бъка морксия студен въздух. Ама и водата не е няколко градуса само вече, доста се постили и тя, така че няма да се усеща чак чак толкова зимно и неприятно. По-скоро нормално мартенско.

Преди това обаче, в понеделник, на места ще ударят 25гр из СБг и други места. С този UV от около 5та степен, мисля е идеално за хващане на тен. Аз в Русе се покох за около час преди 10-на дена и във Варна стоях един час на терасара преди няколко дена. Уж беше 10гр навън, но хванах супер приятен, нежен тен. Даже ме питаха дали не съм ходил случайно на солариум. Никога не съм предполагал че UV от около 3та, 4та степен и 10гр Т ще са достатъчни за тен, но изобщо ме няма в тези материи...таа.
Затова сега в понеделник, който иска да открие сезона...ще е перфектно за един нежен тен. Много мразя бялата си кожа... особено като ми е малко студено и цялата стане на едни петна от кръвоносните ми съдове...много по-голяма оферта си е малко по-тъмната кожа. Buble-gum
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
gosho97

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2019 2:55 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

По сутрешното ГФС нещата бяха така, както съм описал, последния рън от обяд не съм гледал.
Трябва да се изчакат регионалните да влязат в срок, за да се видят там нещата, но със сигурност понеделник ще е най-неблагоприятният ден, както и казах във всички дни ще има и бриз в следобедните часове, но обстановката сега изобщо не предполага мъгли или много ниски температури на фона на страната, защото като цяло потокът е западен, това се случва когато преносът е от ЮИ или дори чист юг, но не и сега, до обяд ще е топло. А за утре за бриз няма какво да говорим, ще духа умерено до силно, няма как да пробие бриз, в другите дни просто западнякът отслабва.
В кахленмана има карти, които сякаш са с по-добра резолюция и по тях се вижда пречупването на вятъра по брега точно, тоест специално за Варна разликата запад-изоток ще е съществена в определни моменти.
п.с. По обедното специално за вторник виждам, че вятърът доста са го намалили спрямо сутрешния рън, което не е добре. Thumb down
Върнете се в началото
gosho97

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2019 8:36 pm    Заглавие:    Отговорете с цитат

Еврото е излязло и за неделята дава много слаб вятър, тоест без проблем пробива бриза, жалко защото ГФС сутринта не даваше така, но Еврото определено е по-точно и 20 градуса няма да има, 16-18 градуса остава най-честия интервал, както Ники каза, това само по себе си за Март не е никак зле, но можеше повече.
Върнете се в началото
naftalinov

Местожителство: Варна, Чаталджа

МнениеПуснато на: Съб Мар 16, 2019 1:44 am    Заглавие:    Отговорете с цитат

Миналата година разбрах що е то мъгла "до половината". Тръгвам от офиса във Възраждане 3 и пече. Стигам до ОМВ на Смирненски и виждам как предстои да се "гмурна" в мъглата. Стигам до Вятърна мелница и оттам на изток вече съм в мъглата. Не си спомням тогава вятърът какъв е бил (не че го бях и проверил де, но на база на това, което коментирате, сигурно е бил от източната четвърт). Чакам да видим дали и тази година ще има такива интересни гледки и ситуации. Laughing
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можете да отговаряте или да променяте мнения    Начало сайт -> StringMeteo.com Форуми -> Прогнози за времето Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 38, 39, 40  Следваща
Страница 2 от 40

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Идете най-горе